Lütfen okunsun .. pörsümüş hayat ve zincirli topuzlu kuyu

ihvan_enes

Üye
Arkadaşlar nasılsınız evvela hatrınızı sorayım ve umarimki MEVLA size güzel lutuflarla saglık sıhhat aifeyet versin...bende sizin kardeşinizim lakin pek aranızda bulunup istifade edemiyorum ama bayramlarda geliyorum işte bayram lık yada seyran ...e neyin bayram i bu tabiki mümin lerin baş belasinin göçmesinin verdigi bayram galya cukuruna düşen ebu cehil misali hani bilsem helva yapcam.. ne cokmu kabayım aa yapmayın neresi kaba bunun bi şair e şiir yolluyoruz işte

yazdın cizdin elinde kagit
okudun kürsülerden meydan senindi
attın tuttun had bilme dersinde
ama unuttunki cehennem yerindi

tombala cektiler sana cıktı
bagırma artık millet senden cok cekti
baş örtü dedin öldün durdun
anca öldünde durduruldun

sen küfrettin Dine cehennem haktı
bunu bilmeyen zaten ahmaktı
çok bagırdın merve kavakcıya
hadi dayan şimdi o acıya

karpuzcu başbakan neredesin
hangi çukurda gevelersin
bi kagıtta ben yazıp versem sana
ordada erkekleşirmisin....

sen bilmezmisin RAB bisi var mazlum un
bak ne halde gittin çıkmadı canın
çekiştin yataklarda ama anlayamazsın
kalbin yoktu senin kavrayamazsın..

Fazla elimi aklımı yormıycam sana zaten kafilere halidiyne fihee cehenneme ebede üstüne tuz biber dökmem lazım senin ama bakarsın RAB bim cenete koyarsa ordan dökerim sana:)BELAYE MEN ESLEME VECHEHÜ..LİLLAHİ VEHÜVE MUHSİNÜN FELAHÜÜÜ ECRAHÜÜ İNDE RABBİHİ VELA HAVFÜN ALEYHİM.. FELAHÜM YEHSENÜN..
Bilakis, kim muhsin olarak yüzünü ALLAH a döndürürse (ALLAH a hakkiyla kulluk ederse) onun ecri Rabbi katindadir. Öyleleri için ne bir korku vardir, ne de üzüntü çekerler...VELEKÜM SEVABÜLLAHİ HAYRÜL LİMEN EMALE VE AMİLÜSSAHAV VELA YÜLEG GAHEEEE İLES SABİRUN..
Iman edip iyi isler yapanlara göre ALLAH IN mükafati daha üstündür. Ona da ancak sabredenler kavusabilir..

LEHÜM DARÜSSELAMİ İNDE RABBİHİM VEHÜVE LİYYÜHÜM BİMA KANÜ YE- MELÜN..
Rableri katinda onlara esenlik yurdu (cennet) vardir. Ve yapmakta olduklari (güzel) isler sebebiyle ALLAH onlarin dostudur...

