İslamoğlu’nun şikayeti üzerine Cübbeli'nin 2,5 yıla kadar hapsi istendi.

menzil5453

Doçent
Yiyelim birini müslümanlar, hem alimler olarak, hem forum olarak hem toplum olarak. Afiyet olsun. Hepimize de yazıklar olsun. Cübbeliye'de İslamoğluna'da onada, buna da sana da banada.

hirahos

Kıdemli Üye
Yiyelim birini müslümanlar, hem alimler olarak, hem forum olarak hem toplum olarak. Afiyet olsun. Hepimize de yazıklar olsun. Cübbeliye'de İslamoğluna'da onada, buna da sana da banada.

Ortada İslam bakımından yanlış olmasaydı haklısın. Sapıtanın nerde sapıttığını göstereceksin ki insanlar sakınabilsin. Emr-i bil maruf, nehy-i anil münker bunu icab ettirir.

Fi emanillah.

fakiri

Kıdemli Üye
Dalkavuğun karnı ağırınca rüyasında kendisini bal şerbeti içerken görürmüş !?

menzil5453

Doçent
Ortada İslam bakımından yanlış olmasaydı haklısın. Sapıtanın nerde sapıttığını göstereceksin ki insanlar sakınabilsin. Emr-i bil maruf, nehy-i anil münker bunu icab ettirir.

Fi emanillah.

Hocam tamam da hata bakımdan cübbelinin islamoğlundan aşağı kalır yanı yok. Al birini vur ötekine.

hirahos

Kıdemli Üye
Hocam tamam da hata bakımdan cübbelinin islamoğlundan aşağı kalır yanı yok. Al birini vur ötekine.

Hayır muhterem. Cübbelinin itikadi hatası yok. İslamoğlu'nun ise 60 türlü itikadi yanlışı var. İslam bakımından dediğimiz bu yönüdür.

Fakat cübbelinin üslub, siyasi, karakter vs. başka hataları var. Kabul.

fakiri

Kıdemli Üye
Cübbelinin itikaden de bir çok hatası var !
Ve böyle birinin İslâm Dinini başkalarına anlatması aslında başllı-başına bir fecaattır !
Kulağını çekecek bir büyüğü de yok ki, ona konuşmamayı emretsin de müslümanlar da böyle sürekli baş-göz yaran ve pot kıran bu şahıstan kurtulsun!
Bunları Allah ıslah etsin ıslah!

Kaptan

Mecra Yazarı
Bazilarina, Kuran'a gore munafik bazilarina ehl'i sunnet ve'l cemaat.

Bana sorarsaniz...sormadiniz degil mi

lafons7275

Kıdemli Üye
Ah be ömer öngüt sağ olacaktı ki meydan bunlara kalmayacak, ümmet böyle parçalanmayacaktı. Senin değerini anlayamadık öngütüm...

fakiri

Kıdemli Üye
Bizim, echellikte sınır tanımaz, ipsiz-sapsız ve serseri-soytarı takımı bu foruma tebelleş oldu şeklindeki ifadelerimizin ve görüşümüzün ne derecede bir hakikat olduğunu sanırız herkes gözlemliyor...
Bu ifadelerimizi ne yazık ki, sürekli kullanmak zorunda bırakılıyoruz !

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Furkan Süresi
43.Resulüm! Gördün mü o nefis arzusunu ilâh edineni? Artık ona sen mi vekil olacaksın? (Onu şirkten sen mi koruyacaksın?)

Maide Süresi
48.Resulüm! Sana da, kendinden önceki kitapları tasdik edip doğrulayıcı ve üzerlerine şâhit olarak bu Kitab'ı hak ile indirdik. Aralarında Allah'ın indirdiğiyle hükmet ve sana gelen hakkı bırakıp da onların hevâ ve heveslerine uyma. Sizden her biriniz için bir şeriat ve bir yol tayin ettik. Eğer Allah dileseydi, sizi bir tek ümmet yapardı. Fakat Allah size verdiği şeyde sizi denemek istedi. Öyleyse hayır işlerine koşun! Hepinizin dönüşü Allah'adır. Üzerinde ayrılığa düştüğünüz şeyleri O size haber verecektir.

lafons7275

Kıdemli Üye
Aslanım, öngüt senin tapulu şeyhin mi? Senin şeyhinin kıymetini yeni anladım. Artık öngütü savunmak veya tanıtmak sizin haddinize değil. Öngütümü ben savunacağım, ben tanıtacağım. Bu görevi ben aldım.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Cübbelinin örgüt dosyasından fazladan yatmışlığı var.

O yatmışlığını bu dosyadan alacağı cezadan -ki alırsa eğer- mahsub edeler, üstüne Cübbeliye manevi tazminat için para bile öderler :)

Diren Cübbeli, dut ağacı gardaşın seninle, bi nane olmaz, merak etme.