Joker

Hakperest

Kıdemli Üye
Sistem size adalet sağlamazsa siz kendi adaletinizi bazen zorbalıkla elde etmeye kalkarsınız ama nafile aynı sistem kendisine karşı ayaklanan kitleleri her zaman susturmaya çalışır. Algıdan daha az zararlı terörizm var mı ? Neyse bi film için kaos çıkarmayayım:D
Yahu filmin özü, mesajı bu; kötüydük, kötüyüz, kötü kalacaz
Kötü olalım kötü kalalım

Bilinçaltına pislik akıtıyor resmen, müstehcen filmden daha tehlikelidir bu tarz filmler

zulme terör ile karşılık verilmez bu kaos ve terördür.
Zülme karşı kanun adalet yolları denenir, sistem cevap veremeyecek kadar yetersiz ise değiştirilir. Tabi bu değiştirme kıyam, inkılap vs ile yapılır ve İslam bu safhada teröre kaosa cevaz vermez. Bknz. Hz Musa ve ölümüne sebep olduğu kıpti bknz Mekke dönemi

uzAyli

İhvan Forum Üye
Akıl hastaları yaptıkları kötülükten mesul değildir efendim şasırtiyorsunuz beni ,çok mu psikanal bakıyorum yea :D

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Yanılıyorsunuz
Erdemleri anlatan bir çok batı sineması filmi vardır
Ayrıca kaos ve terör nerdeyse her din ve felsefede kötüdür
Hem bir filmi kendi şiarıma göre yargılama yasak olmasa gerek
Tabi siz istediğiniz kıstasları kullanın beni bağlamaz

Ayrıca yüksek puan ve ödül demek, iyi olduğu anlamına gelmez
Örneğin piyanist...

Sizin begenmemeniz bu filmin izlenebilecek filmler arasin da oldugu gercegini degistirmez.Zira Yuzuklerin efendisi,Harry Potter,Recep Ivedik gibi yapimlari izlemektense bu filmi izlemeyi salik verebilirim.Ayrica ben affiniza siginarak.bu filmdeki ana temayi idrak edemediginizi dusunuyorum.

Velhasil bu film terorun ve kaosun sathina vurgu yapmiyor.Bilakis farkli oldugu icin toplumca dislanan,ve bu dislanma sonrasinda bireyin tepkimeleri isleniyor.

Bakin V For Vendetta adin da bir film var.Belki o filmde teror had safhaya ulasiyor.Lakin filmi izleyen kimse V karakterine terorist diyemiyor.Nedeni sorarsaniz mevcut totoliter siatemin insanlarin,robotik bir algiya ducar olmalarini istediginden dolayi,V'yi sadece mevcut yonetim terorist olarak addediyor.

Ayrica felsefe,sorgulamak iyidir.Oznesi Allah'a dayanan her sorgu,her metafor iyidir.Ogrenilen her sey,yeni bilgilee ile curutulebilir.Global dunyanin parametreleri hizli donuyor.Sayet biz okur,uygular ve islam.ile entegre edersek bilgimizi emin olun bir sey kaybetmis olmayiz.

Siz filmi izleyip konuyu teror,kaos vb. seylere bagliyorsaniz zaten cok konusabilecek sey kalmiyor geriye.En basta dedigim gibi bu film diger Joker filmlerinden farkli.

Hakperest

Kıdemli Üye
Sizin begenmemeniz bu filmin izlenebilecek filmler arasin da oldugu gercegini degistirmez.Zira Yuzuklerin efendisi,Harry Potter,Recep Ivedik gibi yapimlari izlemektense bu filmi izlemeyi salik verebilirim.Ayrica ben affiniza siginarak.bu filmdeki ana temayi idrak edemediginizi dusunuyorum.

Velhasil bu film terorun ve kaosun sathina vurgu yapmiyor.Bilakis farkli oldugu icin toplumca dislanan,ve bu dislanma sonrasinda bireyin tepkimeleri isleniyor.

