Kürdistan kuruldu bile

oguz

Yeni
eygi_manset.jpg

Mehmet Şevket Eygi-Milli Gazete

Kürdistan devleti kurulacakmış... Beyler siz neler sayıklıyorsunuz!.. Üsküdar'da sabah oldu... Kürdistan kurulacak değil, kuruldu kuruldu...
Devlet olarak her şeyi var. Haritaları da yayınlanıyor. Sınırlarının bir kısmı şu anda kesinleşmiş değil.
Birileri Kürdistan realitesinin farkında değil mi?.. Olmaz olur mu, elbette farkındalar... Peki ne yapıyorlar? Satranç oynuyorlar satranç...
Bu Kürdistan meselesinin arkasında kimler var?.. Var oğlu var. ABD var, İsrail var, Siyonizm var, Haçlılar var.
Türkiye'den, İran'dan, Suriye'den toprak istiyorlar mı? Suriye'den isteyip istemedikerini bilmem ama Türkiye ve İran'dan epey arazi istiyorlar.
Bu işin sonu ne olur?
Kürtlerin bu maceradan zararlı çıkacaklarını sanıyorum.
Kürdistan devletine Türkiye'den bir parça verilirse, ülkenin her yerine dağılmış Kürtlere "Haydi kendi ülkenize gidiniz!.." denilirse ne olacak? Denilir mi, denilmez mi?
Dünyanın en büyük Kürt şehri hangisidir? İstanbul'dur İstanbul...
Türkiye'de sadece Türkler ve Kürtler yok. Yetmiş seksen etnik unsur birlikte yaşıyor. Laz, Çerkes, Gürcü köyleri var ama şehirlerde çeşitli unsurlar birlikte yaşıyor.
Türkiye'nin Vezüv'leri vardır. Bunların bazısı mışıl mışıl uyur görünüyor. Bazısından ise homurtular geliyor. Bunların biri veya birkaçı patlarsa ne olacak?
Ah keşke biri çıksa da, 1910 Türkiyesinin büyük bir resimli albümünü yayınlasa. Adriyatik denizine kadar geniş bir Rumeli-i Şahane... Bütün Ortadoğu Suriye, Irak,Filistin... Haleb-i şahba, Şam-ı şerif, Kuds-i şerif, Mekke-i Mükerreme, Medine-i Münevvere... Ta Afrika ortalarına kadar uzanan Trablusgarb vilayeti... Ege Denizinde Cezair-i Bahr-i Sefid vilayeti...Rodos, Midilli, Sakız... Girit...
Girit bizim canımız
Feda olsun kanımız
Sonra ne oldu? 1891'de Libya'yı ve On İki Adaları İtalyanlar aldı. 1912'de Balkan Harbi'nde yenildik, Rumeli elden gitti, Bulgar orduları Çatalca'ya dayandı. 1914-18 dünya savaşında imparatorluk tasfiye edildi.
O tarihlerde ordumuz yok muydu? Vardı da iç siyasetle meşgul oluyordu. Jön Türkler hürriyet, müsavat, adalet, uhuvvet şarkıları söylüyordu. Prens Sabahaddin adem-i merkeziyet (federasyon) ve teşebbüs-i şahsî tezlerini savunuyordu.
Balkan savaşında Türkiye Sırbistan'ı, Bulgaristan'ı, Yunanistan'ı yenebilir miydi? Elbette yenerdi, hem de çok kolay yenerdi. Onları yenmesinden daha tabiî bir şey olamazdı. Avrupa düvel-i muazzaması (büyük devletleri) Osmanlı ordusunun galip geleceğini tahmin ettikleri için, savaşın neticesi ne olursa olsun, sınırlar değişmeyecek diye gizli protokol imzalamışlardı.
Peki niçin yenildi ordumuz?
1. Sultan Abdülhamid yoktu. O'nu tahttan indirip Selanik'e Yahudi Alatini'nin köşküne haps etmişlerdi.
2. Ordu asıl vazifesini unutmuş, iç siyaset bataklıklarına düşmüştü.
3. Umur-i devlete Selanikliler, Masonlar, Jön Türkler hakim olmuştu.
4. İkinci Meşrutiyet'in zafer sarhoşluğu içinde yaklaşan büyük tehlikeler görülmüyordu.
Tarih tekerrür eder diyorlar. Hiç ibret alınsa tekerrür eder miydi?

