Kendini Mehdi İlan Eden Sahte Peygamber İskender Evrenesoğlu'nun 5 Sitesine Erişim Engeli

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
diyanet-sozleriyle-gundemi-sarsan-sahte_11688635_1612_z5.jpg

Kendini Mehdi İlan Eden Sahte Peygamber İskender Evrenesoğlu'nun 5 Sitesine Erişim Engeli

Diyanet İşleri Başkanlığının talebi üzerine, Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliğince, kendisini "mehdi" ve "resul" ilan eden sözde peygamber İskender Evrenesoğlu'na ait 5 internet sitesine erişim engeli getirildi.

İskender Evrenesoğlu'na ait olduğu belirlenen Kur'an-ı Kerim meali ve tefsir yayını yapan internet sitelerinin, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulunca yapılan inceleme sonunda "İslam dininin temel nitelikleri açısından sakıncalı olduğu" tespit edildi.

DİYANETTEN ERİŞİM ENGELİ TALEBİ

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kur'an-ı Kerim meallerinin Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığınca, Diyanet İşleri Başkanlığı, kamu kurumları, özel kişi ve kuruluşların talebi üzerine veya resen inceleneceği ya da incelettirileceği bildirilmişti. Kararnamede, inceleme sonunda İslam'ın temel nitelikleri açısından sakıncalı olduğu Kurul tarafından tespit edilen meallerin, Başkanlığın yetkili ve görevli merciye müracaatı üzerine, basım ve yayımının durdurulmasına, dağıtılanların toplatılmasına ve imha edilmesine karar verilebileceği ifade edilmişti.

Kararnamede, yayının internet ortamında yapılması halinde, Başkanlığın müracaatı üzerine, bu yayınla ilgili olarak erişimin engellenmesinin yetkili kurumlardan istenebileceği kaydedilmişti.

KENDİSİNE VAHİY GELDİĞİNİ İDDİA ETTİ

İskender Evrenesoğlu, kendisine vahiy geldiğini ve peygamber olduğunu, "Risalet Nurları" isimli kitabın ise vahiy yoluyla Allah tarafından yazdırıldığını iddia ediyor.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Son zamanlarda alınan yargı kararları içinde EN DOĞRU YARGI KARARI.
Kesinlikle destekliyorum.
Kararı alan mahkemeye de diyanete de TEŞEKKÜRLER

çelebiler

Kıdemli Üye
En çok kullanılan ve en iyi kuran meali sitesiydi.
Neden bu tarikatçılar sürekli Kuran'ın okunmaması ve anlaşılmaması için çaba gösteriyor.
Cüppeli de kaç kere Mahmut'un Allah olduğunu iddia etti.
Bu adam da kendini mehdi olduğunu vahiy aldığını söylemiş çok mu?

talib

Kıdemli Üye
Kendilerini müceddid ilan edenlere bir şey diyecekler mi :) Bunlar bir değil ki, binlerce, Kimi ilmin verdiği mağrurluk ile kimi de şarlatanlıktan mehdi!

Darul_Beka

Profesör
Neden bu tarikatçılar sürekli Kuran'ın okunmaması ve anlaşılmaması için çaba gösteriyor.
:) adam zır cahil senin övdüğün meal buysa yandınız
bir ara kendini peygamber iddia etti şimdi mehdi oldu ileride ne olur bilinmez o delinin :)

çelebiler

Kıdemli Üye
:) adam zır cahil senin övdüğün meal buysa yandınız
bir ara kendini peygamber iddia etti şimdi mehdi oldu ileride ne olur bilinmez o delinin :)
Zır cahil dediğin adamdan en çok kullanılan meal sayfası çıkarken neden sizin alim gördükleriniz bu kadar iyi bir meal sayfası yapamadı?

Enes

İhvan Forum Üye
bu sinsi adam daha çok meal siteleri ile insanlara ulaşıyordu. vaktiyle birkaç kişiye bildirdik ancak bir türlü bir tedbir alınmadı.

alanyali07

Kıdemli Üye
insan kavuğuna bakınca gülme geliyor zaten, buna inananlar acaba mahşerde deli rolü yaparım kurtulurum diye mi düşünüyor..

geçmişte bunların aptal saptal müritleriyle çok tartıştık, dünyanın her tarafında her zaman farklı resuller var derler, iskenderden başkasını sayın deseniz dut yemiş bülbüle dönerler..

meal konusunda evet vitrinlerini o şekilde kurdular, zaten bu tip her yapının "güzel gözüktüğü" bir iş vardırki o işle parlamaya çalışırlar,
vitrin tezgahına güzel mallarını koyup poşete çürük dolduran pazarcı misalidir bunlar..

