Konuşarak Mesaj Atın... | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Konuşarak Mesaj Atın...

YagmuR

Üye
İhvan Üyesi
Katılım
18 Ağu 2006
Mesajlar
2,504
Puanları
0
Yaş
33
Web sitesi
www.gencislam.com
Konuşarak mesaj atın


Artık elle mesaj yazma dönemi bitiyor. Konuşarak mesaj atılabilecekHaber, ABD'nin Massachusetts eyaletindeki East Falmouth adlı bölgede bulunana AdelaVoice adlı bir şirket çıkarttığı Start Talking uygulaması ile mesaj probleminin sonunu getirdiğine inanıyor. Artık cep telefonunuzla mesaj atmak istediğinizde tek yapmanız gerekenin yazılımı ses komutu ile aktif edip mesajınızı konuşarak girmek ve yine ses komutu ile gönderimi yapabileceksiniz. Gerçekten çalışıyor mu derseniz, test kullanıcılarına göre çoğu zaman evet. Yazılımın en güzel yanı ise ücretsiz olması.

Yazılım şu an için sadece Android telefonlarda çalışıyor ancak şirket kısa zaman içinde iPhone, Blackberry gibi diğer platformlara uygun versiyonun çıkacağını belirtiyor.

Çalışma mantığına gelirsek; uygulama arka planda sessiz sedasız çalışırken bir yandan da sizden her an gelebilecek aktif etme amaçlı ses komutunu bekliyor. Şu an için komut sözlerinden sadece iki tane mevcut; "bilgisayar" ve "operatör". Hangi komut sözcüğünü kullanacağınızı önceden belirliyorsunuz ve daha sonra kullanmak istediğinizde "Operatör: Ahmet'e kısa mesaj gönder" diyerek komutunuzu giriyorsunuz. Ardından sistem sizden doğru kişiyi algılayıp algılamadığını anlamak için teyid istiyor, teydi verdikten sonra konuşarak mesaj yazma işlemine başlıyorsunuz. Yazma işlemi bittikten sonra uygulama, yazdırdığınız mesajı size sesli olarak okuyor. Sonrasında yine ses komutu ile uygulayabileceğiniz bir kaç seçeneğiniz var. Dilerseniz mesajı tekrar dinleyebilir, mesaja yeni kelimeler ekleyebilir, iptal edebilir veya gönderim için onay verebilirsiniz.


techno-labs
 
Üst