• Reklamsız versiyon için ÜYE OL

İşte yeni iphone'un özellikleri

AynAlı

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
16 May 2007
Mesajlar
8,728
Beğeniler
1,377
Puanları
0
#1
İşte yeni iphone'un özellikleri!Apple'da çalışan bir mühendis yeni iphonu'nu barda unutunca büyük sır ortaya çıktı. İşte yeni iphone;

Gizmodo isimli bir blog sitesinde yayınlanan ve yeni iPhone olduğu öne sürülen cihazın gerçekten de Apple'ın yeni iPhone prototipi olduğu ortaya çıktı. Apple, barda unutulan ve daha sonra Gizmodo'nun eline geçen bu prototipi geri istedi.

Apple'ın uzun zamandır merakla beklenen yeni iPhone'unun bir barda bulunması şaşkınlık yaratmıştı. Gizmodo isimli bir blog sitesinde fotoğrafları yayınlanan ve özelliklerinden bahsedilen yeni iPhone prototipinin gerçekte Apple'a ait olup olmadığı ise tam bir muammaydı.

Ancak Apple, sonunda barda bulunan ve fotoğrafları Gizmodo'da yayınlanan iPhone prototipinin kendisine ait olduğunu doğruladı. Gizmodo'nun tepesindeki isim olan Brian Lam'a mektup yazan Apple'ın Başkan Yardımcısı Bruce Sewell, mektubunda şu sözleri dile getirdi: "Gizmodo'nun elinde bulunan cihaz Apple'a aittir. Bu yazıyı Apple'ın resmi ricası olarak da görebilirsiniz. Lütfen elinizdeki cihazı nereden alacağımızı bize bildirin."

Bu mektubu sitesinde yayınlayan Lam ise Sewell'a verdiği cevabı okurlarıyla paylaştı. Cihazı alacakları adresi Apple'la paylaşan Lam, iPhone'un çalınmış olma ihtimalini düşünmediklerini belirtti.

iPhone'un bir Apple mühendisince Kaliforniya'daki bir barda unutulduğunu doğrulayan Gizmodo, bar sahibinin eline geçen iPhone'u alabilmek için 5 bin dolarlık bir ödeme yaptığını da doğruladı.

İŞTE APPLE'IN KAYIP iPHONE PROTOTİPİNİN ÖZELLİKLERİ

Yeni iPhone'un en dikkat çeken özelliklerinin başında ön yüzünde yer alan kamera yer alıyor. iPhone 3G ve 3GS modellerinde ön yüzde kamera bulunmuyordu. Arka yüzdeki kamerası diğer iPhone'lara göre daha gelişmiş olan yeni iPhone, 960x640 ekran çözünürlüğünü destekliyor. Güç, ses kapama ve ses seviye butonları da metal bir yapıda bulunuyor. Önceki iPhone'a göre 3 gram daha ağır olan ve önceki bataryalardan yüzde 16 oranında daha büyük bir bataryaya sahip olan iPhone prototipi, 3GS'e göre daha küçük bir ekrana sahip; ancak 3GS'e göre daha yüksek ekran çözünürlüğüne ulaşabiliyor.
 
Üst