Kopya çeker miydiniz?

Kopya çeker miydiniz?

• Arasıra çekerdim

Oy: 61 48.4%
  • Hem de nasıl...

Oy: 41 32.5%
  • Hiç cesaret edemedim

Oy: 14 11.1%
  • Kopya hırsızlıktır, düşünmedim bile

Oy: 10 7.9%

• Kullanılan toplam oy
    126

Satuk Buğra

Profesör
Hiç kopye çekmedim. Arkadaşlara kopye verirken yakalandım. Bir kıymetli öğretmenim makul bir sebeple katılamadığım bir sınav sebebiyle tek başına sınav yaptığında bütün soruların cevap kağıdını bana, hiç kopye çekmediğime yüzdeyüz inandığından dolayı verdi ve bunu bir ödül olarak düşünmemi istediğini söyledi. Allah daim bahtiyar etsin o öğretmenimi. İmam Hatip Lisesi son sınıf öğrencisiyidim o zamanlar.

segalani

Paylaşımcı
Web sitesi
www.enzele.com
Orta okul yıllarında bir özenti ile çektiğimiz olmuştur.. velakin sonraki zamanlarda ne kazandı isem onu almaya özen gösterdim.. kimseye de yardımda bulunmadım.. çünkü kardeşlerimizin hakkına girmek olarak görüyorum.. kul hakkının Âlâsı...

Satuk Buğra

Profesör
Burcum Terazi. Yükselen burcum Kova. Her zaman burcumun özelliklerini hayatımda çok açık bir şekilde görmüşümdür. Hayatım insanlar arasını bulmaya çalışırken onlarla kötü olmakla geçmiştir. Çünkü insanların epey bir kısmı adaletten ziyade çıkardan yanadırlar. Kopyayı bile kötülük olarak değerlendirirken bir arkadaşımın sınıfta kalıp mağdur olmasına gönlüm tahammül etmediğinden yanlışda olsa yardım etmişimdir.

14kursun

Üye
lise dönemlerini hatırladımda..insanlar bir kopya hazırlardı akıllara zarar...derdim bunu hazırlayacağınıza çalışsanıza....
fakat bende çektim...ama kopya hazırlamadım...matematik ve bilgisayar derslerinde baya bir kişinin kaıtlarını doldurmuşumdur...(matematiğim iyi değildir. fakat matematikçi sınavda defter kitap açmamıza izin veriyordu..düşünün bakarak bile zar zor yapıyorduk..)
elbette kopya hoş değil fakat sınıfımız haddinden fazla dolu idi..ve ders dinlemek inanın neredeyse imkansızdı...

fakiri

Kıdemli Üye
Büyükler derler ki :

BAŞKALARININ İÇİNDE VE SENİ GÖRDÜĞÜNDE İŞLEMEKTEN SAKINDIĞIN VE ÇEKİNDİĞİN HER ŞEY SEYYİEDİR.

Artık, bu ölçüden hareketle hangi amelin, davranışın veya sözün ne olduğuna bizatihi kendimzi karar verebilriz. diye düşünüyorum.

Satuk Buğra

Profesör
Bir arkadaşımız vardı. Kulakları çınlasın. Çok güzel yazısı vardı. Özenle küçük kağıtlara kopye hazırlardı. Sürekli üç arkadaş birlikte idik. Arkadaşımız kopye hazırlarken bizde okurduk onun kopyelerini. Onun hazırladığı kopyeler bize en az bir iki puan getirirdi, sırf okumamızdan dolayı. Hazırlardı ancak her fırsatta pek çekemezdi garibim. Böylece farklı bir şekildede olsa hem kendisi çalışmış hemde bizi çalıştırmış olurdu.

nurefşan_26

Asistan
devir değişti.artık mp3 çalarlara ses kaydedip öyle kopya çekiliyo.;)

eLiFNuR

Asistan
Web sitesi
eLiFNuRuNPeNCeReSi.blogcu.com
YA RABBim ya RESULALLAH çalışmadığım zamanlar organizeli kopya çekerdik :D allahtan ki tek çalışmayan ben olmazdım :) "napalım" "hadi elifin meşhur minik kağıtlarını alalım kopyaları yazalım" konuları paylaşırdık herkes yazardı minik minik :D yazısı çirkin olanlara el sürdürmezdik :D bir gün sosyoloji hocamız gördü beni,ben sıranın altına birşey koyarmış gibi yaptım o esnada gömleğimin kolundan içeri attım kağıdı :D kızlar yıkılıyordu tabi bu sırada bana gülmekten :D hey gidi günler.

ortaokulda da fen bilgisi öğretmenimle çok iyi anlaşırdık ona da böyle bi hakareti etmiştim ALLAH affetsin :) en arkada oturuyorum,gördüğünü farkettim hemen kalem kutuma attım kağıtları,yanıma yaklaştı o da "noldu hocam" dedim,o anda ben tabi çok korktum kalem kutusunu açıp bakacak diye neyse ki korktuğum "bi hareketlilik oldu da sanki buralarda" dedi ben yok yok fln dedim neyse ki gitti :D

Össde de 2006 yılında 5 kişinin kopyadan dolayı sınavları iptal edilmiş ,aman ya RABBim yaa o nasıl cesaret öyle ÖSSde de kopya çekmek :) o arkadaşları görmek lazım nasıl bi cesaretse :D

°¤İsLaM¤°

Asistan
sınavlarda kopya çeker misiniz?

Bakalım İhvan forumda kaç kişi kopya çekiyor
smile.gif

kardelennn

Paylaşımcı
tabi çekiyodum:O
kopya çekmenin zevki ayrıydı:dancing:
ahhhh ahh öğrencilik yılları:crying:

Black Angel

ASENA 61
aahhh çekmem mii :) tabiki arkadaşım gravatına yazıpı verirdi bana

ama keşke okula gtsemde kopya çkmesi kalsa :(

herşeyden önce kul hakkı var ihvanlarım.Bari siz yapmayın.Şahsım adına kopya çekenlere hakkımı helal etmiyorum.

daisyss

..hiç..
hiç çekmedim fakat çekenlere hakkımı helal etmem diyemiyorum çünkü çevremde çekmeyen olarak tekim hakkını helal etmemek çok ağır

hiç çekmedim fakat çekenlere hakkımı helal etmem diyemiyorum çünkü çevremde çekmeyen olarak tekim hakkını helal etmemek çok ağır
gecenin bir yarılarına kadar uykun geldiği halde uyuyamamak ve ağlayarak çalışmamın bedelini kusura bakmasınlar kolaycılara hediye edemem kardeşim