VELLEZİNE EMENÜ VE ALİMÜS SALİHATİ LA NÜ KELLİFÜ NEFSEN İLLA VÜS AHEEEE ÜLAAAA İKE ESHABÜL CENNEH...HÜM FİHE HALİDÜN....
İnanip ta iyi isler yapanlara gelince ki hiç kimseye gücünün üstünde bir vazife yüklemeyiz iste onlar, cennet ehlidir. Orada onlar ebedi kalacaklar.. Buyruldu ee bizede duyruldu e hal böyle güzel ken sen niye gittin ateşe attin be kendini he curcuna başbakan mımımımı diyordun atin şunu dışarı bildirin haddini!!! öylemi şimdi ne oynuyon şiş yandı kebab yandi el yandi karaoglan karardı mı oynuyon??
oynatırlar oynatacaklar hemde bi dişini uhud dagı kadar büyütüp oynatacakar. (Rab bimiz gördük iman ettik derler..Bizi tekrar dönder de kulluk edelim derler.) Bak ya ne akıllı mış bunlar .Ey adına öldügüm güzel ALLAH im bunlar ne akıllı imiş:))ama bunlar senin bize şöyle buyurdugunu bilmediler mi ki sen onlarada emir etmiştin ya hani buyurmuştun..MESELÜLLEZİ NETTEhAZÜ MİN DÜ NİLLAHİ EVLİYAAAA E KEMESELİL ANKEBÜTİT TEHAZET BEYTEV VE İNNE EVHENEL BÜYİTİ LA BEYTİL ANKEBÜT.. ANKEBÜT 41
ALLAH tan başka dostlar edinenlerin durumu, örümceğin durumu gibidir. Örümcek bir yuva edinir; halbuki yuvaların en çürüğü şüphesiz örümcek yuvasıdır. Keşke bilselerdi....Bakın keşke bilselerdi.. ah bu bilmek men arefe nefsehü fegad arefe RABBEHÜ kim nefsini bildi RAB bini bildi veya kim ruhunu bildi ah bu bilmek !!!!... peki neden örümcegin evi gibi imiş??
çünki örümcegin evi ne gölge liktir ne sıcak ne soguk basit ve sıradan bi rüzgar yıkar gider...İşte batı taklitleri yapanlar...olsa olsa örümcek evi gibi çürük olurlar.Örümcek kafalı mesut yılmaz :)) aklıma gelmişken sanada yapiştırım bi kaç ayet koca mason seni şimdi ki ayette sizi baglıyor.Sayın koca mason bey ama soru cvp gibi yapacaz şimdi bunu mesela ismi mesut kendi melun olan bu adam müminleri bıraktı gitti ya hani mason oldu sonra koca mason oldu tıpkı giden pörsük evecet gibi şimdi ben RAB bime soruyom o cvp veriyor degil verdi bile ne buyurdu bizz!!!! AZİMÜŞŞANNN !!!! öyle bi kitap indirdikki o Kitap ta kuru yaş ne varsa zikir edildi ve öyle bi Kitaptır kiii ..(
((Ve heza kitabün enzelnahü mubareküm müsaddegullezine beyne yedeyhi velütünzira ümmül gura ve men havlehevelezine yü-minune bil ahireti yü-minu ne bihi vehüm ala salatihim yu hafizun)))....
Öyle bi mubarek kitaptırki içi dişi nur berekettir. Feyiz kaynagıdır. Kendinden öncekileri dogrular ve bütün insanlıgı korkutur.İman edip salih amel işliyenlerde ona o KURAN a iman ederler...
evet RAB bim ben biliyom sen herşeye cevap verdin ama koca masonlara bu demirel kendı karayel gibi lions rotary külüpleri gibi mason kuluplerin papyonlu köstebeklerine ne buyurdun şurdaki kardeşlerle paylaşamda gidem artık..
damga 1....YA EYYÜHELLEZİNE EMANÜ LA TETTEHİZÜL KARİFİNE EVLİYAAAA MİN DÜNİL MÜ-MİNİN E TÜRİDÜNE EN TEC ALÜ LİLLAHİ ALEYKÜM suldanem MÜBİNA
Ey inananlar! Siz inananları bırakıp da kâfirleri dost edinmeyiniz. Münafık olduğunuza dair ALLAH için aleyhinize açık ve savunulması mümkün olmayan bir delil ve burhan vermenizi ister misiniz? Elbette istemezsiniz değil mi? Halbuki müminleri bırakıp kafirlerle dostluk yapmak münafıklığın açık bir delilidir..

DAMGA 2 ....ya eyyühellezine amenü LA TETTEHİZZÜ EBAAAA İKÜM VE İHVENİKÜM EVLİYAAA E İNİSTE HABBÜL KÜFRA ALAL İMAN..ve mey yetevel lehüm MİNKÜM FE ULAAAA İKE HÜMÜZ ZALİMÜN....
Ey iman edenler! Eger küfrü imana tercih ediyorlarsa, babalarinizi ve kardeslerinizi (bile) veli edinmeyin. Sizden kim onlari dost edinirse, iste onlar zalimlerin kendileridir
Aslınd a münafık kelam ını bazı kardeşler. onları müslüman zandıkları için diyorum hani kafir,Din düşmanı olduklarını ben ve bi çok insan bilirde bazı kardeşler hala iyi niyette nesine lazımsa !! ama oluyor bunlar... En azından münafıklıkları ortada üstteki ayet anlatıyor.Kim i dost ettin ve noldun onlar satmadımı bizi?
Mümin uyanık olur.Ben gibi uyanık yerine yanık olursa fayda vermez velhasılı kelamm bunlar münafıklıklarına bianen birde bakın şimdi kızarmış tavuklar geliyor...
VE İZA GIILELEHÜT TEGILLAHE EHAZETHÜL İZZETÜ BİL İSM...Fİ HASBÜHÜ CEHENNEM...VELA Bİ- SEL MİHED...

