Kod Adı: KOZ | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Kod Adı: KOZ

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63
[video=youtube_share;tapUSN9zAoA]http://youtu.be/tapUSN9zAoA?t=1m8s[/video]
 

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63
Ortadoğu bu filmi bekliyor!

Yapımcılığını Parantez Yapım adına Uğur Yalçınkaya ve Kazım Albayrak’ın üstlendiği, ‘Kod Adı K.O.Z’un basın toplantısı önceki gün Ritz Carlton Otel’de gerçekleştirildi. Bir siyasi gerilim olarak çekilen filmin basın toplantısına oyunculardan Cem Kurtoğlu, Hakan Ural, Tolga Karel, İskender Bağcılar, Hazım Körmükçü, Yeşim Alıç ve yönetmen Celal Çimen katıldı. Oyuncular, senaryosu birkaç kez revizyona uğrasa da çekimleri altı hafta süren ve 13 Şubat’ta vizyona girecek filmle ilgili düşüncelerini paylaştı. K.O.Z. ekibi toplantı sonunda kameralara birlikte poz verdi. Cem Kurtoğlu:? Popüler birini oynamak zor!

Tarihsel bir kişiyi (Başbakan Erdoğan) canlandırırsanız oyuncunun kendi yorumu öne çıkar. Türkiye’nin en ücra köşesinde beş yaşındaki çocuğun bildiği birini canlandırmak çok zor. Beden dilinde, duruşunda, bakışında, ses renginde bazı karakteristik özellikler aradım, özellikle onları yakalamaya çalıştım.

Tolga Karel:? Ortadoğu bu filmi bekliyor

Bu filmi Ortadoğu hatta dünya bekliyor. Oynadığım karakter (Emniyet Müdürü Remzi) bana çok yabancıydı. Anlamak ve oynamaya zaman harcadım. Çok konuşulacak, sevenleri de, eleştirenleri de olacak. Böyle bıçaksırtı bir filmin yapılabilmesi Türkiye’nin demokrasiye doğru giden adımlarını gösterir.

Hakan Ural:? Rolü ikilemeden kabul ettim

Bir oyuncunun en çok istediği şey sinema filminde rol almaktır, çünkü ölümsüzdür. Rolüm de (İstihbarat Müsteşarı Hakan Fidan) insanların arayıp bulamadığı bir rol. Böylesi bir rol için tercih edilen biri olmak ayrı keyif. Bu yüzden gelen teklifi ikiletmeden kabul ettim.

Hazım Körmükçü:? Gişe rekorları kıracağız

Konu itibariyle herkesin bildiği ama gerçekleştirilmesi zor bir işti. Yapımcımızı cesareti için tebrik ediyorum. Gişede ciddi başarı yakalayacağını tahmin ediyorum. Rolü (Gazeteci) kabul ederken tereddütüm olmadı. Sonuç olarak ben profesyonel bir oyuncuyum.

İskender Bağcılar:? Papaz rolü de olsa oynardım
Benim oynadığım rol (Mehdi Efendi) hiç kolay değildi. Çok bıçak sırtıydı. Çünkü canlandırdığınız kişi, toplumda belli bir ağırlığı ve etkisi olan bir kişi. Bu bair kurgu ve yorumlar seyirciye bırakılmış tamamen. Ben oynarım dedim, oynadım. Papaz rolü gelse yine oynarım.

http://www.haber10.com/haber/586118/#.VNXIhLccRPM
 

sergüzeşt

Üye
İhvan Üyesi
Katılım
22 Ağu 2014
Mesajlar
3
Puanları
1
arkadaşlar fethullahçı terör örgütü mensupları kod adı k.o.z filmine imdb'de 1 puan veriyorlar.bu linci engellemek için filmi destekleyip 10 puan verelim. http://www.imdb.com/title/tt4458206/
 

Takiyüddin

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
17 Kas 2014
Mesajlar
329
Puanları
0
Ne söylenenler doğrudur ne öğrenecekleriniz doğrudur.

arkadaşlar fethullahçı terör örgütü mensupları kod adı k.o.z filmine imdb'de 1 puan veriyorlar.bu linci engellemek için filmi destekleyip 10 puan verelim. http://www.imdb.com/title/tt4458206/
Kaygılar, siyasi kültürel ekonomik hangi alanda olduğu değişiyor.

Saçmasapan kaygılardan ibaret bir halk meydana geliyor.

Sen de onun kültürel alanda örneğisin.

Yapmacık, mış gibi hayatlara bayılıyorsunuz. Propaganda yalandır ve yalan söyleyen mümin değildir. Propagandaya propaganda yapan "akıllı" veya "bilge" değildir. İşin doğrusu bu abartı değildir, kendinize bakmazsanız zamanla neye dönüşeceğinizi kestirmek zor değil ey millet!

Biri çıkmış akp ye oy vermeyen paralelci diyor. biri çıkıyor daha iyisini demiyor. Sonra biri de çıkıp film ler hakkında daha masumane de olsa zihniyet olarak saçma sapan endişelerin ürünü bir şeye davet ediyor. (cemaati kınayanlar onun yoluna girdiklerinin farkında değiller, kınayan kınadığı yola girer eğer işi başka bir zeminte tenkit edip sonuçlandırmak konusunda kalbi ve ruhuyla samimi değilse).

Cahillik her yerde.Ne cemaat,AKP, Ne CHP, ne diğerleri.hepsinin benim için aynı frekansta bazı kusurları var. Bunlardan geçmedikçe birbirleriyle sahte kutuplaşmalara girecekleri muhakkaktır. AKP eğer haklı olan olmak istiyorsa yapması gereken şey :


Milletvekillerini ve siyasi sözcüleri yenilemek. Konuşmayı bilmeyenleri tasviye etmek.(Bu da adaylar ve seçiliş "kriterleri"yle lgi).Şatafatlı söze, mala, ciddiyetsizliğe ve sahte dünyalara düşkünleri ayıklamak.TALEP EDENLERI DEĞIL HATTA ISTEMEYEN ÖNCÜLERI seçerek milletvekillerini oluşturmak.


Bunları yapmadıkca ileride bu ülkenin alacağı haller hiç de umut verici değildir.
 
Üst