tengiz

İhvan Forum Üye
http://www.kuranmeali.org/

Bu web sayfasında 40 ayrı kişinin meali var.

talib

Kıdemli Üye
Türkiye'de kendini Mehdi ilan eden o kadar cemaatler var, biz ABD'de olana, en küçüğüne savaş açtık :)

Mehmed Kırkıncı:

Nur Talebeleri (ben demiyor, nurcuları çok iyi bilen nurcu büyüğü, umum nurcular diyor) Kur’an-ı Kerim'deki 33 ayetin Risale-i Nur’a, müellifine ve Nur Talebelerine işaret etmesini nazar-ı itibara alarak, ahir zamanda beklenen mürşid-i azamın Bediüzzaman Hazretleri olduğuna kanaat getirmişlerdir.

Kur’an’ın bu işaretlerini nazara almayarak, sadece Üstadımızın ihlâs, tevazu ve tedbir esaslarına bina edilen ve te’vile açık ifadelerini öne sürerek, istikbâlde gelecek ve Üstad'ın vazifesini tekmil edecek bir Zata Mehdi-i Azam demenin vakıa mutabık olamayacağında ekser Nur Talebeleri mutabıktırlar.

---

Nuri merhuma Mehdi demeyen, Kur'an'a uymamış diyor büyük nurcular :)

Bunları komedi olsun diye demedim. Adam öldü, gitti ama vakıa bu.

alanyali07

Kıdemli Üye
Türkiye'de kendini Mehdi ilan eden o kadar cemaatler var, biz ABD'de olana, en küçüğüne savaş açtık :)
.
fakat sen mevzuyu anlamamışsın.. :D
İskender kendini RESUL olarak görüyor, Kuranda bahsedilen resullerden olduğunu anlatıyor. Reşad halife misali
.
konu Mehdi likten de ayrı..

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Kendi kendinize bir şeyler uydurmayın, kesinlikle tarikatcı değilim, hiç bir tarikata mensup değilim, ama şunu rahatlıkla ve KESİN olarak söylüyorum:

Hiç bir müslüman kuranın okunmasından, anlaşılmasından rahatsız olmaz ve bu konuda çaba göstermez, tam tersidir, her zaman kitabımızın okunmasından mennun oluruz, okunmasından ve anlaşılmasından ve o şekilde YAŞANMASINDAN ancak ve ancak mutluluk duyarız.

BİR TANE SİTE kapandı diye tüm meal siteleri kapatılmış gibi davranıyorsunuz, girin nette onlarca meal sitesi, tefsir sitesi var, istediğiniz kadar okuyun, elinize vuran mı var?

çelebiler

Kıdemli Üye
Kendi kendinize bir şeyler uydurmayın, kesinlikle tarikatcı değilim, hiç bir tarikata mensup değilim, ama şunu rahatlıkla ve KESİN olarak söylüyorum:

Hiç bir müslüman kuranın okunmasından, anlaşılmasından rahatsız olmaz ve bu konuda çaba göstermez, tam tersidir, her zaman kitabımızın okunmasından mennun oluruz, okunmasından ve anlaşılmasından ve o şekilde YAŞANMASINDAN ancak ve ancak mutluluk duyarız.

BİR TANE SİTE kapandı diye tüm meal siteleri kapatılmış gibi davranıyorsunuz, girin nette onlarca meal sitesi, tefsir sitesi var, istediğiniz kadar okuyun, elinize vuran mı var?
Tarikatçı diye sana demedim siteyi şikayet eden kişi için söyledim.
Tarikatçılar Kur'an'ın okunması ve anlaşılmasına karşılar.Bunun için pek çok örnek görebilirsin internette sayfalarında.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Tarikatçı diye sana demedim siteyi şikayet eden kişi için söyledim.

Tarikatçılar Kur'an'ın okunması ve anlaşılmasına karşılar.Bunun için pek çok örnek görebilirsin internette sayfalarında.

Usta bana söylemedin ama TARİKATÇILAR diyerek genelliyorsun, tarikatçılar kuranın okunması ve anlaşılmasına karşı diyorsun, bu çok yanlış bir itham.

Evet tarikatcı değilim, hiç bir tarikata mensup değilim ama adım gibi biliyorum ki bir çok tarikat toplantısında kuran okunur, MEAL okunur, TEFSİR EDİLİR.

GENELLEME yaparak itham etmen son derece yanlış.

SİTEYİ ŞİKAYET EDEN kişiyi tanıyor musun ki TARİKATÇI dedin bu da aynı bir şey.

Ve şikayet konusu HAKLI mı değil mi?

Sözkonusu kapatılan site kuranı çarpıtıyorsa, yanlış anlam veriyorsa???

