konular çok yavan

Havas

Kısıtlı Erişim
bu gunlerde çok çok yavan ve yuzeysel ,basma kalıp lakırdılar.
kimse kimsenin suyuna sabununa dokunmasın gibi bir durum var.
bunda yönetimde çok etkin oluyor..Atış serbest birkaç cemaat lideri dışında kimseyede ellenmiyor..
daha iyi bir paylaşım için ne yapılabilir?
bir cevabda yok..
:flw
cemaat kendini yenilesin taıkılırım..selam..

dostluk

Kıdemli Üye
sizin ilgi duydugunuz konular sanirim eskidi..

türkü

Kıdemli Üye
gündemin insanlar nezdindeki ilk etkisi geçiyor yada azalıyor..hava değişimi yine olur.

Verda

Gales
Dünya oyun ve eğlence yeri buna her zaman şahit oluyoruz..

Kaçak

Yeni
Hevesin çakma bir duygu olduğunu biliyormusunuz ?

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Konulara en ciddiyetsiz şekilde yaklaşan kişinin ciddi konular beklemesi beni şaşırttı...

Ciddiyetsiz derken yanlış anlama olmasın, konulara espirili cevaplar yazan kişi sayın kaçak...

Siz yavan olmayan konular açsanız da görsek, ibret alsak...

Bilemiyorum...

mYjB94v.gif

Kaçak

Yeni
Ortada kaç taş var düşen kaç kuş ?
Veya direk soralım göbekli bir kuş düştümü ?

ibrahimi

Has Uşak
bunda yönetimde çok etkin oluyor..Atış serbest birkaç cemaat lideri dışında kimseyede ellenmiyor..
bir cevabda yok..

yönetimin nasıl bir etkisi var, açar mısınız kardeşim...

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
bir cevabda yok..

Tabi, Hz.Mevlana'ya, Hz.Yunus'a, Hz.Erzurumlu İbrahim Hakkı'ya sövüp sayamıyorsunuz sanırım son zamanlar. Sâir tarikat şeyhlerine de bek dil uzattırmıyor sanırım bu işgüzar yönetim !

Ne dersin ?

Havas

Kısıtlı Erişim
Tabi, Hz.Mevlana'ya, Hz.Yunus'a, Hz.Erzurumlu İbrahim Hakkı'ya sövüp sayamıyorsunuz sanırım son zamanlar. Sâir tarikat şeyhlerine de bek dil uzattırmıyor sanırım bu işgüzar yönetim !

Ne dersin ?

kimseye sövüp saydığımız yok..Sen eleştiriyi sövüp sayma olarak anlarsan ben ne yapabilirim?Böyle dogma düşüncelere haiz bir yönetici, ben düşünemiyorum..

Havas

Kısıtlı Erişim
yönetimin nasıl bir etkisi var, açar mısınız kardeşim...

bak sana bir misal,@hakeperest'den

islami geleneği/sünnetini, heba etmek için gecesini gündüzüne katan sapkın akımların kurbanları,
gitsin evrenesoğlunun medyasında tezviratlarını yapsınlar.
müslüman camiasının fikriyatına, bir kaç densizin yapacağı saldırıya, düşünce özgürlüğü demek doğru değildir.
bu heretik akımların durdurulmaması islam camiasına zarar vereceği açıktır.
kendi düşünce yapısını öncelikle savunmaya almak düşünce özgürlüğünün ilk şartıdır. Bu ifsadı yapanların ayaklarını denk almalarını talep ediyorum; aksi durumda ceremesine katlanırlar.

Bir yonetici kendi kafasına göre adeta bir iltimatom gibi yazı yayınlarsa işin tadı tuzu kaçar paylaşımda biter .Bir yönetici ,elindeki kudreti , üç beş tane zevadın gazına gelip adeta bir diktatör gibi kullanırsa zaten paylaşımda bitimişdir..
Konu ile ilgili yazım orada ..Eğere çürütebildiği bir taraf varsa ortaya koyar .Eğer yalansa cezasını verir.Buna hiç bir itirazımız yok..
beyefediye göre biz sapıkmışız
gelenekci islamı yıkıyormuşsuz
islam camiasını saldırıyormuşuz..