Böylesine ALLAH tan korkk!! denilince benlik ve gurur kendisini günaha sevkeder. Ceza ve azap olarak ona cehennem yeter. O ne kötü yerdir..

damga 4
İLLA DARİGA CEHENNEME HALİDİNE Fİİ HEEEE EBEDE....VE KANE ZALİKE ALALLAHİ YESİRAA....

Ancak orada ebedi kalmak üzere onlari cehennem yoluna iletecektir. Bu da ALLAH cc a çook kolaydir.

damga5
LEHÜM MİN CEHENNEME MİHEDÜV VEMİN FEVGİHİM GAVŞ...VE KEZALİKE NECZİL ZALİMİN...

Onlar için cehennem atesinden dösekler vardir. Üstlerine de örtüler vardir. Iste zalimleri böyle cezalandiririz!!!!! cız bız severmiydiniz ey kefeeler:))

nerde damgamız heh burda 6.....

VENEDEEEE ESHABÜL CENNETİ ESHABÜN NAR EN GAD VE CEDNA MAVE ADENA RABBÜNA HAGGAN FE HEL VE CETTÜMMA VAADE RABBÜKÜM HAGGAN GALÜ NEAM FE EZZENA MÜEZZİNÜ BEYNEHÜM EL LA-NETÜLLAHİ ALAZZALİMİN...

Cennet ehli cehennem ehline Biz RAB bimizin bize vadettigini gerçek bulduk siz de Rabbinizin size vadettigini gerçek buldunuz mu? diye seslenir. Ne derler.Dün dündü bugun bugundümü benzin vardı'da benmi içtim size ev araba verecem deyip sonra o dündümü derler.İrtica geliyor aman yakalayınmı baş örtüsü irticadir.Alın bunumu yada cagdaş zaman canım cehenneme girmekte nerden çıktımı?yada bak gördünüzmü işte gerici yobaz görüdünüzmü birde elinde KURAN varmı derler.?cık demezler ya ne derler. Bilakis galu neam hemde nepneam Evet hemde nep evet derler. Mecbur kalmasalar kesin gene yalan derlerde helede sülümen demirel kesin atar ahada yazın burya .. Ama mahkemi i kübra öyle araba,ev,sıcak yuva deyip soguk döşemeye benzemez.. neye benzer sıcak verir eee soguk terattırır..Ve aralarindan bir çagrici ALLAH ın laneti zalimlerin üzerine olsun diye bagirir. Kimse ben zalimim demez kabahat som altından bilezik olsa kimse takmazmış süleyman beymi takcak demi foter baba alırlar foterinin ölçüsünü bush kuklaları...sizi gidi sizi:)

damgalıyoruz... 7
FENEDEEEE ESHABÜN NARİ ESHABÜL CENNETİ EN EFİZU ALEYNA MİNEL MAAA İ EV MİMMA RAZAGAKÜMÜLLAH..GALÜÜÜ İNNALLAHE HARRAMAHÜMA ALAL KAFİRİN....ARAF 50
Cehennem ehli, cennet ehline: Suyunuzdan veya ALLAH ın size verdigi riziktan biraz da bize verin diye seslenirler. Onlar da ALLAHcc bunlari kafirlere haram kilmistir derler.

Pes yaaa bu kadar olmaz başka derdin varmi adam emek edip cennete girsin sende kalk ordan iste verilsin bune bedavacılık adam utanır yaaa alıştın demi dünyada yat göbek tandır kebab he ordan cız bız olunca ver olduuuu üstüne bide börek al ye zaten ahlaklı olsan orda ne işin var.? Onlarda iyi derler yok size diye hele süleyman demirel olursa bu varya yatagına kadar almazsa gel yanıma... yemek ver su ver birazda ben izliyimdi biraz kenara biraz köşeye cekil derler,oooo bide bakmişsınki adam senle yer bile degişmiş ee öyle alıştı burda napsınlar. İyiki RAB bimiz orda fırsat vermiycek yoksa varya bi atlet kalmaz üstümüzde bune utanmazlık tüü köküne kibrit suyu....

damgamız nerde miş bizim 8..
VELAGAD ZARE- NA Lİ CEHENNEME KESİRAM MİNEL CİNNİ VEL İNS.. LEHÜM GULUBÜL LA YEFGAHÜNE BİHE LEHÜM E-A YÜNÜL LA YÜBSİRENE BİHE VELEHÜL EZANÜLLA YESME UNE BİHE ULAAA İKE KEL EN AMİ BELHÜM EZAL...ULAAA İKE HÜMÜL ĞAFİLÜN...ARAF 179

Andolsun biz cinler ve insanlardan birçogunu cehennem için yaratmisizdir. Onlarin kalpleri vardir onlarla kavramazlar gözleri vardir onlarla görmezler kulaklari vardir onlarla isitmezler. Iste onlar hayvanlar gibidir hatta daha da saskindirlar. Iste asil gafiller onlardir..

