Kpss de hırsız eylemi | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Kpss de hırsız eylemi

ummuhan

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
1 Eyl 2007
Mesajlar
12,943
Puanları
113
KPSS'de hırsız Gülen cemaati'
25 Eylül 2010

TKP’li Öğrenciler: "Cemaat kurumlarda at koşturuyor."

Bugün Beyazıt Meydanı’nda “Hırsızları açıklıyoruz!” başlığıyla bir eylem gerçekleştiren TKP’li Öğrenciler, “Fethullah Gülen cemaati bugüne kadar hiç olmadığı kadar açık bir şekilde devlet kurumları içerisinde at koşturmaktadır. KPSS sorularının çalınmasında cemaat parmağı apaçık ortadadır” dediler.

KPSS ve diğer sınavlarda soruların çalınması olayıyla Gülen cemaati arasındaki bağlantıya gözlerini kapatan medyaya tepki gösteren TKP'li Öğrenciler, bugün İstanbul Üniversitesi'nin önündeki Beyazıt Meydanı'nda yaptıkları eylemle "Hırsız cemaattir" dediler.

Açıklamada, "KPSS ile birlikte ortaya çıkan tablodan bir sonuç çıkartılacaksa, o sonuç cemaatin tüm hile ve düzenbazlıkları düzenlemekte yetenekli olduğu ve bundan önceki yıllarda devlet tarafından yapılan sınavlar dahil olmak üzere bir dizi kadro seçiminde kendi istediği süreci işlettiğidir" denildi.

Milyonlarca gencin geleceğinin çarpık eğitim sisteminde cemaat örgütlenmesinin hileleri ile çalındığı savunulan açıklamada "Türkiye kamuoyu ve gençliği soruları münferit birkaç hırsızın çalmadığı konusunda bir açıklama beklemektedir. Bugüne kadar yürütülen soruşturmalarda cemaat örgütlenmesini işaret eden her ayrıntı incelenmelidir. Cemaatin, sınav sorularını çalmasından başlayarak bugüne kadar yapmış olduğu tüm düzenbazlıklarının ortaya çıkarılması ve yargılanması için mücadele edeceğiz" denildi.

Eyleme katılan bir üniversite öğrencisi sorularımızı yanıtladı.

soL: Niçin böyle bir eylem gerçekleştirme ihtiyacı hissettiniz?

“Memleketteki cemaat vesayetine isyan edecek bir tek biz kaldık çünkü. Herkes korkuyor, herkes cemaat karşısında siniyor. Gün gibi ortada olan gerçekleri bile yazmaktan korkuyorlar. Biz korkmuyoruz ve hesap da soracağız. Bu eylemi bunun için yaptık. Her daim ilerici hareketliliklerle anılan üniversite gençliğinin onurunu temsil ettik. Çürüyen köhnemiş düzene karşı gençliği temsil ettik.”

soL: Bugün yaptığınız açıklamadan sonra medyanın cemaat bağlantısını yazacağını düşünüyor musunuz?

“Öyle olmasını isterim ama sanmıyorum. Bu eylemi de onun için yapmadık zaten. Bir anlamda onlara da sözümüzü söylemiş olduk. Gün gibi ortada olan şeyleri yazmıyorsanız biz halka kendimiz anlatırız dedik. İyi ki soL var, sizler varsınız. Türkiye bir dönemeci dönüyor. Korkanla korkamayan ayrılıyor. Korkmayan bir biz kaldıysak, AKP karşısında onuru temsil eden bir biz kaldıysak bu görevimizi yerine getiririz dedik. Onlar yazmazlarsa bizim de bildirimiz var afişimiz var gençliğimiz var. Biz yazarız da anlatırız da.”Kaynak: www.gercekgundem.com
 

korakademik

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
17 Ağu 2009
Mesajlar
2,236
Puanları
0
gerçek gündem:D
bugün ihh konusunda o kadar haber vardı ki
isterseniz alta ekliyeyim.

insan sevdiği ile birlikte olur.
 

korakademik

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
17 Ağu 2009
Mesajlar
2,236
Puanları
0
İHH’ye tanınan olanaklar ÇYDD’ye neden tanınmaz

CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Necla Arat, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a ‘ince’ sorular yöneltiyor:

İsrail devleti müdahale edeceğini açıkça belirttiği halde, Mavi Marmara gemisinin yola devamına niçin izin verilmiştir?

