Kendinizi örnek gosteriyormusunuz...?

Kendinizi örnek biri olarak hissediyormusunuz ?

• Kullanılan toplam oy
    38

MiHRiMaH

Son gülen... :/
yafff mhrmh seninle karşı karşıya gelmeyeyim diyorum ama :) "örnek" olan kişilik zaten "gelin beni örnek alın..!" fikriyatında dahi olmaz

hem örnek aldıgının ilk yalnışını gördügünde tuz-buz olmuş ne insanlar gördüm ben hemi de "örneklik" vasfını benimsemiş kişiligin umursamazlıgı dahilinde..

En güzel örneklik var;prototip,"ahlakı Kur'an" olan peygamber(asm) yani..beşer-şaşar,düşer,sapar,yalnış yapar tavsiye etmem yane
örnek de olmam örnek de almam ben yaff :))

:O ...

Tamam, ben de diyorum ki "gelin beni örnek alın" demeden, örnek olmak gayretinde olarak, ama yani "olabilirim" hissiyatıyla "ya olursam" hissiyatıyla işlerini yapmaktan bahsediyorum... Yani kibir yapacak hale gelmek değil... Normal seviyede... Neticede birileri mutlaka bizleri örnek alıyordur hayatta... Bİr kişi veya iki kişi bile olsa... Örnek olmak nedir hem? Fiili, sözü, duruşu..... Herşeyden örnek alınabilir... Bu yüzden zaten güzel ahlak, Kur'an-ı Kerim'den, Peygamberimizin. ahlakıdır... Diyorum... Ben insanım... O da insan... Bu da... Yapışmadan, kendini kaybetmeden, karşındakine taş muamelesi yapmadan iyi ve kötüyü ayırd etmek kaabiliyetini kenara atmadan örnek almalısın güzeli... Ben ablamın üç yaptığından ikisini örnek alabilirim mesela, üçüncü kötü bir davranıştır... Burda üçüncüyü de alamam ve o yanlışsa onu uyarmalıyımdır bile... Çocuklar için diyorsanız... Çocuk zaten sen istesende istemesende örnek alıyor:D ... Ben diyorum ki örneğim... İstem dışı... Ama bunun bilincinde olup, gayretle ahlakımızı düzeltmeliyiz... Yani üç yaşındaki bezli bebenin ne faydası olur sana bana işte böyle faydası olur:O ...

H

hiç

Guest
tecrübeliler susmasın diyenler bakınız mhrmh ile zırhlarımızı kuşandık sayfaları dolduruyoruz bile...:O

mhrmh sen örnek ol :shake2[1]: ve al!
ben olmayayım,almayayım da..sorumlulugum yeter da müslüman kimligimle bir de beni parmakla göstermeseler de olur,daha iyi olur yane :D
gerçi senden örnek olmaz da :whistling[1]: madem o kadar can attın :crying:
saf-ları,güçlü ikna(!) kabiliyetinle yola getirebilirsin bak..!

okur

Doçent
Kendisini örnek sananın akibetinden endişe ederim."Ben kendimi salih bilsem,adem-i salahatime delildir."

MiHRiMaH

Son gülen... :/
tecrübeliler susmasın diyenler bakınız mhrmh ile zırhlarımızı kuşandık sayfaları dolduruyoruz bile...:O

mhrmh sen örnek ol :shake2[1]: ve al!
ben olmayayım,almayayım da..sorumlulugum yeter da müslüman kimligimle bir de beni parmakla göstermeseler de olur,daha iyi olur yane :D
gerçi senden örnek olmaz da :whistling[1]: madem o kadar can attın :crying:
saf-ları,güçlü ikna(!) kabiliyetinle yola getirebilirsin bak..!

oyyyy... Bismillah...

