Kendinizi örnek gosteriyormusunuz...?

Kendinizi örnek biri olarak hissediyormusunuz ?

• Kullanılan toplam oy
    38

XaberDar

Profesör
Kendinizi örnek bir ki$i olarak hissediyormusunuz?

Benim hissetmem önemli değil, önemli olan karşımdakinin beni örnek alması. Çok zor ama hade hayırlısı.:D İyi tarafım olursa tabiki örnek almalarını isterim. Ama dedim ya çok zor. Ben örnek alacak insan arıyorum ve aslında herkesin birbirini örnek alması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü zamanla iyi taraflar artar, toplum sağlıklı bir toplum olur düşüncesindeyim.

Selametle!...

meyve

Asistan
İyi örnek mi, kötü örnek mi? Elbette hepimiz birilerine örnek olmuşuzdur. Bu evladımız olur, kardeşimiz olur, arkadaşımız olur. Fakat bunu alenen ifade etmek kanımca enaniyeti kalınlaştırır ki, bende her ne iyilik, mehasin varsa şüphesiz Rabbimdendir. Benim fahre, gurura ve sahiplenmeye hakkım yok. Olsam dahi hissetmemeliyim. Fakat değilim de diyemez birçok kardeşim. Bence gereksiz bir anket olmuş. Şahsi fikrim :) selametle...

ibrahimi

Has Uşak
güzel bir anket ilgi görmemiş ama...

ama iyi örnek mi kötü örnek mi ? :O

MiHRiMaH

Son gülen... :/
Umutlu kardeşim... Sen evet de kötüysen kötü olduğunu açıkla:O ... İyiysen de bu kibre girer mi acaba? Ben evet dedim... Çünkü benden küçük yeğenler, kuzenler var... Beni örnek aldıkları da oluyor... Elimden geldiğince onlara birşeyler anlatmaya ve göstermeye gayret ediyorum... E ben iyi örnek göstermeye çalışıyorum o beni kötü alırsa bişi yapamam bu konuda:O :whistling[1]: ...
İşin şakası bir yana biz hayatımızı dolaylı da olsa birilerine örnek olabilmek üzere yaşamalıyız... Neticede niyet hayır olduğu için, birileri mutlaka bizden iyi birşeyler alır diye düşünüyorum... Ama bir de ne var? Her zaman ufaklıklara bunu söylerim... Ben de insanım!!!

nur_Sahra

Asistan
ne kadar örnek gösterebiliriz hep eksiklerimiz vardir tam örnek gösterebilmemiz icin ve bu yüzden yorum yok...

aHuZaR

Can kayıp can firarda
Her insan örnek olma statüsü tasisaydi dünyada sorun kalmazdi zaten
örnekler farklidir bana örnek olan bir sahis baskasina olmaya bilir
Islam olmak insan olmaktan gecer
insan olalim inslalh

Tuncay ÖZ

Profesör
DAHA KENDİMİ ÖRNEK GÖSTEREMEM
ÖĞRENMEM GEREKEN COK ŞEY VAR.

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
abi,
ben yarı yarıya oy kullansam!... :O
olmaz mı?

Hasan

Kardeşiniz
Evet Arkadaşlar Günümüz Türkiyesinde Istesekde Istemesekde örnek Olmak Zorundayiz Bu Bizim Görevimiz.toplumda Serseri Mayin Gibi Arayiş Içinde Insanlar Dolaşirken Onlara örnek Olamamanin Vebali Vardir Bilesiniz.bu Arada Benim Gibi Baba Olan Kardeşler Yarinin Imanli Nesilleri Için örnek Olmak Zorundadir Eğer örnek Olamiyorsak Bişeyler Eksik Demektir .selametle.

Edibe Ziyâi

Agâh ol ey nefsim..
konusuna bağlı..ama her zaman bernden daha iyileri olduğu için müspet bir örnek olarak ortaya atılmam

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
bilemem beni örnek alan var mı? bilemem ki nasıl bir tavır sergileyip onları nasıl etkilediği mi? onun için yorum yok:whistling[1]:

H

hiç

Guest
bilakis sakındırıyorum :D ben en kötü örnegim,benim gibi olmayın da ne olursanız olun deyi..:O
kim kimi örnek alır bu zamanda herkes "ben" ligini idol yapayi da..:thinking:

MiHRiMaH

Son gülen... :/
Örnek olmak hissi "benlik" duygusu olmayabilir... Yani kibir yapmak ayrıdır... "Ben en iyisiyim, gelin beni örnek alın, bak benden iyisini bulamazsınız beni takip edin" falan olayı değil... Ama nedir? "Müslümanım elhamdülillah" deyip, emre, yasağa uyup, bu konularda da uygulamalı gösterim yapmak... Gösteriş değil... Masumane ise, gayrette mahsur olmayabilir... Bir de gerçi hadis te var... "Siz yapamıyorsanız dahi iyiliğe sevkedin, uzak duramıyorsanız dahi kötülükten sakındırın" diye... Biz yapamasak da en azından ifadelerimizi böyle kullanmalıyız...

H

hiç

Guest
yafff mhrmh seninle karşı karşıya gelmeyeyim diyorum ama :) "örnek" olan kişilik zaten "gelin beni örnek alın..!" fikriyatında dahi olmaz

hem örnek aldıgının ilk yalnışını gördügünde tuz-buz olmuş ne insanlar gördüm ben hemi de "örneklik" vasfını benimsemiş kişiligin umursamazlıgı dahilinde..

En güzel örneklik var;prototip,"ahlakı Kur'an" olan peygamber(asm) yani..beşer-şaşar,düşer,sapar,yalnış yapar tavsiye etmem yane
örnek de olmam örnek de almam ben yaff :))

seher

Doçent
aslında örnek olmak =mesuliyet ...onun için elimde olsada kimse örnek almasa doğrusuyla yanlışıyla kendime özgü olabilsem ...fakat ister istemez çevremde fazlasıyla bu örnek olduğum durumunu hissediyrm...inş. gzl örnek olmayı birgün başarabilirim...