İşte Beklenen An... İhvan e-Dergi 2. sayı ile yayında...

sadixxx

Üye
:yn:

1- Mesajları doğru yere yazınız...

2- forumlarda mail adresi paylaşmak yasaktır

şems

Yeni
es selamün aleyküm meylinizi aldım alternatif boykotla ilgili düşüncelerimizi belirtiriz ancak kelemimiz biraz sert olabilir eğer boşa çalışma olmayacaksa tabiki katkı yapmaktan onure oluruz çalışmalarınızda başarılar sems

Enes

İhvan Forum Üye
3. sayı için bence şimdiden heyecanlanalım...

Adigebatur üstadımızın hepimize çok güzel bir sürprizi var...

benden söylemesi :)

Bîçâre

Profesör
Dergiciliğin kanında vardır her sayıda daha profesyonel, daha özgün, daha güzel olmak.

Cemil Meriç; "Dergi hür tefekkürün kalesidir." der...

"Mecmua" gibi bir kelime varken, dergi denmesine anlam veremesem de bu anlamda verilen emeğin ne gazeteye, ne de kitaba benzemediğini iyi biliyorum. Bir kaç gündür sırasıyla iki sayıyı inceledim, "e-dergi" anlamında çok güzel olduğunu söyleyebilirim. 3. sayının habercisi portal, ilkbahar sayısının ne kadar güzel olacağına işaret, emeği geçenleri kutlar, bu anlamda tahayyül edilen tüm güzelliklerin gerçekleşmesini dilerim.

Enes

İhvan Forum Üye
Mecmua ismi bendenize de çok daha sempatik gelmiştir... Ancak maalesef "mecmuacı" kültürü maalesef kayıp...

Güzel dilek ve temennizleriniz için teşekkür ederiz...

Allah izin verirse ve Allah güç verirse Adige Batur üstad çok daha profesyonel bir sayı ile bizlerin içini okşayacak...

AdigeBatur

Profesör
Web sitesi
www.blogcu.com
Mecmua... Söylenişi bile bir hoş... İsmi olmasa da kendisi "mecmua" olan bir dergi yapabilmek temennimiz...

Nev-Baharla birlikte, yeniden...

Bîçâre

Profesör
Derginin vatanı İngiltere. Hangi derginin? Dergi korkak, pısırık bir kelime, mecmuanın kötü bir tercümesi. Mecmuada bir edep, bir asâlet var. Câmi ile câmia ile, cemiyetle akraba. Dergi düşünmez, haykırmaz, dövüşmez; toplar. Neyi? Sorumluluktan kaçanları.

(Bu Ülke, Sf. 104, İletişim Yayınları 1985)

İnşâallah...

Aşiyân

Asistan
İlk sayılar genelde amatörce olur ve ilerleyen sayılarda çalışmalar hep olgunluk kazanır..

İlk sayıyı çok detaylı incelemesemde göz ucuyla baktım ve bence çokca fazla sayılardan sonraki güzelliğin zuhur ettiğini görmem geç olmadı..

Rahman emeklerinizi zayi
etmesin ve çok daha hayırlı sayılara ulaşmayı nasip etsin..

Şuan belki bunu söylememe kardeşim kızacak ama.. Tevafuken uzun zamandır tanıdığım Bîçâre kardeşimide burda görmek beni çok mutlu etti..

Size bir sır vereyim... kendisinin Kalemi ve kelamı bir hayli kuvvetlidir.. İlminden istifade etmenizi acizane tavsiye ederim ;)

tüm arkadaşlara selam. emeği geçen abilerimizden ve ablalarımızdan ALLAH razı olsun. selam ve dua ile.

AdigeBatur

Profesör
Web sitesi
www.blogcu.com

Şuan belki bunu söylememe kardeşim kızacak ama.. Tevafuken uzun zamandır tanıdığım Bîçâre kardeşimide burda görmek beni çok mutlu etti..

Size bir sır vereyim... kendisinin Kalemi ve kelamı bir hayli kuvvetlidir.. İlminden istifade etmenizi acizane tavsiye ederim ;)

Çok memnun oluruz... Tavsiyeniz için teşekkürler...

Buradan Biçare kardeşime açık davet... Lütfedip dergiye katkıda bulunursa çok memnun oluruz...

Aslında bu davetimiz tüm kardeşlerimize... Biz hayatın içinden bir dergi yapma peşindeyiz... Özgün olduğu müddetçe her tür fikre ve konuya açığız... Klasik edebiyat ağırlıklı bir dergi olamak istemiyoruz. Bu anlamda yazarın yanında "Haberci"ye de ihtiyaç duyuyoruz...
Tek gayemiz Allah rızası... Aynı gayede buluşanları bekliyoruz

Muhabbetle.

Ahver

Âsî İşgâl Kuvvetleri
Buradan Biçare kardeşime açık davet... Lütfedip dergiye katkıda bulunursa çok memnun oluruz...

Hocamızın teklifini destekliyorum.Zirâ Bîçâre kardeşimizin ,gerek düz yazımında kullandığı cümlelerinde gerekse edebî yazılarında kullandığı cümelelerinde bir âhenk mevcut.
Türkçeyi kullanımını da fırsat bulmuşken takdir etmek istiyorum.

Gerçekten ,zâyî edilmesi hata olacak kuvvetli bir kalem.
Birçok kardeşimiz de aynı şekilde.

Hayırlısı inşallah.

Sayfamız çok güzel olmuş.
Elinize sağlık,gönlünüze bereket.
Niyet hayr ,âkîbet hayr...

rahlem

Asistan
Bir kardeşim vesilesiyle inceledik dergiyi emeği geçenlerden Allah razı olsun, her bir sayfası dolu dolu, belli ki çok emek verilmiş, ecrini de fazlasıyla alırsınız inşâallah...

iklima

Üye
Ey Rabbimiz!
Rasulünü anışımızdan haberdar et!
O'na binler salat, binler selam
habibine Makam-ı Mahmud'u ver
O'na vesileyi lutfet
O'nu refik-i Alaya yükselt
Bizide affet
O'nun hatırına affet
Zatının hatırına affet....

EN SEVGİLİYE

AdigeBatur

Profesör
Web sitesi
www.blogcu.com
708701dergi_logo.png

Uzun bir hazırlık döneminin sonuna geldik sayılır. Çok yakında İnşallah İlkbahar sayısıyla Karşınızdayız...

Enes

İhvan Forum Üye
yeni logo çok güzel olmuş üstadım...

yüreğine sağlık...

ben sabırsızlıkla bekliyorum şahsen :)

heyecanlandım yahu :)