Katil Şaron'un kan donduran cinayeti

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Hollandalı Yönetmen George Sluizer; İsrail eski Başbakanı Arial Şaron'un iki Filistinli çocuğu öldürdüğünü bizzat şahit olduğunu söyledi. Tüyler ürperten olayı anlatan Yönetmen Sluizer, "1982 yılında Sabra ve Şatilla kamplarında Şaron'un 2 ve 3 yaşındaki Filistinli çocukları kendi tabancasını çekerek öldürdüğünü gördüm." dedi.
  • katil-saron-un-kan-donduran-cinayeti-medium-0.jpg

George Sluizer, Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da gerçekleştirilen Uluslararası Belgesel Filmleri Festivaline Filistin halkının yaşantısını anlatan 'Vatan' belgeseliyle katıldı. Sluizer, belgesel filminde Sabra ve Şatilla'da şahit olduğu trajik bir olaya yer verdi.
Sluizer El Cezire televizyonuna yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Sabra ve Şatilla kampındayken gazetecilik yapma izni almak için, iki İsrail subayının eşliğinde Şaron'un yanına gittim. Etrafımızda oyun oynayan iki ve üç yaşlarındaki çocuklardan başka kimse yoktu. Burada Şaron'un tabancısını çekip, ilk çocuğa ateş açtığını ve çocuğun yere düştüğünü gördüm. Sonra tabancasını ikinci çocuğa çevirip ateş açarak çocuğu öldürdü. Bunu net olarak görüyordum. Şaron bunu umursamadı ve dünyaya anlatmamızdan çekinmedi." dedi.
Hollandalı Yönetmen; "Üzerimde silinmeyen bir etki bırakmasına rağmen, bu olayı anlatmayı düşünmüyordum. Fakat şimdi anlatmamın birinci nedeni, İsrail varlığının, Filistin halkına yönelik uygulamalarına öfkelenmem, ikinci nedeni ise, yaşadığım bilinç kaybı nedeniyle ölüme çok yaklaşmam ve benim için her şeyin önemsiz hale gelmesidir." şeklinde konuştu.
Hollandalı Yönetmen Sluizer "Vatan" belgeselinde Filistin halkının durumu ve son 30 yılda yaşadığı acıları ve 1973 yılında görüntülerini çektiği iki Filistinli ailenin yaşantısını ele alıyor.

http://www.milligazete.com.tr/haber/katil-saron-un-kan-donduran-cinayeti-183361.htm