Japonya Halkı Geçmiş Olsun.. | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Japonya Halkı Geçmiş Olsun..

elbiss

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
21 Kas 2013
Mesajlar
2,514
Puanları
0
Japonya Joso kentinde yaşanan sel felaketinden ötürü Japon Halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletirken hayatlarını yitirenlere ALLAH tan rahmet geride kalan Ailelerine sabırlar diler Kayıp olanların sağ salim şekilde kurtarılması dileklerimizi iletirken yaraların kısa sürede iyileştirilmesi umudu dileklerimizle inşallah

JAPONYA Halkı ve Ülkesinin güzel insanları eğer yardım isterse yada dilerseTeyit etmeleri halinde İNSANLIK olarak DİN DİL IRK diye ayrım yapmadan ŞANLI TÜRKİYE DEVLETİ nin ve TÜRKİYE HALKININ bu konuda Elinden gelen ne olursa hertürlü konuda destek vereceğine olan inancımızı nitelemek isteriz..

Japonya'da sel felaketi
Joso kentini vurdu

Seller özellikle Tokyo’nun 50 kilometre kuzeydoğusundaki 65 bin nüfuslu Joso kentini vurdu. Kinugava nehri taştı. Toprak kayması yüzünden sokaklar çamurla kaplandı, otomobiller, elektrik direkleri ve evler hasara uğradı.
Yardım bekleyenler


Yardıma muhtaç bölge sakinleri çaresizlik içinde balkondan mendil sallayarak dikkat çekmeye çalışıyorlar. Ordu, polis ve itfaiye bölgede kurtarma görevine başladı. Şu ana kadar onlarca kişi evinin çatısından ya da balkonundan kurtarıldı.Havadan yardım

Bu afetzede Joso kentinde sular altında kalan evinden nihayet kurtulmayı başarıyor. Ölüm haberi gelmedi ancak yerel basın çok sayıda kişinin kayıp olduğunu bildiriyor.
Sokaklar nehre dönüştü

Joso kentinde tüm gücüyle akan sel suları sokakları çamurlu kahverengi nehirlere dönüştürdü. Haber ajanslarına göre sellerden etkilenen bölgeden 150 binden fazla kişiye güvenlik gerekçesi ile tahliye çağrısı yapıldı.
Otomobilde mahsur kaldılar

İtfaiye görev başında. Bentlerin yıkılmasıyla otomobilleri sele kapılanlar itfaiyenin çabasıyla kurtulabildi.
Geçmişten ders

2011 Mart ayındaki deprem ve yıkıcı tsunamiden bu yana Japon hükümeti etkili kriz yönetimi kurmak için büyük çaba sarfediyor.
Beklenenden fazla yağış

Aşırı yağışların en önemli nedenlerinden biri de çarşamba günü Japonya’nın orta kesimlerini etkisi altına alan Etau Tayfunu. Meteoroloji, nehirlerdeki su seviyesinin yükselmesiyle oluşabilecek toprak kaymalarına karşı uyarıyor. © Deutsche Welle Türkçe

Hazırlayan: Esther Felden

ALINTI KAYNAK ADRES....

http://www.dw.com/tr/japonyada-sel-felaketi/a-18705636

Geçmiş olsun RABBİMİZ aynı acıları tekrar göstermesin yaşatmasın inşallah..

Öyle.
 
Üst