agbi

Yasaklı
Eeee

68 Olaylarında SEN ABD ye destek ol.

O zamanı 6 Filosuna HOŞGELDİN de.

SONRA kalk bu yazıyı yaz.

YAPMAYIN

HAYALLER HEM NEGATİV OLUR HEM POZİTİV OLUR.

ALLAH cc izniyle ileriki yıllarda Musulş Kerkük TÜRKİYE sınırlarına girerse şaşırmayın.

Haaa birde

TÜRKİYE GÜÇLÜ bir Bölge olunca K.Karlofça anlaşmasıda GÜNDEM e gelecektir.

oguz

Yeni
Eeee

68 Olaylarında SEN ABD ye destek ol.

O zamanı 6 Filosuna HOŞGELDİN de.

SONRA kalk bu yazıyı yaz.

YAPMAYIN

HAYALLER HEM NEGATİV OLUR HEM POZİTİV OLUR.

ALLAH cc izniyle ileriki yıllarda Musulş Kerkük TÜRKİYE sınırlarına girerse şaşırmayın.

Haaa birde

TÜRKİYE GÜÇLÜ bir Bölge olunca K.Karlofça anlaşmasıda GÜNDEM e gelecektir.

Sayın agbi
sen hiç kadir mısıroğlunu izledinmi
mısıroğlu bu konuyu tv 5 kanalında enine boyuna açıkladı
musul kerkük erbil bütün kuzey Irak Türk toprağı olacak
neyin karşılığı onlar Türkiyeden sadece bir şey isteyecekler
ey Türkiye biz sana bağlanmak istiyoruz ancak senden sadece bir isteğimiz var o da sadece bize Türkiyedeki Kürt bölgesinin haritasını ver yada şu bölgeleri Kürt bölgesi olarak tanı diyeceklerdir
sonra aradan fazla bir zaman geçmeden bir şeyi bahane ederek bu birliktelikten vaz geçtiklerini beyan edecek
zaten sen şu bölgeleri Kürt bölgesi ilan etmiştin ben ayrı devlet kurmak istiyorum bu bölgeleri bana bırak diyeceklerdir ....

tebeyyün

Doçent
Sayın agbi
sen hiç kadir mısıroğlunu izledinmi
mısıroğlu bu konuyu tv 5 kanalında enine boyuna açıkladı
musul kerkük erbil bütün kuzey Irak Türk toprağı olacak
neyin karşılığı onlar Türkiyeden sadece bir şey isteyecekler
ey Türkiye biz sana bağlanmak istiyoruz ancak senden sadece bir isteğimiz var o da sadece bize Türkiyedeki Kürt bölgesinin haritasını ver yada şu bölgeleri Kürt bölgesi olarak tanı diyeceklerdir
sonra aradan fazla bir zaman geçmeden bir şeyi bahane ederek bu birliktelikten vaz geçtiklerini beyan edecek
zaten sen şu bölgeleri Kürt bölgesi ilan etmiştin ben ayrı devlet kurmak istiyorum bu bölgeleri bana bırak diyeceklerdir ....

