KPSS Önlisans Sınava Giriş Belgesini Kaybettiyseniz | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

KPSS Önlisans Sınava Giriş Belgesini Kaybettiyseniz

efruz

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
14 Ağu 2009
Mesajlar
5,170
Puanları
113
KPSS Önlisans Sınava Giriş Belgesi

28 Kasım 2010 tarihinde yapılacak olan KPSS Önlisans Sınava Giriş Belgesini kaybeden veya sınav giriş belgesi adresine ulaşmayan adaylar aşağıdaki işlemleri yapabilirler.
[URL="http://www.diyemediklerim.com/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg337.imageshack.us%2Fimg337%2F6073%2Fkpss.jpg"][/URL]

Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi ellerine geçmeyen ya da kaybeden adaylar belgelerini, Sınav Merkezi Yöneticiliklerinin yanı sıra ÖSYM bürolarından, Sınav Sonuç Belgesini yeniden edinmek isteyen adaylar ise bu belgeyi ÖSYM'den ücreti karşılığında edinebilecek.

ÖSYM Adres: ÖSYM 06538 Bilkent / ANKARA
Telefon:
90(312) ... (Çok Hatlı Santral)DİKKAT : Adaylar, "yeniden belge çıkarılması, sınav sonuçlarının incelenmesi vb. " isteklerini, ilgili sınav kılavuzlarındaki genel amaçlı dilekçe örneğini kullanarak ÖSYM merkezine yazılı olarak yapacaklardır. Belgegeçer ve e-posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmamaktır.

ÖSYM Dilekçe Örneği

Bu arada ÖSYM'den yapılan açıklamada, adayların ertelenen Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) ile önlisans/ ortaöğretim düzeyindeki Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS), adreslerine gönderilen eski tarihli sınava giriş kimlik belgeleri ile gireceklerinden bu belgelerini dikkatle saklamaları gerektiği bildirildi.


Açıklamada, 18-19 Eylül tarihlerinde yapılması planlanan TUS ve 26 Eylül tarihinde yapılması planlanan ortaöğretim/ önlisans KPSS'nin sınav merkezlerine göre aday atamalarının yapıldığı anımsatılarak, sınava giriş ve kimlik belgelerinin adaylara postalama işlemlerinin tamamlanmış bulunduğu kaydedildi.

Sınav tarihleri ertelenen TUS ve KPSS'nin uygulanacağı yeni tarihlerinin kesinlik kazandığında adayların sınav yeri atamasının yeniden yapılmayacağının altının çizildiği açıklamada, "Yeni bir sınava giriş belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar ertelenen bu iki sınava, adreslerinde gönderilen eski tarihli sınava giriş ve kimlik belgeleri ile gireceklerinden bu belgelerin dikkatle saklanması gerekmektedir" ifadesine yer verildi.
 

SeTTaR

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
1 Eyl 2009
Mesajlar
1,142
Puanları
63
Demek oluyorki eski sınav giriş belgeleriyle ve önceden belirtilen yerde yine sınava girecekler.Yeni sınav belgesi ve sınava yeni giriş yeri olmayacak.
 
Üst