Kendisi atalar dininimi savunuyor yoksa gerçek islamımı?ya ataları sapıksa ne olacak?

Sonuç şuki,hakaret ve yalan olmamak kaydıyla forum her cemaate ve şahsa eletiriye açık olmalı.yöneticelerinizin bu konuda daha dikkatli olmaları..

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
kimseye sövüp saydığımız yok..Sen eleştiriyi sövüp sayma olarak anlarsan ben ne yapabilirim?Böyle dogma düşüncelere haiz bir yönetici, ben düşünemiyorum..

Hz.Mevlana - Hz.Yunus huzurda değil, nasıl eleştiriyorsun ?

Kendilerini savunamıyorlar ?

Gıybet değil mi muhterem ?

Havas

Kısıtlı Erişim
Hz.Mevlana - Hz.Yunus huzurda değil, nasıl eleştiriyorsun ?

Kendilerini savunamıyorlar ?

Gıybet değil mi muhterem ?

bak menzilci gardaşım,gıybet şahsın gizlemek istediği bir şeyi ortaya çıkarmak,zanni olarak delilsiz ve mesnetsiz çekip çekiştirmektir..

Bu şahsiyyetler bize bunları yazılı bırakmışlar çekindikleri gizledikerl bir şey yok.Yazdıkları kendilerine aitse onları eleştirmek gıybet değildir...Biz fikriyyata ,eldeki veri ve dokumana eleştirimizi yaparız.Allah indinde şudur ve ya budur bizim hadimiz değildir.

gıybet ,Allah azze cellenin yasakladığı bir şeydir.

Havas

Kısıtlı Erişim
sen burada hadis sunuyorsun.peygamberin bizzat kaleme aldığı bir hadis kitabı varmı?bunlar benim sözlerimdir dediği bir eser varmı?
tamamen zanni olan bu sözleri emin bir şekilde resulullahın söylediğine inanmak gıybet iftiraya girmiyormu?
Hadislerde ravi zincirindeki temel neden işte allahın bu ağır sorumluluğundan kaçmaktır..
Bir hadis alimi hadisi naklederken sorumluluğu ravi zincirine atar.Eğer yalansa kabak yalan söyleyenin başına patlıycaktır..

Sende buhariden aldım dersin, sorumluluğu buhariye bırakırsın.Fakat bir buhari ve diyer hadis kitaplarındaki hadisleri ,el emin bir şekilde inanmak ve resulullahın söylediğine kefil olmak,bir insanı cehennemdeki yerini hazırlatabilir.

sakın kuranı kerim ile kıyaslama, kuranın ne ravi zincirine nede tarihsel tasdiğe ihtiyacı vardır.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net

bak menzilci gardaşım,gıybet şahsın gizlemek istediği bir şeyi ortaya çıkarmak,zanni olarak delilsiz ve mesnetsiz çekip çekiştirmektir..

Bu şahsiyyetler bize bunları yazılı bırakmışlar çekindikleri gizledikerl bir şey yok.Yazdıkları kendilerine aitse onları eleştirmek gıybet değildir...Biz fikriyyata ,eldeki veri ve dokumana eleştirimizi yaparız.Allah indinde şudur ve ya budur bizim hadimiz değildir.

gıybet ,Allah azze cellenin yasakladığı bir şeydir.

Heee, ben hadis uyduruyorum.

Hz.Aişenin rah, Hz.Rasurullah sav yanındayken "adamın boyuda uzuncaymış" yada "kısacaymış" olayı gıybet değil o zaman :)

Senin söylediğine iftira derler. Git bi adam akıllı fıkıh kitabı al da oku. Ömer Nasuhi Bilmen tavsi ederim.

Havas

Kısıtlı Erişim
Ömer nasuhi bilmeni iyi tanırız..Sen yazılanları oku iyice bir anla.Olayı anladığını düşünmüyorum.