Kılıçdaroğlu: CHP seçimi kazanmıştır

arifan yolcusu

Profesör
Vukuf-i Kalbi´isimli Arkadaşımızdan Alıntı
Analiz:
Kemal oy kullanmadığı için 22 TL ödeyecek. Adres değişikliğini de
bildirmediğinden 379 Tl cezası var.

Topla 379 la 22 yi, 401.

At sondaki 1'i. İşte Mhp'nin 40. Yılı

Sakallı

Asistan
130920100005278458969_2.jpg

Kılıçdaroğlu: CHP seçimi kazanmıştır

Herkesin nerede olduğunu merak ettiği ve saatlerdir kayıp olan Kılıçdaroğlu referandum sonucunu değerlendirmek için gece yarısı kameralar karşısına geçti.

Pazartesi 13.09.2010 - 00:04

TIMETURK / HABER MERKEZİ

Kemal Kılıçdaroğlu, referandum sonucunu bir yenilgi olarak görmedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim sonuçlarına ilişkin açıklama yaptı.

CHP'nin bir başarısı olduğunu açıklayan Kılıçdaroğlu halkın iradesine saygı duyacağını fakat 2 kişiden birinin mutlu olmayacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu sandıktan HAYIR çıkmışcasına yaptığı gece yarısı açıklamasında, "Yüzde 58 evet varsa yüzde 42 de HAYIR var. Bu rakamı azımsamayacaksınız." dedi.

Oy kullanamaması ile ilgili sorulara karşı cevap verirken sıkıntı yaşayan Kemal Kılıçdaroğlu, "İstanbul'da oy kullanacağım zannediyordum. Kaydım taşınmış. Kullanamadım. Trafikten seçmen kütüklerine bakmaya fırsat bulamadım. Özür dilerim." dedi.

Ayrıca Kılıçdaroğlu, BDP'nin boykot kararına da saygı gösterilmesi gerektiğini söyleyerek, "Bir siyasi partimizin aldığı bu karara saygı duymalıyız" şeklinde konuştu.

timetürk

Alçala alçala taaaaa dibe vurmuş, çırpındıkça daha da
batıyor dingil herif...
13511hg0.gif
Allah bildiği gibi etsin...

hirahos

Kıdemli Üye
Tam komedi ya. Rezalet ve komedi... :D

arifan yolcusu

Profesör
BDP`DEN KILIÇDAROĞLU`NA TEŞEKKÜR.
13-09-2010 15:31
Resim_1284384725.jpg

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun oy kullanamamasıyla ilgili olarak referandumu boykot kararı almış olan BDP, “kendileri gibi davrandığı” gerekçesiyle Kılıçdaroğlu’na teşekkür etti. Referandumun belki de en ilginç haberi olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun oy kullanamaması pek çok yerde espri konusu oldu. Esprilerden biri de referandumda oy kullanmayı boykot eden BDP’nin Kılıçdaroğlu’na teşekkür ettiğiydi.
Şimdi bu espri gerçek oldu. BDP Grup Başkanvekili Bengi Yıldız, referandum sonuçlarını değerlendirirken Kılıçdaroğlu’na teşekkür etmeyi de unutmadı.
Habertürk gazetesinin haberine göre Yıldız, “Yüzlerce müşahidimizin gözaltına alınmasına karşın, kaymakamların köy köy insanları sandığa götürmeye çalışmasına karşın bölgede ciddi bir boykot oranı çıkmıştır. Bölgenin geçersiz oyları, zorla sandığa götürülenlerin oyları. Boykot, Kürtlerin bu sisteme itirazıdır. Sonucu AKP ve devlet değerlendirmeli. Kürtlerle sistem arasındaki makas açılıyor. Kürtler bir kopuş yaşıyor” dedi.
Kılıçdaroğlu ile ilgili olarak da Yıldız, “Duran bir saat de günde iki defa doğruyu gösterir. Bu vesilesiyle de olsa bizim gibi bir duruşa sahip olduğu için teşekkür ederiz” yorumunu yaptı.
BDP Grup Başkanvekili Bengi Yıldız, referandum öncesinde dillendirilen ‘BDP’nin boykotu, demokratik özerklik talebi için de prova olacak’ söylemini hatırlatırken şunları söyledi: “Referandum aynı zamanda demokratik özerkliğin de referandumuydu. Partimiz son zamanlarda en çok bunu dillendirdi ve halkımız da bu mesajı çok iyi şekilde anladı. Kürtler artık kendi kararlarını veriyor, kendi istediği gibi yaşıyor. Devlet bunu ister görür, ister görmez, bu onların problemi.”

Ntvmsnbc
gazeteboyut

Sakallı

Asistan
Kılıçdaroğlu ile ilgili olarak da Yıldız, “Duran bir saat de günde iki defa doğruyu gösterir. Bu vesilesiyle de olsa bizim gibi bir duruşa sahip olduğu için teşekkür ederiz” yorumunu yaptı.

Yani?... Bu şimdi resmen bozuk bir saat bile ara sıra doğruyu söylüyor,
bize güven olmaz mı demek istiyor??. :glm

hirahos

Kıdemli Üye
Abdurrahim Karakoç - Vakit, 2010-09-15

Kar eridi izler silindi amma

Aradan iki gün geçti, çok şeyler meydana çıktı...