kadir mısıroğlu kahin mi?
bir düşünce vicdanında ve aklında yer edebiliyorsa geçip bunu benim düşüncem der sunarlar x kişiler : ) sen onu bunu bırak "oğuz" ne diyor bu duruma :) onu söyle...:gul:gul:flw

oguz

Yeni
kadir mısıroğlu kahin mi?
bir düşünce vicdanında ve aklında yer edebiliyorsa geçip bunu benim düşüncem der sunarlar x kişiler : ) sen onu bunu bırak "oğuz" ne diyor bu duruma :) onu söyle...:gul:gul:flw

işinize geldiğinde sizde milli görüşçüsünüz işinize gelmediğinde kadir mısıroğlu kim ,şevket eygi kim
Tarih ders alınsın diye okunur okutulur ,tarih tekerrürden ibaret diyenler boş yere bu sözü söylememişlerdir
ben çok şey yazarım ama her şey her yerde yazılmıyor söylenmiyor
eskiden kuzey ırakta kürdistan kurulması tehlikesinden söz ediliyordu artık onu geçtik ,ülkemizin bölünme tehlikesinden söz ediyoruz nereden nereye gelindi ,demekki birileri habire yol katediyor .
nasılki Amerik Irak'ı işgal etmeden önce oltanın ucuna demokrasi ve özgürlük masalını geçirmişlerse ,şimdi bizlere yapılmak istenende aslında bir oyundur, okyanus ötesinden milletin başına çorap örmek isteyenler hiç boş durmuyor ..

AynAlı

Kıdemli Üye
3. Umur-i devlete Selanikliler, Masonlar, Jön Türkler hakim olmuştu.

Jön türkler ittihat ve terakki cemiyetinin temelidir. kim bu ittihatçılar? o zamanın milliyetçi - turancı takımıdır bunlar.osmanlı devletinin yıkılmasına sebep olan bir yapıdır.

tebeyyün

Doçent
işinize geldiğinde sizde milli görüşçüsünüz işinize gelmediğinde kadir mısıroğlu kim ,şevket eygi kim
Tarih ders alınsın diye okunur okutulur ,tarih tekerrürden ibaret diyenler boş yere bu sözü söylememişlerdir
ben çok şey yazarım ama her şey her yerde yazılmıyor söylenmiyor
eskiden kuzey ırakta kürdistan kurulması tehlikesinden söz ediliyordu artık onu geçtik ,ülkemizin bölünme tehlikesinden söz ediyoruz nereden nereye gelindi ,demekki birileri habire yol katediyor .
nasılki Amerik Irak'ı işgal etmeden önce oltanın ucuna demokrasi ve özgürlük masalını geçirmişlerse ,şimdi bizlere yapılmak istenende aslında bir oyundur, okyanus ötesinden milletin başına çorap örmek isteyenler hiç boş durmuyor ..

Allah aşkına anlat.çok şey yazarım dedin ya yaz söyle yap.ben de sonuna kadar okuyacağım yazdıklarını ve okuyacağız yazdıklarını buyur yaz lütfen... yani her şey her yerde söylenmiyor diyorsun ya bak mesela neyi söyleyeceksinde söyleyemiyorsun mesela şunun gibi bir şeyimi kürtler tükiyede devlet terörüne maruz kalıp ırakda saddam terörüne maruz kalıp bu güllük gülistanlık zeminlerin sonucu neden ayrılmayı düşünüyorlar gibi... Lütfen anlat buyur korkma yasal olarakta gayet güzel anlatabilirsin...mesela böyle bir tehlikenin neden oluştuğunu anlat halepçeyi de anlatabilirsin bize ... mesela anlatamayacağın nedir bize diyarbakır ceza evinden 500 bin insanın geçirilişinimi yoksa dersimi mi? nedir ya ni anlatamayacağın yoksa bizim türkiyenin biricik müttefikimiz abd nin kuzey ırakla ilişkisini mi Allah aşkına anlatya ne anlatacaksan LÜTFEN...

agbi

Yasaklı
Oğuz siz MİLLİ GÖRÜŞÇÜ değilsiiz.

ERBAKAN ada asla gönül vermediniz.

MHP lide değilsiniz.

