Kitap Tavsiyeleriniz

_Berceste_

bir tutam delilik...
askinevhali.aspx

Erkek: İnsanın dünyadaki cennetidir yuvası. Ben seninle cennetimi kurmak istiyorum. Cenneti dünyama taşımak istiyorum.

Kadın: Var Eden, bizi birbirimiz için yarattı. Ben bende olmayanda seni buldum. Bende olmayanlara teslim oldum.

Bir tarafta ailesini koruyan ve idare eden, mantığın sesi erkekler; diğer tarafta ise şefkatiyle yuvasına sevgi aşılayan, kalbin sesi kadınlar...

Ahmet Bulut’un Gülseren Gümüş’le birlikte kaleme aldığı Aşkın Ev Hali, hem kadın hem de erkek bakış açısına yer verirken, eşleri birbirine yakınlaştırarak cennet gibi bir yuva sunuyor. Çift renkli baskısı, özel renkli kâğıdı, illüstrasyonları ve zenginleştirilmiş içeriği ile Aşkın Ev Hali sonsuza dek aşk için bir başucu kitabı.

tavsiye ederim cok güzel bir kitap

fas

Ordinaryus
kutsal çile.... raif cilasun
güzel bi kitap

fas

Ordinaryus
ve ayrıca ekinler yeşerdikçe kitabı... ahmet günbay yıldız

Hikem

Kıdemli Üye
181359_473013056061805_305546419_n.jpg

Kadir Mısıroğlunun Tahrif Hareketlerinin 3. cildi çok önemli konuları okuyucuya arz ediyor.İnş. haftaya çıkması planlanıyor..Günmüz Bid'a hareketlerini teşrih masasına yatırıyor...,,

ebkem

Baş Yücelik
181359_473013056061805_305546419_n.jpg

Kadir Mısıroğlunun Tahrif Hareketlerinin 3. cildi çok önemli konuları okuyucuya arz ediyor.İnş. haftaya çıkması planlanıyor..Günmüz Bid'a hareketlerini teşrih masasına yatırıyor...,,

Eseri satın aldım. Tek kelimeyle dehşet!

Gülen dava açmayacaktı da musafaha mı edecekti. Mısıroğlu hocamız kaynaksız yazmamış. Kesinlikle alınmalı, istifade edilmeli. Cemaati tanımak adına başyapıt denilebilir.

Enderun

Asistan
Eseri satın aldım. Tek kelimeyle dehşet!

Gülen dava açmayacaktı da musafaha mı edecekti. Mısıroğlu hocamız kaynaksız yazmamış. Kesinlikle alınmalı, istifade edilmeli. Cemaati tanımak adına başyapıt denilebilir.

Normalde senden otlanırdım ama :) bu sefer eseri satın alıp, kütüphanemin en üst köşesinde muhafaza etmek istiyorum. Malum mevzu derin. Yedi ceddimize kaynak olsun...

ebkem

Baş Yücelik
Normalde senden otlanırdım ama :) bu sefer eseri satın alıp, kütüphanemin en üst köşesinde muhafaza etmek istiyorum. Malum mevzu derin. Yedi ceddimize kaynak olsun...

3 cildini de satın al abla, birinciyi okumaktayım da maşallah tuğla mübarek, gerçekten çok muhtevası geniş harika bir araştırma olmuş. Ne garip ki 2. yi almadan 3.yü satın aldım biraz hiyerarşi şaştı ama alırız bre ömür olsun da okumaya bir.

mustafaceylan

Asistan
el hediyetül alaiye

esselamu aleykum ve rahmetullahi.
arkadaşlar el hediyetül alaiye kitabını arıyorum ama ne internette nede bulunduğum yerdeki kitapçılarda bulamadım.Yardımcı olabilecek bir kardeşimiz varmıdır acaba?

Kaptan

Mecra Yazarı
418569

Hz. Peygamber ve sünnetlerinin doğru anlaşılmasında sahabenin rolü tartışılmaz. Zira onlar, sünnetlerin tanıklarıdır. Allah Resulü'ne bağlılıklarıyla bilinen sahabede, üç farklı yaklaşım görülür:
1. Hadisleri lafzen anlayan, sünnetlere ise şeklen uyan Zahiri Yaklaşım,
2. Sünnetlerin kaynağını, bağlamını, bağlayıcılığını vb. araştıran Fıkhi Yaklaşım,
3. Sünnetlere rağmen, farklı yorumlar ve uygulamalar yapan İctihadi Yaklaşım.

Elinizdeki bu çalışma, hem sahabenin Peygamber ve sünnet anlayışını, hem de sünneti anlama yönteminin temellerini verecektir. Sünneti, sahabenin anladığı bu yöntemlerle anlamaya çalışmak, birçok hadis ve sünnetin doğru anlaşılmasını ve birçok problemin çözümünü kolaylaştıracaktır.
(Arka Kapak)

Türkçe
471 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 16 x 24 cm
İstanbul, 2012, 7. Basım
ISBN : 9789753893435

deren

semure
Mekke Resullerin yolu

Biz Müslüman mıyız?

alı

Yeni
Selamün aleyküm
Ali Şeriati
"Kendini Devrimci yetiştirmek"
ilginç bir kitaptır. Konferanslarından alıntılanmış bir kitaptır. islam ruhunun devrimle nasıl gençleşeceğine ışık tutan bir eserdir.
Vesselam...

Havas

Kısıtlı Erişim
okumayı düşündüğüm bir kitap

"İSLAMIN PAVLUSLARI.."......bir veb sayfasına oldukca övülen bir kitap..çok ilginç tesbitler varmış..okuyna varsa ..yorumunu almak isteriz..

alı

Yeni
Murtaza Mutahhari
Felsefe i Ahlak (ahlak felsefesi)
İslam ahlakını ve islamın felsefi düşünceler karşısındaki üstünlüğünü inceleyen ilginç bakış açısı ile güzel bir eser.