çelebiler

Kıdemli Üye
Usta bana söylemedin ama TARİKATÇILAR diyerek genelliyorsun, tarikatçılar kuranın okunması ve anlaşılmasına karşı diyorsun, bu çok yanlış bir itham.

Evet tarikatcı değilim, hiç bir tarikata mensup değilim ama adım gibi biliyorum ki bir çok tarikat toplantısında kuran okunur, MEAL okunur, TEFSİR EDİLİR.

GENELLEME yaparak itham etmen son derece yanlış.

SİTEYİ ŞİKAYET EDEN kişiyi tanıyor musun ki TARİKATÇI dedin bu da aynı bir şey.

Ve şikayet konusu HAKLI mı değil mi?

Sözkonusu kapatılan site kuranı çarpıtıyorsa, yanlış anlam veriyorsa???
Yok yanlış değil merak etme.Belki senin gözünden kaçmış olabilir ancak hiç bir tarikat mensubu özellikle kafadakiler kendi efendibabalarının söylediklerinin dışında Kuran ile alâkalı bir söz söyleyenin söylediği sözün doğru olup olmasına bakmadan bir söz söylemesini fikir belirtilmesini kesinlikle kabul etmezler.İnternet sitelerine sosyal medya sayfalarına bak,bunu görebilirsin yukarıda da söylemiştim.

Meal, tefsir okunur o kadar kimsenin bir fikir belirtmesi mümkün müdür olabilir mi,asla.

Araştır son derece doğru olduğunu görürsün.

Tanıyorum Twitter'dan.

Değil ve gereksiz.Herkes biliyor zaten evrenosun ne olduğunu ha taraftarları yok mu var tabi olacak da ne yaparsan yap olacak.Böyle yapmakla evrenosun tekrar reklamı olmuş oldu.

Daha iyi bir site yapılsaydı ondan sonra kapatılsaydı.Madem kapatıldı şimdi aynısı ya da daha iyisi yapılsın.

Sosyal medyaya bak siteyi kullananlar kapatılmasını doğru bulmuyor.

Yani benim itirazın evrenosun ile alakalı değil sitenin kapatılması ile alakalı.

Ayrıca bir grubun isteğiyle başka bir grubun engellenmesi de doğru değildir.
Bilgisi fikri olan herkes sözünü engellenmeden söyleyebilmek Kabul eden eder etmeyen etmez ama kimsenin başkasının sözünü kesmeye de hakkı yoktur.
Senelerdir tüm tarikatçılar mehdi beklemiyor muydu ne söylediğini bilmeden niye engelliyorlar.
Madem tarikatçılar Mehdi bekliyordinlesinler adamı anlasınlar doğru mu yanlış mı.

Hakikisi gelse ne olacak?"Aha geldim ben mehdiyim" dese demek ki dinlemeden taşlayacaklar adamı.

Tarikatçıların zihniyetini anla işte.

cemaliii

Kıdemli Üye
Yasaklamak engellemek çözüm değildir. Heleki düşünceyi yasaklamak yanlıştır. Adamlar kuranı öyle anlıyorlar öyle düşünüyorlar. Sana bana baskı zorlama yapmadıkları sürece yasaklanmamalı.

talib

Kıdemli Üye
fakat sen mevzuyu anlamamışsın.. :D
İskender kendini RESUL olarak görüyor, Kuranda bahsedilen resullerden olduğunu anlatıyor. Reşad halife misali
.
konu Mehdi likten de ayrı..

Konu mehdilik olsa haklısın diyeceksin sanki :)

Bu Mehdi ticaretinin en başında nurcular var.

Resul konusuna gelelim bakalım. Anlamadığım mevzuular üzerine çok konuşmam, ama anlamayanlardan çok itiraz gelir tabi.

Sen Resul'e doğru olarak kendisine kitap verilmiş nebi olarak mana verir iken, bir kesim, mihrciler de dahil, elçi manasında anlıyor sadece, peygamber olarak görmüyorlar. Siz onlara Mihr'i peygamber ilan etmiş bunlar derken, onlar da size, ne anlayışsız bunlar, resul elçi demektir, hatemün nebi der Kur'an, hatemer Resul demez, Resuller gelmeye devam eder der. Yani sizin, bizim mürşid, belki müceddide verdiğimiz manayı Resul olarak anlarlar, belki bir tık ötesi. Ama asla peygamber manasında kullanmazlar bunu. Kelime verdikleri mana üzerinden konuşmak daha doğrudur.

talib

Kıdemli Üye
Yasaklamak engellemek çözüm değildir. Heleki düşünceyi yasaklamak yanlıştır. Adamlar kuranı öyle anlıyorlar öyle düşünüyorlar. Sana bana baskı zorlama yapmadıkları sürece yasaklanmamalı.

