MacBook Air İkinci Nesile Geçecek | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

MacBook Air İkinci Nesile Geçecek

Meryem

Komplike
İhvan Üyesi
Katılım
6 Tem 2006
Mesajlar
15,309
Puanları
113
Yaş
35
Hali hazırda Intel Core 2 Duo işlemcilerini kullanan Apple MacBook Air modellerinin yakın bir zaman içinde 2′inci nesil Core mimarisine sahip işlemcilerle güncelleneceği iddia edildi.Intel
her ne kadar yeni nesil yonga setleri ile sıkıntı yaşasa da hatası giderilmiş modellerin ortaya çıkacağı Nisan ayının sonrası için planlar yapılmaya devam ediliyor.

Yonga setlerinde hata çıkmış olsa da performans açısından gösterdiği başarıyla dikkat çeken 2’inci nesil Core mimarisine sahip işlemciler Apple Mac kullanıcılarının da beklentilerini artırıyor.

MacBook Air modellerinin halen Core 2 Duo işlemcilerini kullanıyor olması da artık yenilenmenin zamanının geldiğini gösteriyor.

CNET’in iddiasına göre, MacBook Air meraklılarının bekleyişi Haziran ayında son bulacak. Apple’ın 2’inci nesil Core işlemci ailesine sahip MacBook Air modellerini Haziran ayından itibaren satışa sunmaya başlayacağı iddia ediliyor.

2’inci nesil Core işlemci ailesini kullanan MacBook Pro modellerinin de Mart ayında çıkacağı önceden iddia ediliyordu fakat yaşanan yonga seti sorunu ile birlikte bu güncellemenin ileri bir tarihe ertelendiği belirtiliyor.


Kaynak
 
Üst