Kuran Bütün Milletler İçin Rabbani Bir Sistemdir | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Kuran Bütün Milletler İçin Rabbani Bir Sistemdir

spesifik

آزادی قید و بند
İhvan Üyesi
Katılım
18 Ağu 2007
Mesajlar
24,610
Puanları
113
İHH öncülüğünde Diyarbakır'da düzenlenen 'Adalet ve Barış İçin Sesimizi Daha Fazla Yükseltiyoruz' programını değerlendiren Kanaat önderlerinden Molla Sahap Korkutata, Kuranı Kerim'in bütün milletlerin haklarını koruyacak olan İlahi, Rabbani bir sistem olduğuna dikkat çekti.
Kobani bahanesiyle 6-7 Ekim tarihinde PKK tarafından çıkarılan ve 50'ye yakın kişinin katledildiği olayların çözüm sürecini baltalamaya yönelik bir adım olduğunu söyleyen Bölgenin tanınmış Kanaat önderlerinden Molla Sahap Korkutata, Doğu ve Güneydoğu'da insanların Kuran okudukları için Cezaevlerine atıldığının da unutulmaması gerektiğinin altını çizdi.
Çözüm sürecinin şimdiye kadar Türkiye genelinde ve Doğu Güneydoğu'da sadece PKK'ya endeksli yürütülen bir sürecin olduğunu ve PKK bağlamında yürütülen görüşmelerin olduğunu belirten Molla Sahap, Korkutata, PKK/HDP'nin barış niyetleri olmadığını, bunların dışa bağlı güçler olduğunu söyledi.
Molla Korkutata, “Şu anda atılan adım ise Doğu-Güneydoğu'da faaliyet yürüten bütün STK'ların katılımıyla oluşturulmuş bir toplantı. Bu açıdan bakıldığında olumlu bir gelişme. Hakları gasp edilen insanları bir araya getiren bu süreci destekleriz. Bu durum hayırlı olacaktır ve güzel neticeleri doğuracaktır.” ifadelerini kullandı.
Çözüm sürecinin sağlıklı yürümesinin temelinde gasp edilen hakların geri verilmesi olduğunu belirten Molla Sahap Korkutata, sistemin zulümden ellerini çekmesinin yegâne belirtisinin gasp ettikleri bütün hakları iade etmelerine bağlı olacağını söyledi.
Molla Sahap Korkutata, “Doğu ve Güneydoğu halkının dindar olmasından dolayı bölge insanlarına baskı yapılıp, zulüm edildi. İnsanlar Kuran okudukları için Cezaevlerine atıldı. Kuranı Kerim bütün Kürtlerin ve milletlerin haklarını koruyacak olan İlahi Rabbani bir sistemdir. Dolayısıyla gasp edilen bu haklara temayül edilse ve haklar iade edilse o zaman solcu PKK/HDP dışında sorun çıkaran kimse kalmaz ve Kürt sorunu kalmaz. İnşallah onların da aklı başına gelir onlar da boynunu bu hakikate eğecekler.” açıklamalarını yaptı. (İLKHA)
 
Üst