Kimsenin Aklına Gelmiyor..

dayi

Profesör
Aklımıza gelmeyen bir şey...

FARKINDA mısınız; kimsenin aklına AKP'nin yargı önüne çıkıp da aklanacağı gelmiyor.

Bu aklımıza gelmeyen tek şeydir...

Ben hiç "AKP, laikliğe ve cumhuriyet devrimlerine bağlılığını belki kanıtlar" diyeni duymadım.

Yargıtay Başsavcısı'nın soruşturması ve AKP ile ilgili belki bin senaryo yayınlandı medyada.

Bir tek "Mahkemede aklanır" senaryosu yok.

En akla gelmeyecek şey demek ki; AKP yüce mahkemenin önüne çıkıyor ve aklanıyor...

Her şey olası da, bu değil...

Hesapta bir tek bu yok...

Pekiiiii...

AKP niçin parti kapatmayı Anayasa'dan çıkartacak "Mini Anayasa değişikliği" hazırlıyor?

Herkes gibi kendisi de biliyor ki, akla gelmeyecek şeydir çıkıp aklanmak...

*

İşte bu noktada akıllarına başka türlü-çeşitli aklanma yöntemleri geliyor belli ki.

Misal; Çalışma Bakanı "kanı bozuklardan" söz edip Arınç tabutu gösterirken, sol uçtan sağ uca zıplayarak en uzun siyasi atlama rekoru kıran Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, soruşturmayı "Ergenekon" ile ilintiledi ve işte o an sağ yumruğunu havaya kaldırdı.

Bu sırada Başbakan, Çanakkale'de bir top gördü.

"Bu top patladığına göre mermisi de vardır" dedi ve aklına Seyit Onbaşı'nın 215 okkalık top mermisini kaldırdığı geldi.

Az sonraki konuşmasında dedi ki:

"Seyit Onbaşı'ya o mermiyi kaldırma gücü veren imandır. Herhalde buna da -laikliğe aykırı- demezler..."

Böylece soruşturma kapsamındaki "laikliğin" karşısına "imanı" koydu mu?..

Koydu...

*

Gördüğünüz gibi laf yetiştirmekte her şey akıllarına geliyor; kan bozukluğundan Ergenekon'a, oradan tabuttaki ölüye... Anayasa'yı değiştirmekten Seyit Onbaşı'nın top mermisine kadar.

Ama bir tek şey akıllarına gelmiyor:

Hukukun karşısına çıkıp, laik cumhuriyete zarar vermeyeceklerini kanıtlamak...

Bunu düşünmüyorlar bile...

Çünkü bu kimsenin aklına gelmeyen bir şeydir.

bekir coşkun
smile.gif

zebih

Kıdemli Üye
biz bu çoşkun'u da tanıyoruz sevgili dayı...

bunlar ilhan, sezer rakı masası arkadaşı...

sezer'in vazifelendirdiği 8 anayasa mahkemesi üyesinin ak parti lehine bir karar vermesini siz mümkün mü görüyorsunuz?

adamlar daha dava açılmadan yargılamış, hükmü vermişler bile!

savcılıktan sızan ifade tutanaklarını basından takip etmiyor musunuz?

cumhurbaşkanı sorumsuz ya en çok sezer'in işine gelecek bu. onun da ifadesine başvurulması gerekiyor aslında; ama maalesef...

bu bizim memleket cenabından havadis...

işin bir de avrupa ve amerika ayağı var.

hani geçen yıllarda türkiye'nin kemalizmadan kurtulması gerekir demişlerdi ya avrupalılar...

ordan başlar bu iş.. taa ordan...

Bîdâr

Aktifleşmemiş
yüzde 47 lik kesime göbeğini kaşıyan bidon kafalılar diyen bir adam yazmış bunları.

geLmiş şimdi onun yazdıklarına mı bakacağız!

bugun internette sitelerde yazıyor.

Ergenekoncularda çıkmış akp için hazırlanan iddaname..

Şimdiden davanın sonucu belli değil mi?

Sevgili dayı..

Bizde bunlara göre tekrar düşünülmesini isteriz.