Siz kimsiniz ?

oguz

Yeni
kürtler tükiyede devlet terörüne maruz kalıp ırakda saddam terörüne maruz kalıp bu güllük gülistanlık zeminlerin sonucu neden ayrılmayı düşünüyorlar gibi... Lütfen anlat buyur korkma yasal olarakta gayet güzel anlatabilirsin...mesela böyle bir tehlikenin neden oluştuğunu anlat halepçeyi de anlatabilirsin bize ... mesela anlatamayacağın nedir bize diyarbakır ceza evinden 500 bin insanın geçirilişinimi yoksa dersimi mi? nedir ya ni anlatamayacağın yoksa bizim türkiyenin biricik müttefikimiz abd nin kuzey ırakla ilişkisini mi Allah aşkına anlatya ne anlatacaksan LÜTFEN...

Bakıyorum saddam yönetimi ile Türkiye yönetimini bir tutuyorsun
Irakta saddam diktasının halepçe katliamlarından söz ederken
diğer yandan diyarbakır cezaevi işkencelerine değiniyorsun
burada aslında sap ile samanı birbirine karıştırıyorsun
neden dersen
saddam adı üstünde halkına zulmeden dikta rejimi idi ,adı üstünde dikta
astığı astık kestiği kestik ,halepçede katliam yaptı 5000 Kürd'ü katletdi Kürtlere kapısını sofrasını açan unutmaki Türkiye oldu o günleri biliyoruz ,Rahmetli özal çok yardım etti avrupalı devletler etmesede
Türkiye hertürlü yardımı yaptı inkar etme çarpılırsın
saddamdan bize gelelim ,diyarbakır cezaevinde kürtlerin işkence gördüklerinden söz ediyorsunuz unutmaki o dönem aynı saddam yönetimi gibi kenan evren paşanın dikta yönetimi hakim idi
o dönemlerde (1980 öncesi) aslında Kürtçülük diye bir şeyde yoktu ,çünkü yaşadığımız
için biliyoruz ,şimdi baykalla tekrar o günleri yad etmek rakı içmek isteyenler (Ahmet Türk) gibiler CHP şemsiyesi altında kimisi maocu kimisi leninci kendi öz kültüründen uzaklaştırılmış gençlerle doluydu
CHP nin içerisinde sosyalist bir düzen için çalışıyorlardı
12 eylül ihtilali olunca ne oldu ,sağ sol demedi hepine işkence etti
kiminide ipe astı
Diyarbakır cezaevinde işkenceye maruz kalanlar Kürt oldukları için bu zulmü görmemişlerdir sadece diktanın Türkiyenin her yerinde uyguladığı yönteme maruz kalmışlardır
İstersen ozan arifi ,muhsin yazıcıoğlunu (BETON SOĞUK ÜŞÜYORUM)bir dinle dinlede ne işkencelerte maruz kalmışlar bir öğren ,dinlemeden geçme...

[YT]Eugffet3Jos&feature=related[/YT]

[YT]daRSr-6HE0k[/YT]

tebeyyün

Doçent
döktürmüşsün yine :) amma cevap vermemişsin.yazdıkların ve paylaştıkların için çok teşekkürler deyip ;

