Kitaplığınızı Yanınızda Taşıyın

Meryem

Komplike
İhvan Üyesi
Katılım
6 Tem 2006
Mesajlar
15,309
Puanları
113
Yaş
33
Wi-Fi özellikli ve dokunmatik ekranlı elektronik kitap okuyucusu "reeder" hayatı kolaylaştıran bir teknolojiyi ayağımıza getiriyor.

Reeder ile, kalın kitapların ve kağıt yığınlarının arasında kaybolmadan milyonlarca sayfayı 240gr.’lık incecik bir cihazın içine sığdırabiliyorsunuz.

Telefon ve bilgisayarlarda kullanılan lcd ekranlar, foton yayılımı ile gözleri yoruyor ve uzun süreli kullanımlarda göz bozulmasına yol açıyor.Reeder’ın en önemli özelliği olan e-ink (elektronik mürekkep) ekranı ise, dünyadaki en yeni teknolojilerden biri. E-ink ekran ile gözünüz yorulmadan saatlerce okuma yapabiliyorsunuz. 6 inç ekranı olanreeder’ın kalınlığı ise yalnızca 8 mm.

Reeder ile kablosuz ağ ile internete bağlanarak maillerinize bakabiliyor, gazete okuyabiliyor ve kitap indirebiliyorsunuz. Ayrıca kitap okurkenya da internete bağlıyken müzik de dinleyebiliyorsunuz. Dokunmatik ekran özelliği sayesinde parmağınızla satırların altını çizebiliyor, ayraç koyabiliyor, işaret bırakabiliyor ve dokunmatik klavyesi ile istediğiniz yere not alabiliyorsunuz.


Türkçe menüsü, yatay ve dikey okuma imkanı, dosyalama özellikleri ile dikkat çeken reeder’ın içinde sözlük de bulunuyor. Bir sözcüğün anlamını ve kullanıldığı yerleri görmek için sadece üzerine dokunmanız yeterli oluyor.

Düşük pil tüketimi sayesinde reeder 2 hafta şarj etmeden kullanılabiliyor. Kağıt kullanımını ortadan kaldırdığıiçin ağaçların korunmasına da katkıda bulunan reeder, bu özellikleriyle çevreci ve doğaya saygılı bir cihaz.

Tayvanlı Qisda Corporation tarafından Selekt Bilgisayar için özel olarak üretilen reeder, şimdilik sadece internet üzerinden satılıyor. Çok yakında teknomarketlerde de göreceğimiz bu sihirli cihaz, kitap okumayı sevenlerin yanı sıra teknoloji meraklılarının, öğrencilerin, akademisyenlerin, çizgi roman meraklılarının, doktor,öğretmen, avukat gibi çeşitli meslek gruplarından tüketicilerin ilgisini çekiyor.


Kaynak
 

Ahver

Âsî İşgâl Kuvvetleri
İhvan Üyesi
Katılım
24 Tem 2007
Mesajlar
2,871
Puanları
0
Tamam,çok güzel bir teknoloji ama lütfen kitaplar için "kağıt yığını"demesinler.:)

Kitap gibisi yok.
Keşke gerçek kitaplarımızı da yanımızda taşıyabileceğimiz farklı bir boyut olsaydı.: )
 

Mektûm

Doçent
İhvan Üyesi
Katılım
4 Şub 2007
Mesajlar
557
Puanları
0
Tamam,çok güzel bir teknoloji ama lütfen kitaplar için "kağıt yığını"demesinler.:)

Kitap gibisi yok.
Keşke gerçek kitaplarımızı da yanımızda taşıyabileceğimiz farklı bir boyut olsaydı.: )

Bir kitabımız kaldı onu da almasınlar. Bizde onları almayalım.
 
Üst