Sevgili Kılıçdaroğlu büyüğümüz; namı diğer, Dersimli Dandi Dede pek enteresan görüşler sürdü meydana...

Evet o, oy vermesini beceremeyen bir genel başkandır... İnanıp inanmamakta serbestsiniz...

Diyor ki:

“Yüzde 42 bizim eserimiz...”

Haydaaa!..

Referandumda kazandığınız yüzde 42 sizin, yani CHP’nin eseri ise, MHP nereye uçtu veya üzerini ne ile örteceksiniz...

Böyle adil(!) bir ortak ancak ve ancak CHP gibi köklü bir partiden çıkabilir...

Bu sallama söze cevap vermek MHP başkanı Devlet Bahçeli’ye ve sivil kurmaylarına düşer, fakat bizim gibi gazete yazarlarını da ilgilendirir...

Aslan dedeciğimiz, sen MHP’yi, Cindorukgilleri, DSP’yi, irili-ufaklı sol partileri, YARSAV’ı, HSYK’yı, Danıştay’ı, Yargıtay’ı, Ergenekon camiasını, İP’i Sap’ı, ADD’yi (Atatürkçü Düşünce Dernekleri), Çağdaş Yaşamı Destekleme birliklerini, Abdullah Öcalan ve hempalarını “YOK” mu sayıyorsun?

Ayıp olmuyor mu?

Hepsi bir tarafa, sırf CHP’yi memnun etmek için bilumum Ülkücüleri “hain” ilan eden Devlet Bahçeli komutana böyle dirsekleme yakışır mı?

Yüzde 42 sizin olsun amma bir zırnık da ortaklarınıza vermez misiniz?

Gayriresmi ortağınız HSYK Başkan Vekili Kadir Özbek dün açıkladı: Dedi ki;

“Biz elimizden geleni yaptık amma başarılı olamadık...”

Kimler kendini yırtmadı ki referandum kampanyası boyunca...

Nitekim Kenan’ın payı hiç yok mudur yüzde 42 içinde?

Sabih Kanadoğlu üstadınızın bir behresinin olmadığını nasıl izah edebilirsiniz?

Düzinelerle emekli/muvazzaf askerler Haiti kazansın diye mi çırpındılar?

Hele de kartel medyanın silahşorları... Aylarca, hatta yıllarca CuHaPa namı hesabına ter dökmediler mi?

Medya yoldaşlarını kendinizden sayabilirsiniz, mümkündür, layıktır...

Ya öbür teşekküller ve dahi yardımseverci CHP yoldaşları???

Biraz dikkat lazım sevgili dedemiz...

Hiç insan can/ciğer ortağına bu kemendi atar mı?

Ne desin, ne yapsın şimdi Devlet Bahçeli büyüğümüz???

“Amanos dağları kar ile boran/Ortağımdır beni sırtımdan vuran”...

Evet, tıpkı öyle oldu...

İyi veya kötü, az veya çok hiç mi MHP’li ve Yeni Tip Ülkücüler “hayır oyu” kullanmadı?

Meydanlarda gırtlağını yırtan, tehditler yağdıran, gece/gündüz demeden “hain” üreten, Alpaslan Türkeş’in halifesi Devlet Bahçeli uçtu mu bre?

Uçmadıysa kazancınızda bir parmak dahi hakkı yok mudur?

Çok ayıp çok vallahi...

Anlatırlar hani: Adam muhtarlığa adaylığını koymuş... Seçim yapılmış çıka çıka bir oy çıkmış... Arkadaşları, akrabaları o bir oyu “ben verdim” diyorlar... Adam şöyle bakmış ve “Ula sahtekârlar o bir oyu siz verdiniz ise, benim kendi kendime verdiğim oy nereye gitti?”

Öyle ya... Eskilerini yok sayalım yeni ülkücülerin, yeni parti önderlerinin verdikleri “hayır” oyları kimin kasasında? MHP başkanı Bahçeli bunları düşünmeyebilir... Türk halkı düşünmez mi?

Kendi oyunu sandığa atmaktan aciz bir dede, elbette mümkün mü gayriye himmet ede?

Gayri değil, resmen ortaktır unutulan adam...

“Erken seçim yapılsın” diyen... Erken seçimden sonra Kılıçdaroğlu ile koalisyon hükümeti kurmayı düşleyen/urgancı-Ohalcı, Ergenekoncu/babaya bunlar yapılmamalıydı...

Ah şimdi Ecevit olacaktı da görecektiniz... Baba-evlat muamelesi zirve yapardı alimallah... Vinston tiryakisi alenen sigara içmekten haya ederdi...

Cılk çıktı Dersim’li dede...

“Merdivenden indim, sözümden döndüm” diyebilir amma, merdivenin ilk basamağına bile ayak basmadan bu kalleşlik yapılır mıydı?

ummuhan

Kıdemli Üye
Bizim karşı apartmanda oturan uzun süre balkonda geçirdiği için bazılarının 7/24 diye adlandırdığı bir yaşlı teyzemiz (teyze dediğimi duymasın doğrar beni kokoş bir hanım)var gelen geçenle muhabbetli... dün yarı giyinik bir hatunla konuşuyordu yazlıktalarmış da referandum için gelmiş geri dönecekmiş.... aşağıdan cevap veriyordu bizimkine - Yok daha dönmedik referandum için geldik ama o da maaalesef....
diye bir cümle sarf etti eh gel de oynama yani :)