Biz nerden buraya geldik yahu ağuzcuğum canım kardeşim ağbim vs…
Ben sana söyleyemediğin şeyleri söyler misin? Dedim yoksa “bana” laf yetiştir demedi kimse.Eee şimdi geçip bende Türkiye yardım etmese olacaklardan mülteci sorunlarından mı bahsedeceğim.Yoksa Diyarbakır cezaevi değil 1925 yılına gidelim yakılan köyleri ateşten çocuğunu dışarı atan anneye - yani ateşe- geri atılan çocukları mı söyleyeyim,tecavüz edilen kürt kızlarını mı? yani ne bekliyorsun benden ne söylememi istiyorsun Türkiye’nin uçak alıp bu uçaklarla ilk dersimi bombaladığını mı ? yoksa 13.000 faili muçhulden mi? Sürgün edilenlerden mi?1991 de yakılan köyleri mi? Zorla köyleri boşaltılanlardan mı? Subayların atış talimini kürt çocukları üzerinden yapışından mı? Yoksa kendini türk olarak tanımlayan insanların senelerce Kürtlere pkk üzerinden küfredişini mi? Bir modernizasyon bir kürtleri bölme bir devlet projesi olan pkk nın yaptıklarını mı? Yoksa halkı bir birine düşürmek isteyipte planlar yapan askerlerin hala rahatça görev başında oluşlarını mı? sen diktatörlüğün ne olduğunu da anlatmak istermisin bize 1923 ten tek partili dönemin tamamı diktatörlükmüdür mesela ya da Mustafa kemal diktatör müdür?ya da ismet paşa diktatöryanın şahin kanadımıdır? Yoksa böyle sabaha kadar çene yapalım mı mı: ) yazalım, böyle duygusal takılalım mı;) geçmişi kurcalamak yararlı değildir biz geleceğe bakalım mı? bölünmek kolaydır marifet bir arada kalmak mı?... neyse olayları saptırışından farzetki ne önceki cevabı yazdım ne bu, sadece şunları yazdığı mı farzet

“ söyleyemediğin şeyler nedir Lütfen buyur söyle…”

Bende iki şeyler paylaşayım … Muhsin başkan dedin ya evet bir hayali olan insanlar da var kürt kimliğini kabul eden bir başkan var bir sorunun farkında olan reisler de vardı… dinleyelim onu; http://www.youtube.com/watch?v=01HXIedcd1Y&feature=related&pos=4

http://www.youtube.com/watch?v=6zSgTwOMqHc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=tW41zHzXlTs&feature=related

nrydrl20

Üye
bundan 10 sene evvel bunlara "dağ türküdür" deniyordu. bugün kendi kimlikleri ile meclisteler.
bundan 10 sene evvel bunların dillerini herhangi bir biçimde konuşmaları yasaktı, bugün devletin o dilde yayın yapan kanalı var.
bundan 10 sene evvel ahmet kaya dinlemek bir dayak yeme sebebi iken, bugün partilerinin başkanları abd başkanından özerklik talep edebiliyor.
uyanın ey ahali, çıkartın at gözlüklerini, dengeler ve realiteler sürekli değişiyor.
bu saydıklarım bundan 10 sene evvel kimsenin aklına dahi gelmezdi. bugün kabak gibi ortada gerçekler oldular.
er ya da geç ülkelerini kuracaklar. bir kaç çatlak ses dışında kimse de itiraz etmeyecek.
kürt dediğin türk vatandaşıdır. ötesi yok.
topraklarım içinde böyle bir oluşum kurulmaya kalkışıldığı takdirde sesini çıkartmayan bizden değildir zaten
ülkeyi bölmek için bu kadar gönüllü olanlar varsa, gitsinler simcity'de kursunlar.. hatta iflas edince resetleyip bi daha kursunlar :)

nrydrl20

Üye
gerçi ben bunları ciddiye bile almıyorum gece uyurken bir yerleri açıkta kalanların rüyası bu lazıda egeliside akdenizliside doğulusuda türktür türk kabul etmeyen ...... gitsin ama bu bazı güçlerin taktiği bir ülkeyi bölmek istiyorsan onu önce içten böleceksin bunu pkk anlamadı zavallılar yazık maşa oldular nice içlerinde iyi kürt kardeşlerimizde var onlara lafım yok ama dağa çıkanlara çok söyleyecek şeylerim var

oguz

Yeni
döktürmüşsün yine :) amma cevap vermemişsin.yazdıkların ve paylaştıkların için çok teşekkürler deyip ;