İHH’nin taşıdığı kargo, gümrük kontrolünden geçmiş midir?

İHH, Almanya ve Türkiye’den aldığı paralarla neler yapmaktadır? Bir ‘sivil toplum örgütü’ olduğu dile getirilerek İHH’ye tanınan olanak ve kolaylıklar Türkiye’deki diğer sivil toplum örgütlerine de (örneğin, ÇYDD’ye de) tanınmakta mıdır?

İHH’nin Mavi Marmara gemisini mart ayında 1 milyon 800 bin TL’ye satın aldığı; ayrıca iki kargo gemisi de bulunduğu basında yer almıştır. Bunlara ek olarak son dört yılda Filistin’e 24 milyon 772 bin dolarlık yardım yapan bu örgütün para kaynakları ve mali bilançosu denetlenmekte midir?

Gemidekilerden Mazlum–Der Başkanı’nın eski AKP Adıyaman Milletvekili olduğu söylenmektedir. Gemideki Türkler, iddia edildiği gibi, çoğunlukla AKP ve Milli Görüş elemanları mıdır?

Gemi niçin Türkiye değil de Komor Adaları bandıralıdır? Bu durum Mavi Marmara’nın Türk gemisi olduğu iddiasını hukuken çürütmemekte midir?

Batı basınında Amerikan karşıtı radikal İslamcı bir örgüt olduğu ve ‘Müslüman Kardeşler’ örgütü ile bağlantısı bulunduğu öne sürülen İHH’nin Hamas’ı desteklediği ve küresel cihat ağlarına hem lojistik, hem de mali destek sağladığı Türk istihbarat birimlerince de bilinmekte midir?
Buyrun Arınç!

İHH’yi tanıyın

GERÇEKTEN de bilen var mı? İnsani Yardım Vakfı burası. Peki, ama Doğu Türkistan’da, Sincan’da binlerce Türk katledilirken; Musul’da, Kerkük’te Türkmenler sürülürken, öldürülürken, Afganistan ve Irak’ta milyonlarca Müslüman öldürülürken, tecavüze uğrarken, Necef’te Hz. Ali’nin, peygamberimiz torunlarının türbeleri bombalanırken, İHH’yi protesto için ya da yardım için gören var mı? Her gün alçakça PKK’lı katillerce şehit edilen askerlerimizin, güvenlik görevlilerimizin yanında İHH’yi gören var mı?

Önşart Müslümanlıksa, bunlar da Müslüman!
Yoksa günahları Filistinli, Hamaslı değil de Türk olmaları mı?

Arapların umurunda değil

* İNTERNET sayfalarından ilginç üç yorum:

* İSRAİL Gazze’ye ambargo uyguluyor da, peki Mısır ne yapıyor. Bu Mısır Müslüman değil mi. Bu Mısır Arap değil mi. İsrail’in baskınının üzerinde duran bir tek Arap ülkesi yok. Arapların umurunda bile değil. Arapların babalığı bize mi kaldı?
Hüseyin KORKUT

KÜRESEL OYUN

* İHH (İnternational Human Hilfsorganisation) nedir, kimlerle ilişkilidir/ yönlendirilmektedir ve eylemin sonuçları kime yarayacak? Soru bu. Türkiye sıcak çatışma ortamına mı çekilmeye çalışılıyor?
2011’de ABD, Irak’tan asker çekerken İskenderun Limanı’nı kullanmak istiyor. Aynı anda İsrail destekli ve Türkiye’yi bölen bir Kürdistan’ın ortaya çıkması planlanıyor. Durumu soğukkanlı değerlendirilmelidir. Çünkü ortada küresel bir oyun var.
B.A.

