Kalbin umutsuz kalınca, ruhun ne yapsın söyle!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]İnsan diyoruz, kayızsız birşekilse geçip gidiyoruz[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neyi ne kadar dert ediniyoruz, hangi mana üzre üzerinde hakkıyla düşünüyoruz[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Pek okumuyoruz, fırsatlar için yarışıyoruz, nasıl bir aşk için sevdalaşıp çoşuyoruz[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bazen tutkuyu, bazende emeli ve latiflik içinde nazar eden güzelliği karıştırıyoruz[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ruh, manasında anlam bulmayınca bir hicranda[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kalp sahibinin nidasıyla buluşmayınca, çırpınışları bilmem ki kimin derdinde[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Heveslerim bir bir sıralanıyor zihnimde, iradem zaten zafiyetleri içinde bir dertle[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Umman diyorlar, neme lazım hakkıyla tefekkür hazzı gönlümde hissedilmeyince[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Artık sorma hiç halimi, uhte bıkanan bu melalimi[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir nefeslik takat işime geldimi, bin bir bahane aklın sudurndan serdedildi mi[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Maveranın insicamı nasıl olur hali kederimin sessiz ve çıplığa abad olan halinde[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Firkatine ram olduğum, billahi koklamak için bin hüzünle şad olduğum gül içimde[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Kim ne derse dersin, olmayınca kalbin sesinden[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sevgi sokağında oturmuyorum, sefil bir hali umut etmiyorum, hilme koşuyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kalbi inşirah için mahzun gönüllerin arifleşen hallerin edebi marifetine soluyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Suskun ahvalimin ve ruhumun esaretinde zikrettiğim nefsimin firakını umuyorum[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar dertlensem, yarenler için halimi arz etsem[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]An gelipte sessizce göçüp öteye gitsem, kim bilecek, hangi halimi merak edecek[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yazan bir adamdı diye belkide söylenecek, bilmem sinesinden dua etmek mi gelecek[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yazılanlar unutulup gidecek ve efkar halimin sessizliğinde ruhuma refakat edecek[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​