Bakin V For Vendetta adin da bir film var.Belki o filmde teror had safhaya ulasiyor.Lakin filmi izleyen kimse V karakterine terorist diyemiyor.Nedeni sorarsaniz mevcut totoliter siatemin insanlarin,robotik bir algiya ducar olmalarini istediginden dolayi,V'yi sadece mevcut yonetim terorist olarak addediyor.

Ayrica felsefe,sorgulamak iyidir.Oznesi Allah'a dayanan her sorgu,her metafor iyidir.Ogrenilen her sey,yeni bilgilee ile curutulebilir.Global dunyanin parametreleri hizli donuyor.Sayet biz okur,uygular ve islam.ile entegre edersek bilgimizi emin olun bir sey kaybetmis olmayiz.

Siz filmi izleyip konuyu teror,kaos vb. seylere bagliyorsaniz zaten cok konusabilecek sey kalmiyor geriye.En basta dedigim gibi bu film diger Joker filmlerinden farkli.
Neye göre izlenebilecek
Nefse göre mi?
Puana göre mi?
Medyaya göre mi?
İnsanları manipüle eden mahfillere göre mi?

Filmin temelinde; dışlarsan kaos doğar olması, filmi mazur göstermez
Zira izleyen gençler "ah bu dışlayan, ezen zengin ve makam sahipleri! Her tür ölümü hakkediyorsunuz" duygusu ile ayrılır.
Yani memnuniyetsizlik ve kin doğurur. Madem çözemiyoruz o halde kaos mübahtır yada yapamıyorsan kaos ile mutlu kal...
Nerden baksan elinde kalıyor.
El hasılı pis bir film

cemaliii

Kıdemli Üye

İzlenebilecek filmler gerçeğini kim belirliyor? İstediğine ödül veren oscar mı? Yoksa istediği filmi meşhur eden holywood çetesi mi? Holywood ve oscar kimdir? Kimlere ödül verir? Arka planda kim vardır ve amaçları nelerdir? Bir zamanlar bizim çok bilmiş chplilerin kutsadığı bir eurovision şarkı yarışması vardı. İyiki hükümet o yarışmaya katılmama kararı aldı. İşte eurovision neyse oscar ve holywoodda odur.

Bu arada filmin teması bal gibide kaos yarattır. Küresel çete kaostan beslenir. Onlar ödül verip kutsamayacak bu filmide benmi kutsayacam. Filmin şişirilme ve ödül verilme nedenide budur.

uzAyli

İhvan Forum Üye
Tabi hırsızın hiç suçu yok zaten, müstehcen film daha evlâ diyorsunuz yea pes ! Baktığınız yerden bakmadığımız için biz suçluyuz ve kaos ehliyiz öyle mi , iyiymiş :D Zaten insanlar kişinin neden deli olduğuna bakmaz deliligine bakar . Hasıl-ı aynı noktadan bakmıyoruz

Hakperest

Kıdemli Üye
Tabi hırsızın hiç suçu yok zaten, müstehcen film daha evlâ diyorsunuz yea pes ! Baktığınız yerden bakmadığımız için biz suçluyuz ve kaos ehliyiz öyle mi , iyiymiş :D Zaten insanlar kişinin neden deli olduğuna bakmaz deliligine bakar . Hasıl-ı aynı noktadan bakmıyoruz
Biz haticeye bakmıyoruz, neticeye bakıyoruz
El fitnetu eşeddü minel katl

Cinsellik temalı film vs ile de fesat yapılıyor tabi ki
Ama burda ki fesat zerki kaos üzerine ve benim görüşüme göre müstehcen film izleyen biri unutur gider ama bu bilinçaltına yer eder
Anlam ve ruh dünyasını bombalar

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Neye göre izlenebilecek
Nefse göre mi?
Puana göre mi?
Medyaya göre mi?
İnsanları manipüle eden mahfillere göre mi?

