Kılıçdaroğlu'nun seçim bildirgesinden imam hatip yasağı çıktı

ummuhan

Kıdemli Üye
"Sarayları sultanları gömdü" diye bir cümleyi kullananların kanından şüphe edilmeli vesselam

Serasker

Yasaklı
Gel bakalım istersen hangimizin kanı daha pis, sizi ancak inek şaban zekası paklar.

Saraylara sultanlara köle olmaya o kadar alışmışsınız ki özgür yurttaş olmak sizin neyinize.

Anladik iktidar yalakasiniz da dürüst olun. Cho nin canı cehennene ama 1+8+4 gördüğünüz gibi kesintisiz değil. Aptallıkta ısrar etmenin bir anlamı yok.

KAFKAS

Kıdemli Üye
kripto paraleller bu işten anlamaz chp nin deniz kabukları!!! 8 yıl ilköğretim diyor ilk öğretimde kesinti olur mu !!!O zaman 4+4+4 derdi!!!!

İmam hatip te ilk okul yok ve chp
Karma eğitimden ödün vermeyeceğiz. diyor.1+8+4 de ortada olan 8 rakamını nasıl ayırıyorsunuz merak ettim:)

KAFKAS

Kıdemli Üye
SEÇİM BİLDİRGESİNDE İMAM HATİP YASAĞI var deniyor, bildirgenin neresinde yazılı kaynak verebilir misiniz? diye sorunca 28 şubat diyor dua nur :)

Van minite ne zaman geleceksin:)
Önüne seçim beyannamesini koydum.

1+8+4 den ne anlıyorsun

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Saadetçiler de şimdiden Zaman aboneliklerini başlatsınlar.

Size yakışır. ...

639309.jpg

http://www.habervaktim.com/haber/365006/arinctan-carpici-sozler.html

(KAYNAK: HABER VAKTİM haaaaaa :) )

Bizden önce sizi yakıştığı gibi mi? :)

Dua Nur

Kıdemli Üye
CHP SEÇİM BEYANNAMESİ

EĞİTİM
EĞİTİMDE YENİ BİR ANLAYIŞ
• Bir yıl okul öncesi, 8 yıl ilköğretim olmak üzere toplam 9 yıl temel eğitim ve 4 yıl ortaöğretimden oluşan 1+8+4 eğitim sistemini hayata geçireceğiz.
• 13 yıl süreli, tam gün, nitelikli ve ücretsiz zorunlu eğitimi her çocuğumuz ve gencimiz için mümkün kılacağız.
• Eğitim sistemini, tüm bileşenleri (öğretim programları, öğrenciler, öğrenme ortamları, öğretmenler ve veliler) ile ele alıp bütüncül bir anlayışla düzenleyeceğiz.
• Eğitim sistemindeki değişikliklerin uzun erimli ve bütüncül planlanmasını sağlayacağız.
• Eğitimin niteliğini yükselterek ve okul koşullarını iyileştirerek zorunlu eğitimde sınıf tekrarını %5’in altına çekeceğiz.
MEB’in Yeniden Yapılandırılması
• Eğitim sistemi içerisinde merkez ve taşra birimleri arasındaki görev dağılımının netleştirilmesini sağlayacağız.
• Karar alma süreçlerinde, MEB’in belirlediği standartlar çerçevesinde hareket etmek kaydıyla yetkiyi mümkün olan ölçülerde okullara vereceğiz.
• Eğitim politikalarını, öğretmenler, okul yöneticileri, öğrenciler, veliler ve ilgili STK’ların katılımıyla oluşturacağız.
Eğitimde Şeffaflık, Eşitlik ve Adalet
• MEB’in daha saydam ve hesap verebilir bir yapıya kavuşması için gereken yasal ve kurumsal düzenlemeleri hayata geçireceğiz.
• MEB’in tüm ihalelerinin İnternet üzerinden izlenebilmesini sağlayacağız.
Eğitim, Milli Gelirden Hak Ettiği Payı Alacak
• Kamu eğitim harcamalarının GSYH içindeki payını, OECD ve UNESCO’nun ilgili normlarını esas alarak artıracağız.
• Erken çocukluk dönemi eğitimi, temel eğitim ve ortaöğretimde öğrenci başına yapılan harcamayı artıracağız.
• Her bölgenin eğitimdeki niteliksel ve niceliksel gereksinimlerini düzenli olarak tespit edip, eğitim kaynaklarının akılcı politikalarla ve hakça dağıtılmasını temin edeceğiz.
• Temel eğitimde okulların kendi bütçelerinin olacağı bir modele geçişi sağlayacağız.
Eğitimde Denetimsiz Özelleşmeye Son Vereceğiz
• Devlet okulları ile özel okullar arasındaki sosyo-ekonomik temelli ayrışmayı azaltacağız.
• Velilerin, sözleşmeli okullar arasından seçim yapması uygulaması ile öğrencilerin sosyo-ekonomik durum ve inanç üzerinden farklı okullara ayrışmasından kaynaklanan eşitsizlikleri önleyeceğiz.
Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Sağlayacağız
• Eğitim politikalarımızda, kadın-erkek eşitliğinin sağlanmasını ve kadınların toplumsal konumunun iyileştirilmesini hedef alacağız.
• Eğitimle, kadınların güçlendirilmesini sağlayacağız.
Karma eğitimden ödün vermeyeceğiz.
• Kız çocuklarının okullaşma oranlarının istikrarlı bir şekilde artması için gereken önlemleri alacağız.

http://www.cnnturk.com/haber/turkiye/iste-chpnin-2015-secim-bildirgesi

Red okumaya niyetin yok

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Red okumaya niyetin yok

Yahu daha yeni girdim, okuyordum zırt diye saldırmışsın:)

bekle biraz ya, insanların işi gücü olabilir, siz bir şey yazar yazmaz hememn anında cevap vermek zorunda değiliz herhalde sabır.

CHP SEÇİM BEYANNAMESİ

• Bir yıl okul öncesi, 8 yıl ilköğretim olmak üzere toplam 9 yıl temel eğitim ve 4 yıl ortaöğretimden oluşan 1+8+4 eğitim sistemini hayata geçireceğiz.
http://www.cnnturk.com/haber/turkiye/iste-chpnin-2015-secim-bildirgesi

Teşekkür ederim.

8 YIL İLKOKUL OLMAK ÜZERE denilmiş.

Burdan kesin bir dille, yüzde yüz diyecek şekilde KESİNTİSİZ, İMAM HATİP YASAĞI çıkarmak olmasa bile huylanmak lazım.

Tekrar teşekkürler.