Biz nerden buraya geldik yahu ağuzcuğum canım kardeşim ağbim vs…
Ben sana söyleyemediğin şeyleri söyler misin? Dedim yoksa “bana” laf yetiştir demedi kimse.Eee şimdi geçip bende Türkiye yardım etmese olacaklardan mülteci sorunlarından mı bahsedeceğim.Yoksa Diyarbakır cezaevi değil 1925 yılına gidelim yakılan köyleri ateşten çocuğunu dışarı atan anneye - yani ateşe- geri atılan çocukları mı söyleyeyim,tecavüz edilen kürt kızlarını mı? yani ne bekliyorsun benden ne söylememi istiyorsun Türkiye’nin uçak alıp bu uçaklarla ilk dersimi bombaladığını mı ? yoksa 13.000 faili muçhulden mi? Sürgün edilenlerden mi?1991 de yakılan köyleri mi? Zorla köyleri boşaltılanlardan mı? Subayların atış talimini kürt çocukları üzerinden yapışından mı? Yoksa kendini türk olarak tanımlayan insanların senelerce Kürtlere pkk üzerinden küfredişini mi? Bir modernizasyon bir kürtleri bölme bir devlet projesi olan pkk nın yaptıklarını mı? Yoksa halkı bir birine düşürmek isteyipte planlar yapan askerlerin hala rahatça görev başında oluşlarını mı? sen diktatörlüğün ne olduğunu da anlatmak istermisin bize 1923 ten tek partili dönemin tamamı diktatörlükmüdür mesela ya da Mustafa kemal diktatör müdür?ya da ismet paşa diktatöryanın şahin kanadımıdır? Yoksa böyle sabaha kadar çene yapalım mı mı: ) yazalım, böyle duygusal takılalım mı;) geçmişi kurcalamak yararlı değildir biz geleceğe bakalım mı? bölünmek kolaydır marifet bir arada kalmak mı?... neyse olayları saptırışından farzetki ne önceki cevabı yazdım ne bu, sadece şunları yazdığı mı farzet

“ söyleyemediğin şeyler nedir Lütfen buyur söyle…”

Bende iki şeyler paylaşayım … Muhsin başkan dedin ya evet bir hayali olan insanlar da var kürt kimliğini kabul eden bir başkan var bir sorunun farkında olan reisler de vardı… dinleyelim onu;

bak güzel kardeşim
amacımız ırkçılık kesinlikle değil ,mademki müslümanlar kardeştir diye biliyoruz o zaman Türk'ede Kürd'ede yapılan haksız zulümleri kesinlikle tasvip etmiyorum
yanlız şuan emperyalistlerin Kürdler üzerinden ülkemiz üzerine bir oyun oynadıklarınıda görmüyor değilim
aslında, pkk olarak sosyalist bir düzen kurmak için oluşturulan ermeni başlı bu örgüt sonradan bütün Kürdlerin kurtuluş mücadelesini veren bir örgüt olarak lanse edilmesi , bu vatan için şehit verenleri ülkesini sevenleri elbetde üzmektedir
cumhuriyetin kurulmasıyla birlikte Kürd ayaklanmalarını tarihte okumaktayız
bu ayaklanmaların dini olduğu kadar aslında birde siyasi ayağı vardır
birlik ve beraberlik içerisinde yaşamak isteyenler için söyleyecek bir sözüm yoktur
ancak bu ülkenin ekmeğini yiyip bu ülkenin bayrağına dahi tahamül gösteremeyenler pkk lı teröristleri bağrına basanlar evet onlara güvenim
malesef yoktur.
Atatürk ve ismet paşalardan bağsetmişsin onlar hata ve sevapları ile artık yoktur,dikta desekte bir şey değişmez demesekte
yanlız cumhuriyet kurulmadan önce camilerde hutbe okuyan Atatürkle sonraki Atatürk bir değildir
cumhuriyetin kurulması lozan verilen tavizlerin devrim olarak millete lansedilmesi bunlar hep tartışma konularıdır