Beğeni ve destek verdiğin (adını anıp da önemsediğim anlamına gelmiş olmasın, seni önemsediğim için yazıyorum) çelebiler gibi tipler, imkan ve iktidar sahibi olsalar, tarikatlara hayat hakkı tanıyacaklar mı zannediyorsun. Onların özgürlük istekleri, sadece dini yozlaştıran, bozan gruplara...

Bize üniversitede ilk derse dekan gelmişti. Özgürlüklerden anlatıyor iken gözü başörtülü kıza takıldı ve sen bu halde nasıl buradasın, dışarı çık hemen dedi. İşte bunların özgürlük anlayışı bu.

Bu mahluk tarikatlarda Kur'an okunmaz diyor ve sen bunu ciddiye alıp adam yerine koyuyorsun. Tarikat ehli insanlar nice tefsirler yazmışlar, vakıfları nice yayınlar yapmışlar ve bu mahluk halen Kur'an okunmaz onlarda der. Yani bu sabancılar, koçlar da çok fakir, ben daha zenginim diyen tinerci tipler bunlar. Yalanın da bir edebi olur. Bu kadar açık, aleni nasıl söylenebilir.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
o değilde senin hain olduğun kesin şeytanın sadıkkuklu

@rabbinsadikkulu oda tv yi kendine referans alırsa şeytan sınıfına girer ve ona sadık kul olur , aynen böyle

maduro için hiç üzülmez , bizi hiç ilgilendirmez diyeceğiz dimi şeytanındostu

YAZDIM

Kansiz YAZMIŞ ihvanSIZ istanbul , adresi yanlış verdim diye herhalde böyle dedi değiştiriyorum darılma kıskanç

maduro için hiç üzülmez , bizi hiç ilgilendirmez diyeceğiz dimi ihvanSIZistanbul

...

şeytanın dostu okuda öğrennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

bi husben ve gamsız müstear adını kullanan üye bizde engelli olduğu içn çoğunlukla mesajlarını görmüyoruz. fikire fikirle cevap veremeyen, ağız dolusu hakareti marifet gibi paylaşan kişinin seviyesizliğine dur denmeli. bu durum forumun kalitesini düşürüyor. hakaretler artık sıradanlaştı. yönetim de buna çoğunlukla müsaade ediyor.

redyellow duygularımıza tercüman olmuş. aynı durum bizim için de geçerli. biz de redyellow un mesajını yineleyelim:

Sayın @Enes
Sayın @ihvanistanbul
Sayın @Büşra
Sayın @Admin

Bakın;
Bu kişiye ya haddini bildirin ya BUNA HAK ETTİĞİ ŞEKİLDE CEVAP VERDİĞİM ZAMAN bana da karışmayın!

Tercihiniz hangisi???

Allah aşkına bu nedir ya?

İlgili ilgisiz her şeyde hakaret, seviyesizlik, konu dışı yazmak, kişiselleştirmek, şahsi saldırı hepsi bunda.

Ve siz buna göm yumuyorsunuz.

Ama ben iki kelime edince banlanıyoum, hatta SÜRESİZ BİLE BANLANDIM burada ben!
Peki bunlara her şey serbest mi yahu????
SABRIN da bir sınırı var be arkadaş.

Son düzenleme:

çelebiler

Kıdemli Üye
Beğeni ve destek verdiğin (adını anıp da önemsediğim anlamına gelmiş olmasın, seni önemsediğim için yazıyorum) çelebiler gibi tipler, imkan ve iktidar sahibi olsalar, tarikatlara hayat hakkı tanıyacaklar mı zannediyorsun. Onların özgürlük istekleri, sadece dini yozlaştıran, bozan gruplara...

Bize üniversitede ilk derse dekan gelmişti. Özgürlüklerden anlatıyor iken gözü başörtülü kıza takıldı ve sen bu halde nasıl buradasın, dışarı çık hemen dedi. İşte bunların özgürlük anlayışı bu.

Bu mahluk tarikatlarda Kur'an okunmaz diyor ve sen bunu ciddiye alıp adam yerine koyuyorsun. Tarikat ehli insanlar nice tefsirler yazmışlar, vakıfları nice yayınlar yapmışlar ve bu mahluk halen Kur'an okunmaz onlarda der. Yani bu sabancılar, koçlar da çok fakir, ben daha zenginim diyen tinerci tipler bunlar. Yalanın da bir edebi olur. Bu kadar açık, aleni nasıl söylenebilir.
Aşk olsun niye hayat hakkı tanımayalım misal seni hayvanat bahçesinin en nadir kafesinde besler herkese tanıtırdım.