TÜRKLÜK BİLİNCİ NEREDE

* İSRAİL’i protestolarda dikkatimi çekti. Filistin bayrağı taşınırken, neden Türk bayrağı çok az... İskenderun’da askerlerimizin şehit edilmesine rağmen İsrail’i kınayan, Filistin’i destekleyen grupların hiçbirinden, şehit edilmiş askerlerimize rahmet ve PKK’yı protesto neden gelmedi?
Türk olmak bilinci nerededir?
Naci KAPTAN

GÜNÜN SÖZÜ

“Hata yapmak Rahmanî, hatada ısrar ise şeytanîdir.”
(İmam-ı Rabbanî)

Türköne’den bir görüş

AKP İstanbul Milletvekili Özlem Türköne, AKPM Türk Delegasyonu üyeliği ve parti genel merkezinin Dış İlişkiler Birimi Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürüyor.

‘İsrail’in işlediği suç Lahey’den geçer’ (1.6.2010) başlıklı yazıya ilişkin olarak ‘katkı’ sağlamak istediğini söyleyen Türköne, bu yolun pek de kolay olmadığını belirtti. Gönderdiği bilgi notu şöyle:
“Uluslararası Ceza Mahkemesi (ICC); 2003 yılından bu yana savaş suçları, insanlığa karşı işlenen suçlar, soykırım suçları ve saldırı suçlarına bakan uluslararası bir mahkemedir. Mahkemenin temel dayanağı olan Roma Statüsü’ne göre; devletlerin değil, bireylerin yargılanması esastır. Mahkemenin yargı yetkisini çalıştırabilmek için 3 yol bulunmaktadır.

1. yol: Taraf devletlerin kendi ülkelerinde cereyan eden bir durumu bildirerek başvurmaları ile (Uganda ve Kongo için bunun örnekleri gerçekleşmiştir).

2. yol: Çok vahim suçlar karşısında ICC savcısının taraf devletlerle ilgili resen harekete geçmesi ile, veya

3. yol: BM Güvenlik Konseyi’nin görüştüğü bir meseleyi ICC’ye havale etmesi ile...

Bu üç yoldan yalnız sonuncusunda, Roma Statüsü’ne taraf olmayan devletlerin de ICC’de yargılanma durumları ortaya çıkabilir. Sudan lideri El Beşir’in ICC’de yargılanmış oluşu buna örnektir.
İsrail’in yardım gemilerine yaptığı saldırı şüphesiz ki Mahkeme’nin yargıladığı suçların kapsamına girmektedir. Ancak devletin değil bireylerin yargılanması esası, İsrail’in ICC’ye taraf olmayışı nedeniyle ilk iki yolun işler hale gelemeyişi ve BM Güvenlik Konseyi’nden İsrail aleyhinde bir kararın çıkarılmasının zorluğu ile üçüncü yolun da kapanıyor oluşu; konunun ICC’ye taşınmasının mevcut koşullarda pek de mümkün olmadığını göstermektedir.”

(Not: ICC’ye Türkiye gibi İsrail, ABD gibi ülkelerin imza atmadığını da hatırlatmak gerekiyor. Y.B.)

Biliyor musunuz

SON gözaltına alınanlar arasında bulunan İP Genel Başkan Yardımcısı, Doğu Perinçek ve arkadaşlarının avukatı Mehmet Cengiz’in, Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na başvurarak Deniz Feneri soruşturmasını sağlayan ve Ergenekon savcılarını HSYK’ya şikâyet eden kişi olduğunu...

http://www.gercekgundem.com/?c=63168

ahanda haber
 

TakVa

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
13 Nis 2007
Mesajlar
2,868
Puanları
0
Yarımağan cemaattenmi? Şuan kemal gürüz ile birlikte kpss sakandalından haklarında soruşturma açıldı.

Ergenekon dosyasındaki kafes eylem planında kpss -eregenkon bağlantısında adı geçenler cemaattenmi?

28 şubat döneminde bazı rütbelilerin çocukları sınavsız tıp fakültesine kaydolmuştu, onlardamı cemaatten acaba?
 
Üst