iste o an benim bittigim andir...

_Berceste_

bir tutam delilik...
iŞTE O AN BENİM BİTTİĞİM ANDIR SEDAT ABİ

Arkadaşlarla yemek yiyecektik. Lokantaya gittiğimde henüz kimse yoktu. Bir süre sonra kalabalık bir grup halinde geldiler. Öpme faslında o sırada sipariş almak üzere bekleyen garsonu da öpmüştüm! Tabii kahkaha tufanı kopmuştu.
İŞTE O AN BENİM BİTTİĞİM ANDIR SEDAT ABİ!..

Gece otobüsle İstanbul'dan İzmir'e gidiyordum. Yanımda oturan da benim gibi iri kıyım olunca komple vücut teması oldu. Gecenin ilerleyen saatlerinde, ikimiz de uyumuşken, yanımdaki yolcu birden sıçradı. Karımdan alışık olduğum için, 'Geçti bitanem. Ben yanındayım, yok bir şey' deyiverdim! Adam gözlerini aralayıp dehşetle bana bakmıştı.

Dünyanın parasını verip aldığım yırtık model jean pantolonumu giymiş sevgilimle dolaşıyorduk. Babamla karşılaştık. Bacaklarıma doğru aşağılayıcı bir şekilde bakıp, 'Hayrola, mahallenin köpekleri kovaladı galiba' demişti!

Üniversite yıllarım. Kulak rahatsızlığımdan dolayı hastaneye gitmiştim. Doktor muayene esnasında rahat olmam için benimle sohbete başladı.'Öğrenci misin?'.'Evet'. 'Hangi üniversite?'. 'Uludağ'. 'Ben de oradan mezun oldum. Hangi bölümde okuyorsun?'. 'İşletme' dedim ve bombayı patlattım: 'Siz hangi bölümden mezun oldunuz?'. 'Sence?'

Sabah ofiste telefonla konuşuyordum. Telefonu omzumla başımın arasına sıkıştırmıştım. Elimin birinde cep telefonu, diğerinde poğaça vardı.. Cep telefonumu şarj etmek isterken şarj aletinin ucunu birden poğaçaya soktum! Gören oldu mu diye kafamı çevirince de müdürümle göz göze geldim. Sırıtıyordu.

Lise 1. sınıftaydım. Kimya dersinde ''Isınan maddeler genleşir'' konusunu anlatan hocamız, 'Örneğin pirinç' deyince atladım: 'Haklısınız hocam yaa! 2 bardak pirinci ısıtınca koca bir tencere pirinç pilavı oluyor.' Hoca,'Oğlum bu yemeklik pirinç değil, metal olan pirinç' deyince bütün sınıf gülmekten yerlere yatmıştı.

Eve gitmek üzere Bakırköy dolmuşu bekliyordum. Sigaramın kalmadığı aklıma gelince önünde durduğum Tekel bayiine girecekken minibüs geldi. Apar topar bindim. Şoföre parayı uzatıp, 'Bir Monte Carlo' dedim! Adam birkaç saniye yüzüme bakıp, 'Abi bu Bakırköy'e gider' diye cevap verdi!
İŞTE O AN BENİM BİTTİĞİM ANDIR SEDAT ABİ!...

Arkadaşlarla yemek yiyecektik. Lokantaya gittiğimde henüz kimse yoktu. Bir süre sonra kalabalık bir grup halinde geldiler. Öpme faslında o sırada sipariş almak üzere bekleyen garsonu da öpmüştüm! Tabii kahkaha tufanı kopmuştu.

bu olay kuzenimin başınada gelmişti ....:D

uykusuz

Kıdemli Üye

bu olay kuzenimin başınada gelmişti ....:D

:D:D:Dçok güldüm buna:D

spesifik

آزادی قید و بند
Bir zamanlar,radyoda şiir programı vardı,biz çok ufağız,,heyecan var panik var
derken canlı bağlantıya katıldık.Mevzu ne idi hatırlamıyorum ama
'Dikenlerim tüy tüy oldu' demişiz şaşırıp,şimdi hatırladıkça hala mütebessim olur yüzümüz... :)

ama en çok abilerimin arkadaşlarıyla dolmuşa bindiklerinde
dilsiz rolüne bürünüp,yaşlarının genç olmasıyla insanları duygusal anlamda baya bir etkileyip inecekleri yerde 'iyi günler' diyerek şoke etmelerini tahayyül edince gülme krizine yakalanmamak elde değil.

Bir yandan da insanın duygularıyla oynamak kötü bir durum ya...