Filmin temelinde; dışlarsan kaos doğar olması, filmi mazur göstermez
Zira izleyen gençler "ah bu dışlayan, ezen zengin ve makam sahipleri! Her tür ölümü hakkediyorsunuz" duygusu ile ayrılır.
Yani memnuniyetsizlik ve kin doğurur. Madem çözemiyoruz o halde kaos mübahtır yada yapamıyorsan kaos ile mutlu kal...
Nerden baksan elinde kalıyor.
El hasılı pis bir film

Siz izlemeyin hocam.Hatta ben sizin yeriniz de olsam,boyle pis filmlerin oldugu konulara yorumda yapmam.Zira mefkurinize helal gelmesini arzu etmem.

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
İzlenebilecek filmler gerçeğini kim belirliyor? İstediğine ödül veren oscar mı? Yoksa istediği filmi meşhur eden holywood çetesi mi? Holywood ve oscar kimdir? Kimlere ödül verir? Arka planda kim vardır ve amaçları nelerdir? Bir zamanlar bizim çok bilmiş chplilerin kutsadığı bir eurovision şarkı yarışması vardı. İyiki hükümet o yarışmaya katılmama kararı aldı. İşte eurovision neyse oscar ve holywoodda odur.

Bu arada filmin teması bal gibide kaos yarattır. Küresel çete kaostan beslenir. Onlar ödül verip kutsamayacak bu filmide benmi kutsayacam. Filmin şişirilme ve ödül verilme nedenide budur.

Yahu kardesim ne Chp'si,ne eurovisoun'u nereye cekiyorsun konuyu?Bu kafa ile munazara edeceksen zaten bir arpa boyu yol alamayiz.

uzAyli

İhvan Forum Üye
Puhaha haticeye bakmıyormuş bunu içe dönük olarak mı diyorsun yea gülerler buna ,hayır jokeri savunuyor gibi olduk iyi mi halbuki alâkası yok ,yani adama oh olmuş der gibisin. Istismar, yalan üzere kurulu bi hayat. Akıl hastasına evlatlık veren sistemi cok masumlaştırıyorsun . Jokerin isyanında saplanma nedenini bilemeyeceğim ben onun yalnızlığını acılarını onda bıraktığı izlerin kendisinde oluşturduğu yeni kişiliği gördüm, öldürmekten zevk duyacak kadar adamın hislerini yok etmiş dünya be :D

Hakperest

Kıdemli Üye
Puhaha haticeye bakmıyormuş bunu içe dönük olarak mı diyorsun yea gülerler buna ,hayır jokeri savunuyor gibi olduk iyi mi halbuki alâkası yok ,yani adama oh olmuş der gibisin. Istismar, yalan üzere kurulu bi hayat. Akıl hastasına evlatlık veren sistemi cok masumlaştırıyorsun . Jokerin isyanında saplanma nedenini bilemeyeceğim ben onun yalnızlığını acılarını onda bıraktığı izlerin kendisinde oluşturduğu yeni kişiliği gördüm, öldürmekten zevk duyacak kadar adamın hislerini yok etmiş dünya be :D
İşte mesele de bu
Çirkef dünya, çirkef insanlar
Çözüm de kahkaha ile üstüne i..mek
Tabir için özür ama filme göre basit kalır

Gotham izledim; orda en azından kaosa karşı çaba gösteren insanlar vardı, hepten kötülük yoktu.
Burda ise sadece kötülük
İyi gören iyi düşünür anlayışının tam tersi; karıştırdıkça kötü kokan bir dünya

ihvanistanbul

AkhenAton
Joker bir cizgi roman uyarlamasidir.
Joker olamamisligin hikayesidir. Iyi bir evlat olmasina karsin çocukluğunda siddet ve istismar goren yinede akil hastasi bir anneyle buyuyen, iyi bir insan olmaya çalışmasına ragmen is arkadaslari tarafından asagilanan, kendisini asagilamayan tek kisinin kendisinden daha kotu durumda bir cuce olan ( ne demis niçe abimiz: ne cok gulmusumdur keskin penceleri olmadigi icin kendisini iyi zanneden zayiflara ) psikoloji altust olmus insanin hikayesidir. Joker dolan bardagi tasiran damlanin hikayesidir. Insanlar bu filmi izleyerek kaosa ozenmez. Banka soymaz. Etrafi yagmalamaz.