Acaba bu sülo hangi tayfadan indimi cindimi:)) ama ne fark eder ki cehenneme indimi bindimi:)) İnş gidiş hatı degişirde binmez evet ALLAH ın damgasi cok ve bol ama biz onlardan vurmak yerine dilerdik ki iman edip Mümin lere köstek olmasınlar.Bunun neresi irtica neresi yobazlık,neresi kötü Din yaşamak kadar mukaddes ne var ama gelgörki HATEM ALLAHÜ GULUBÜHÜM VE LA SEMİHİM VE ALA EBSARİHİM ĞIŞAVEH..Onların kalbi mühürlü gözleri ve kulaklarıda ne dersen de davulda calsan bagırsanda cagırsanda gerçege kulak tıkayanı ıslah edemezsin!!ALLAH cc öyle bi muaazam bi vucut vermiş öyle bi muazzam bi boya yapmış yer ve gökyüzüneki herşey apacık delilken bu delilsizlik bu delilik neden SIBĞATALLAH VE MEN EHSANİ MİNALLAHİ SIĞAH..Görmezmisin RAB bin ne güzel boyacı ne güzel sanatcı ne güzel boyamış yer başka gök başka gökkuşagına sanat işlemiş ey insan anlasanya bunları niye inkar edersin işte sende farkındasın o kullugundan kactıgın RAB bin sana senin beynine 100 trılyon hücre koymuş beynine yerleştirdigi (hipotalomus küçük bi et parçasi) ki işleri büyük bütün sinirlerini kontrol eden ve gereken uyarıyı alıp sana emzimlerini veren su,kan,şeker,gibi bütün dengeyi kuran algılayıcıları sayesinde senin dengeni hep muhafaza eden bi et parcasını bildigin halde daha dogrusu kainatin RAB bisinin fındık kadar küçük bi et parcasına dünya yı sıgdırdıgını göre göre bile bile ne diye inkara gidersin bu muazzam döşemeye tesadüf dersinde gecirsin?? o ALLAH ki et parcasına dünya döşedi hadi sizler ey inkar edenler bir dünyaya bi et parcası döşeyin kime karşı durdugunuz bi bileydiniz zaten RAB bimiz keşke bilselerdi buyurdu.....Arif olan anlar velhasıl ALLAH cc şaşırtmasın şakası gırgırı bi yana biz isterizki kötü olanlarda iyi olsunlar.ALLAH ın rahmeti geniş Cennet ben girsemde sen girsende dolmıyacak kadar büyük onlarda girsinler istiyoruz ama ALLAH ın diledikleri müstesna giriş yok ALLAH ım sen bırakma elimizi MEVLA yüzünüzü iki cihanda ak etsin sizi neslinizi ehlinizi muhafaza etsin Din inden koparmasın bilakis Din ine hademe etsin hizmetçi kılsın ALLAH ım benim bu kardeşlerime nasıl dua etmem gerekıyorsa öyle dua ettı kulum kabul edermisin ben beceremiyorum ALLAH ım sen becerttir..

hikmeti kumda gizli toz tanesi ALLAH der
boynunu garip bükmüş zikirde gök ALLAH der
kainat bi muamma üzerinde benekler
ustasında kalemi yazar cizer ALLAH der

Kurt kuş cıkmış sehere,öter bülbül ALLAH der
şakırtısı suların akar akar ALLAH der
dagda reyhan çiçekler kırlarda kelebekler
uyanırken kumrular kanat çırpar ALLAH der

Söz vurur boşluklara döne döne ALLAH der
aşıklar sinesine vura vura ALLAH der
Göz aglar yaşları dura dura ALLAH der
inceden nakışlanmış,hayel kura kura ALLAH der

ALLAH ım benide muhabbetine yazarmısın
sıgarmı aklıma sevgin ve ufacık ellerime
ben kıtmirim ALLAH ım bi nazar bakarmısın.
Sersebil olmuş kanayan gözlerime.....

MAES SELAM KARDEŞİNİZ ENES SİZİ SEVİYOR....İNNEMEL MÜ-MİNU NE İHVEH......ANCAK MÜMİNLER KARDEŞTİR..