Şindi... Güçlü ikna kaabiliyetimin olduğuna inanmıyorum, zira her zaman "evet"i ben derim, herkes işini bana yaptırır:O ...
Saf-lar da "çok saflık iyi değildir" durumundan haberdar olacak kardeşim... Yoksa çok kötü ikna ederim:O Hem örnek olmak istemiyorum... Olduruluyorum;) ... Ayrıcada... Örnek olmak bizim ne haddimize diyorum... Diyeceğim... Dedim... Esprisi bir yana da ben hakikaten örnek olmak istemiyorum ama örnek olduğumu hissediyorum... Kötü veya iyi ben onu bilemem, ama neticede ufaklıklar alıyor örnek, naapıyım, "almayın" deyip kırbaçlıyımmı çocukları?:thinking:...

Bu arada hiç kardeş ben bu sayfa doldurma işleri bilmez idim, sen deyince öğrenidim diyorum:good[1]: Saygılarımı sunuyorum...

H

hiç

Guest
oyyyy... Bismillah...

Şindi... Güçlü ikna kaabiliyetimin olduğuna inanmıyorum, zira her zaman "evet"i ben derim, herkes işini bana yaptırır:O ...
Saf-lar da "çok saflık iyi değildir" durumundan haberdar olacak kardeşim... Yoksa çok kötü ikna ederim:O Hem örnek olmak istemiyorum... Olduruluyorum;) ... Ayrıcada... Örnek olmak bizim ne haddimize diyorum... Diyeceğim... Dedim... Esprisi bir yana da ben hakikaten örnek olmak istemiyorum ama örnek olduğumu hissediyorum... Kötü veya iyi ben onu bilemem, ama neticede ufaklıklar alıyor örnek, naapıyım, "almayın" deyip kırbaçlıyımmı çocukları?:thinking:...

Bu arada hiç kardeş ben bu sayfa doldurma işleri bilmez idim, sen deyince öğrenidim diyorum:good[1]: Saygılarımı sunuyorum...

yok be sende ne kırbaçlaması çocuklar da saftrikler da :D
üzerlerinde tesir edebilirsin şimdilik büyüsünler Allah izin verirse o zaman işler degişir,gözleri açılır,bakalım hala aynı hal üzere kalacaklar mı..?:shake2[1]:

tecrübeli-tecrübesiz üye takıl bize de yol-yordam ögren o zaman :O şaşırma sayfalar arasında :O

son olarak engin hoşgörünüz için ve hakettiginiz üzere buyrunuz...

M3L3K

Asistan
:D Yaa cook güzel bir Anket olmuss ama cevab yok:) ne diyim bilmiyorum herkezin ideali nasilsa ondan örnek alir benim gibi biri olmak istiyorsa o zaman evet :) ama hic sanmam:D:D

kendimi örnek gösteremem önemli olan kişinin kendini örnek göstermesi değil,onu başkalarının takdir ediyor olmasıdır.

şehidan

Asistan
Örnek olarak kendimizi göstermek kibirlikten olsa gerek...
Ayrıca ben örnek göstereceğim kişinin hayatta olup olmamasını da dikkate alırım, çünkü sen ne kadar o böyledir, çok iyidir, gibisinden laflar etsende hala yaşıyor ve şeytan onunla uğraşıyordur . Ama hakkın rahmetine kavuşmuş bir kişiyi örnek olarak sunabilirm tabiki örnek bir zatsa...

SELAMETLE

rrumeysaa

Üye
belki büyüklere değil ama çocuklar beni çok sevdiğinden örnek oluyorlar ne yapsam yapıyor yapmak istiyorlar özelliklede yeğenim bu durumda benim kötü hal ve hareketlerden kaçınmam dikkatli olmam gerekiyor

Gülçehre

Asistan
örnek görülürüm yada görülmem orasını pek bilemiyorum ama,lise son sınıfta üzerime okul formasının dışında siyah bi badi giyinmiştim müdür yardımcısı Hatice hanım bana şöyle dedi; git hemen o üzerini değiş gel bizde sizi burada örnek gösteriyoruz kardeşlerinize....(bir değişik elbise giyinmekle örneklik bozuluyorsa vay halimize)