agbi

Yasaklı
bak güzel kardeşim
amacımız ırkçılık kesinlikle değil ,mademki müslümanlar kardeştir diye biliyoruz o zaman Türk'ede Kürd'ede yapılan haksız zulümleri kesinlikle tasvip etmiyorum
yanlız şuan emperyalistlerin Kürdler üzerinden ülkemiz üzerine bir oyun oynadıklarınıda görmüyor değilim
aslında, pkk olarak sosyalist bir düzen kurmak için oluşturulan ermeni başlı bu örgüt sonradan bütün Kürdlerin kurtuluş mücadelesini veren bir örgüt olarak lanse edilmesi , bu vatan için şehit verenleri elbetde üzmektedir
cumhuriyetin kurulmasıyla birlikte Kürd ayaklanmalarını tarihte okumaktayız
bu ayaklanmaların dini olduğu kadar aslında birde siyasi ayağı vardır
birlikve beraberlik içerisinde yaşamak isteyenler için söyleyecek bir sözüm yoktur
ancak bu ülkenin ekmeğini yiyip bu ülkenin bayrağına dahi tahamül gösteremeyenler pkk lı teröristleri bağrına basanlar evet onlara güvenim
malesef yoktur.
Atatürk ve ismet paşalardan bağsetmişsin onlar hata ve sevapları ile artık yoktur,dikta desekte bir şey değişmez demesekte
yanlız cumhuriyet kurulmadan önce camilerde hutbe okuyan Atatürkle sonraki Atatürk bir değildir
cumhuriyetin kurulması lozan verilen tavizlerin devrim olarak millete lansedilmesi bunlar hep tartışma konularıdır

KÜRDİSTAN ne zaman kuruldu ?

Bana tarih verebilirmisiniz ?

yeni mi kuruldu yaşama geçtimi?

Yoksa hayallerde mi kuruldu

Ha hayaller derseniz o hayaller 1900 senelerin başında idi kuruluşu 100 Yıllık hayalleri.

oguz

Yeni
Oğuz siz MİLLİ GÖRÜŞÇÜ değilsiiz.

ERBAKAN ada asla gönül vermediniz.

MHP lide değilsiniz.

Siz kimsiniz ?

Sayın agbi bu tür soruyu hatırlarsan ben sana sormuştum ama cevap alamamıştım
ben sana yüzkere söylüyorum bırak şu partizancılığı
birazda Allah rızası için yaz doğruya doğru eğriye eğri demesinide bil
partim var ama partizan değilim

illada Kürdistan isteyenler için habur sınır kapısını açık tutalım ,istedikleri zaman çıkabilsinler bunları bu ülkede zorunan tutanmı var kardeşim...

agbi

Yasaklı

illada Kürdistan isteyenler için habur sınır kapısını açık tutalım ,istedikleri zaman çıkabilsinler bunları bu ülkede zorunan tutanmı var kardeşim...

Bırak yan çizme.

Bak Fransa ve italyanın neden türk ordusu ile savaşmadan bu ülkeyi terk ettiklerini sana sormuştum şimdi o mesajımı bulurum cevap vermemiştin.

ben senin her soruna cevap verecek kadar Allah cc şükürler olsun Siyasi ve tarihi ilmim vardır.

agbi

Yasaklı

Bırak yan çizme.

Bak Fransa ve italyanın neden türk ordusu ile savaşmadan bu ülkeyi terk ettiklerini sana sormuştum şimdi o mesajımı bulurum cevap vermemiştin.

ben senin her soruna cevap verecek kadar Allah cc şükürler olsun Siyasi ve tarihi ilmim vardır.

http://www.ihvanforum.org/komplo-te...in-nedeni-dyth-dayatmalar-myydy-2/#post636489

oguz

Yeni
Bırak yan çizme.

onada inşallah cevap vereceğim
önce araştırmalarımı bir bitireyim sonra...