Enes

İhvan Forum Üye
dayı iyi hoş dersiniz de

kimin karşısına çıkıp aklanacak?

milletin önüne çıkarsa cezasına da ödülüne de benim gönlüm razı olur da

bir çoğu ideolojik yakınlıklarla seçilmiş birkaç beşerin önünde boşu boşuna aklanmaya çalışması hiç gerçekçi değil...

anayasa mahkemesi "aklanmamıştır" kararı verirse aklanmamıştır anlamına gelmez...

parti kapatmak kadar saçma birşey yok...

bakın kaç tane parti açık olduğu halde kuş uçmaz kervan geçmez durumda olduğu için kapatmaya gerek bile yok...

parti kapatmak seçmeni kapatmaktır...

kapatılacak seçmen vardır kapatılamayacak seçmen vardır da demeyeceğim...

eğer bu ülkede bu insanlara bu hakkı vermişseniz haklarını istedikleri gibi kullanmasına ses seda etmeyeceksiniz...

demokrasi var ise ve gerçekten var ise!

fakiri

Kıdemli Üye
Yoksa ;
Siz de, AKP'nin ALTIN TASTA ŞIRA SUNUP yaranamadıklarından mısınız ?

:confused1:

hirahos

Kıdemli Üye
Partileri seçmen aklar..

Seçim sandığında..

Gazete küpürleriyle (!) Parti kapatılan bir ülkede yargıya güvenmek saflıktır..

Hem de haddinden mütecaviz.. :D

reis

Kıdemli Üye
İmdi işbu Bekir dangalağına soralım.

Laiklik'in başta Anayasa olmak üzere herhangi bir yazılı metinde herhangi yazılı bir tanımı var mı..?

Yok !

Bu ülkede Lakiklik'e istediği(ya da işine geldiği) tanımı yakıştırma makamları var mı..?

Var !

Ne olduğu hiç bir metinde geçmeyen işbu Laiklik'e istediği(ya da işine geldiği) tanımı yakıştırma makamlarının en başta geleni kimdur..?

Yargı !

Efendim duyamadım...

Yargı !

Ulen Laiklik'in başta anayasa olmak üzere herhangi yazılı bir metinde ne olduğu niye yazılmıyor sanıyorsunuz..?

Ehem.. Şeey.. Kem.. Küm !

Daha ne aklanması bekliyorsun öyleyse ulen zurna..

---

İlaveten;
Geçen gün Haber7.com'a yazdığım ama yayınlanmayan yorumdan bir pasaj..

Son yaşanan Yargı rezaletleri görüldükten sonra AKP'nin niye Milletvekili dokunulmazlıklarını kaldırmadığını hala anlamayan zırtapozlar var mı acaba..?

zebih

Kıdemli Üye
bu hadiseler nereden başlamış, kafalar biraz daha netleşsin:

çok çabuk unutuyoruz, sonra, başını hatırlamayınca mevzunun sonunu karıştırıyoruz.

olay bir avrupa birliği projesidir. yok öyle laiklere karşı mücahid erdoğanvari çıkışlara luzum!

buyrun okuyun:

24 Mart 2003'te AP Dış ilişkiler Komisyonu'nda görüşülecek olan ve Mayıs ayındaki AP Genel Kurul toplantısında da tartışılarak oylanması beklenen 16 sayfalık raporun özeti şöyle:

Türk Devleti'nin temel felsefesi, Kemalizm'dir. Bu ideoloji, Türkiye Devleti'nin bölünmez bütünlüğünün bozulmasına yönelik korku yaratıyor. Aşırı Türk milliyetçiliği körüklüyor. Askerin gücünü artırıyor ve dine karşı esnek olmayan bir tavır yaratıyor. Sonuç olarak bütün bu oluşan unsurları yaratan Kemalizm ideolojisi, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne katılma yolunu kapatıyor.

AB'nin beklentileri ve yasal değişiklikler, yüzeysel değişiklikler ve makyajlarla yerine getirilmeye çalışılıyor. Bunlar ve Türkiye'nin imzaladığı uluslararası anlaşmalar kağıt üstünde kalıyor ve yetersiz. Uygulama gerekiyor.

Son 15 senede görülüyor ki, asker devletin sırtını dayadığı bir taş konumundadır. Halk, devletin öbür kurumlarına ve meclise nazaran, orduya daha çok güveniyor. Ordu, Türkiye'nin çoğulcu demokratik bir devlet olması önünde frenleyici bir unsurdur. Türkiye'nin ülkedeki ordunun siyasi ağırlığını, AB ülkelerinin benzeri seviyeye çekmek zorundadır. Savunma bütçesi, devlet bütçesinden bağımsız ve meclis kontrolünde değil. Ordunun; eğitimde, endüstride, ekonomide ve medya üzerinde gücü var. Tabii ki asker, sivillerin kontrolü altında olmalı. Asker edindiği siyasi görevleri, sivillere iade etmeli.