Hakperest

Kıdemli Üye
Ünlü ABC dizisi Dexterdan etkilenen Hannah Emily Rodriguez annesini öldürüp izlediği diziden etkilendiği tarzda annesini saklamıştır.FBI ın 1 haftalık incelemesinden sonra katil bulunmuş.Kız annesini öldürme nedeninin izlediği diziden etkilenmesiye ilgili olduğunu söylemiş.
Bir alıntı

Doğru mu bilmiyorum ama
Filmlerin insan psikolojisine olumlu yada olumsuz etkileri yadsınamaz

uzAyli

İhvan Forum Üye
Yorumlarını yeniden bi gözden geçir, içine dönerek yap bunu sn sosyoloğum, çok itici cümleler kuruyorsun, bu şekilde düşünmeni saglayan bi sebep elbette vardır. Sen haticeye bakan birisin o cümleyi kurman komik geldi ,içten güldüm alay olsun diye değil yea :D bana pisliği savunuyormuşum gibi davranıyorsun ne desem bilemedim . Ben senin gettona saygı duyarım sende lutfen benimki ne duy ,islam olmak budur zaten ...

cemaliii

Kıdemli Üye
Yahu kardesim ne Chp'si,ne eurovisoun'u nereye cekiyorsun konuyu?Bu kafa ile munazara edeceksen zaten bir arpa boyu yol alamayiz.

Hocam ne münazarası. Siz izlenebilecek filmler gerçeği dediğiniz an benim için münazara bitti. Çünkü ben oscarı ve hollywoodu otorite kabul eden kimseyle hiçbir filmi münazara etmem. Holywood dediğiniz mel gibsonu isanın çilesi filmi nedeniyle bitirdi yıllarca gizli ambargo koydu. Suçu neydi filmin? Yahudileri kötü göstermek. Ben bu siyonistlerin belirlediği izlenebilecek filmleri reddediyorum.

uzAyli

İhvan Forum Üye
Hollwood efsanesinin de oscarinda cani cehenneme:D yahu bağımsız bir birey olarak izledik beğendik niye ısrarla konuyu otoriteye getiriyorsunuz anlamadım, otorite sevsin sizi diyeceğim zaten siyonizmin kucağında yaşıyoruz bundan haberiniz dahi yok dimi :D zihnimde ihtilal var filmle derdinizi anlamadım, anlamayacam galiba

Hakperest

Kıdemli Üye
Hollwood efsanesinin de oscarinda cani cehenneme:D yahu bağımsız bir birey olarak izledik beğendik niye ısrarla konuyu otoriteye getiriyorsunuz anlamadım, otorite sevsin sizi diyeceğim zaten siyonizmin kucağında yaşıyoruz bundan haberiniz dahi yok dimi :D zihnimde ihtilal var filmle derdinizi anlamadım, anlamayacam galiba
Film zaten gençlere yönelik çekilmiş; muhtemelen onların hisleri üzerinden gidilmiş. Netten baktığım yorumlarda yarısı çok güzel demişken diğer yarısı yere batırmış.

Seni anlamak zorunda değiliz sende bizi, herkes kendi görüşünü savunuyor ve gocunacak bir şey yok.

Benim gözümde yıkılmışlık, kaos, kötülük zerkeden olumsuz bir film olarak kalmaya devam edecek

Kaptan

Mecra Yazarı
Gençler evde tıkılı kalmışsınız çıkın dışarı bir hava alın.. bize de yazık