ABGS

http://www.delikanforum.net/redirec...adikal.com.tr/ek_haber.php?ek=r2&haberno=6713

Sabr-el-Hayat

Profesör
Aklımıza gelmeyen bir şey...

FARKINDA mısınız; kimsenin aklına AKP'nin yargı önüne çıkıp da aklanacağı gelmiyor.

Bu aklımıza gelmeyen tek şeydir...

Ben hiç "AKP, laikliğe ve cumhuriyet devrimlerine bağlılığını belki kanıtlar" diyeni duymadım.

Yargıtay Başsavcısı'nın soruşturması ve AKP ile ilgili belki bin senaryo yayınlandı medyada.

Bir tek "Mahkemede aklanır" senaryosu yok.

En akla gelmeyecek şey demek ki; AKP yüce mahkemenin önüne çıkıyor ve aklanıyor...

Her şey olası da, bu değil...

Hesapta bir tek bu yok...

Pekiiiii...

AKP niçin parti kapatmayı Anayasa'dan çıkartacak "Mini Anayasa değişikliği" hazırlıyor?

Herkes gibi kendisi de biliyor ki, akla gelmeyecek şeydir çıkıp aklanmak...

*

...
smile.gif

Esselamü aleyküm dayi abi; oldum olası bu forumda sizinle çok nadir hemfikir olmuştuk şimdiye dek, lakin Ak partisinin mahkemede (aklanması gereken bir durum olduğunu düşünmüyorum fakat) aklanabilme olasılığını ortaya koymanıza sevindim diyebilirim,

çünkü 'hayır gördüğümüzde şer, şer gördüğümüzde hayır var olabilir'...

sirf bunun için sizi :clap2:

Allahü Teala hayırlı işlerle meşgul eylesin cümlemizi inşallah...

Selam ve dua ile inşallah...

Meryem

Komplike
Vay be! Bekir Coşkun milyonlarca insanın aklına gelmeyen birşey düşünmüş. İlginç geldi çünkü genelde hep başkalarının düşünceleriyle para kazanan biri olarak tanıyordum kendisini... :D

dayi

Profesör

Ergenekon balonunun patladığı gibi..AKePe,yi kapatma davasını Anayasa Mahkemesi RED ederse Bekir abi haklı çıkar..ona göre..:D

Sonsuz olasılıklar evreninde yaşadığınızı unutmayın..her an her şey olabilir:D..

dayi

Profesör
spacer.gif

hayal.jpg

İsmail abi..özellikle senin için taşıdım bu karikatürü buraya:D

Meryem

Komplike
Ergenekon şişmede hala. Daha patlamasına var dayi...

zebih

Kıdemli Üye
da yanlış olmuş efendim karikatür...

ipler yahudi'nin elinde, amerika bu konuda levazım çavuşu ;)

ve bu hadiseye hayal diyen hayal görüyor, olan biten gözümüzün önünde oluyor, gerimizde değil ;)

siz okudunuz mu avrupa birliği raporu mevzusunu?

yani millete gösterdikleri neee, olan biten neee...

dayi

Profesör
c.gif

Bu karikatürde ifade edilenlerde pek anlamlı..:)

Tek_Hece

Üye
:D :D : D .....sudansebeb nicinin hakkını inan veriyorsun....

Meryem

Komplike
Tek_Hece' Alıntı:
.....sudansebeb nicinin hakkını inan veriyorsun....

Niye devletlu padişahım? Bir kusur mu işledik...? Af buyurun, doğru yolu gösterin...

Demirci Mehmet

Asistan
Amerika'nın en büyük uşağı Ergenekon denen çetedir,boşuna çırpınma.
Zaten Ergenekon iktidara gelince önce senin dergahı kapatacak.Tekke ve zaviyeler kanunu'nu uygulayacaklar.Sen de çok sevdiğin Ergenekoncuların iktidarında hapishanede volta atar,"ben nerde yanlış yaptım" şarkısını söylersin.

dayi

Profesör
Amerika'nın en büyük uşağı Ergenekon denen çetedir,boşuna çırpınma.
Zaten Ergenekon iktidara gelince önce senin dergahı kapatacak.Tekke ve zaviyeler kanunu'nu uygulayacaklar.Sen de çok sevdiğin Ergenekoncuların iktidarında hapishanede volta atar,"ben nerde yanlış yaptım" şarkısını söylersin.

Alemi ervah olmuş Sohbeti dergah..:D kapatamaz hiç bir güç..sahibi Allah.

DM Efem:D

Yanlış yapmadan doğru bulunmaz..:D