İslami Direniş Nasıl olmalı ve önerileriniz.

agbi

Yasaklı
ne direnişi,savaşmı var.:D.....bu tip başlıklara gülüp geçerim....a cemaatı,b cemaatına iyi direniyor..fırsat kalırsa diğerlerinede direniriz..:pokey:

kesinlikle; düşünce kapatise ürünü ( o ne demekse ) bir konuya anca böyle bir cevap verilirdi :banned:

Bana göre İHVAN 23 e saygısızlık yapıyorsunuz.

ne direnişi,savaşmı var......bu tip başlıklara gülüp geçerim....a cemaatı,b cemaatına iyi direniyor..fırsat kalırsa diğerlerinede direniriz..

Bakın düşünmeniz için İhvan ın son cümlesini büyüttüm.

Şimdi bana müsade belki Akşam a tekrar girerim Forum a

Tekrar müsadenizle.

ihvan23

Kıdemli Üye
yok yok onu saygısızlık diye algılamayalım....mesajım muğlak,yorumlar farklı olabilir.saygılar,ikinizede.

agbi

Yasaklı
YASAL ve MÜSLÜMAN a yakışan İslami değerler çerçevesinde

DİRENİŞ yapmak istiyorsak.

İYİ BİR STREJİ uygulamamız gerekir.

DÜNYEVİ olarak SİYONİZM neden İSLAM a karşı üstün.

1 ) ONLAR ortak noktalarında birbirlerinle çok güzel ve akıl bazında BİRLİK olabiliyorlar.

2 ) ONLAR Dünyevi üstünlükte SİYASAL GELİŞMELERİ ve İLİŞKİLERİ çok iyi biliyorlar.

3 ) ONLAR Dünyevi üstünlükte EKONOMİ nin değerini biliyorlar.

4 ) SOĞUK SAVAŞI çok iyi biliyorlar.

onuri

Paylaşımcı
ne direnişi,savaşmı var.:D.....bu tip başlıklara gülüp geçerim....a cemaatı,b cemaatına iyi direniyor..fırsat kalırsa diğerlerinede direniriz..:pokey:

İSLAM TEK CEMAATTİR.

onlarca cemaat var.

alime iman eden böyle toplumlarda cemaat sayısı çok olur.

peygamberde birleşirsek bir oluruz.

hiç değilse tağuta karşı bir olalım desem

ceamaatler önce tağutu sevmiştir.tağutu vakfına asmıştır.

reddetme emredildiği halde.

onuri

Paylaşımcı
YASAL ve MÜSLÜMAN a yakışan İslami değerler çerçevesinde

DİRENİŞ yapmak istiyorsak.

İYİ BİR STREJİ uygulamamız gerekir.

DÜNYEVİ olarak SİYONİZM neden İSLAM a karşı üstün.

1 ) ONLAR ortak noktalarında birbirlerinle çok güzel ve akıl bazında BİRLİK olabiliyorlar.

2 ) ONLAR Dünyevi üstünlükte SİYASAL GELİŞMELERİ ve İLİŞKİLERİ çok iyi biliyorlar.

3 ) ONLAR Dünyevi üstünlükte EKONOMİ nin değerini biliyorlar.

4 ) SOĞUK SAVAŞI çok iyi biliyorlar.

yolu sen ben değil

kur'an ve sünnette görüyoruz.beraber bu yolu anlayalım ne dersin.

önce tağutu atalım. elimizden geldiği kadar.

Lailaheillallahmuhammedunresulillah ı bozan unsurları öğrenelim.

birbirimize yardım edelim.

abdestiz namaz olmayacağını biliyorsun.oruçlusaatlerde hem yiyerek hem içerek oruç tutmazsın. tağutu atmadan da müslüman olunmayacağını anlamamız şarttır.

kardeşim inşallah güzel düşüncelerin ile hidayede erenlerden olursun.

ben 10 yaşımda namaz kılmaya başladım 50 yaşımda inşalah müslümanlardan oldum.daha önce şirk-tağut-rab-ilah nedir bilmiyordum.

bildiğimi sanıyordum. Allah c.c şirk koşuyordum ama şirk koştuğumu anlamamıştım.

en basiti bildiğin gibi bütün peygamberler putları kırdı. putları attı.

uzun zaman 40 sene bana münafıklığı usta ,iyi, müslümanlık diye anlattılar.kafiri aldatma , kafiri yenme ,kefereyi duzakla alt etmek,gibi islam dışı ,ayetlere uymayan hal ve hareketler içinde olmuştum.puta saygı gösteren kalbi temizmiş. yalana bak yalana.

Allah c.c yardımcımız olsun

fakiri

Kıdemli Üye
ben 10 yaşımda namaz kılmaya başladım 50 yaşımda inşalah müslümanlardan oldum. :confused1: daha önce şirk-tağut-rab-ilah nedir bilmiyordum.
bildiğimi sanıyordum. Allah c.c şirk koşuyordum ama şirk koştuğumu anlamamıştım.

Arkadaş,
Sen 50 yaşına gelmene rağmen halâ hiçbir şey öğrenememişsin ! Düşman olarak sadece Tağut, diye diye senin beynini uyuşturanlar ne yazık ki sana, bir müslümanın asla "inşaAllah müminim-müslümanım!" demenin caiz olmadığını öğretmemişler ! Netice bu bize nasip oldu :) (eğer kabul edersen tabi !) Müslümanlar her zaman "Ehamdulillâh müminim-müslümanım" derler. Bunu hiçbir zaman unutma ! :rtfm:

kudeman

Asistan
Web sitesi
scanax.blogspot.com
Elimizi ayaklarımızı gözümüzü kulağımızı ağzımızı bağlayarak iyi birer müslüman olunabilir...

UBEYDUN

Ordinaryus
imamlar bu konuda ihilaf etmişler
siz bir imamın sözünü dinin kendisi olarak görmeyiniz
bismuhu teala
"ve ma teşune illa yeşa Allah"
bir kimse iman etmek istediğinde bu Allah tealanın iznine tabidir
çünkü hadi olan odur

aslolan bu teferruattır
niyetle bütünleşir
elhamdülillah müslmanım sözü ile
İnşaAllah müslümanım sözü arasında
şüphe ve emniyet herzaman vuku bulmaz

konuya gelince
İslamı direniş hayatın her alanında vardır
beşer emri ile Allah tealanın emri karşı karşıya geldiğinde ortaya çıkar
her konuda Allah tealanın rızasına uygun hareket etmek direnişin ta kendisidir
şu şekilde veya bu şekilde diye tariflerde nakıs kalırlar

fakiri

Kıdemli Üye
imamlar bu konuda ihilaf etmişler
siz bir imamın sözünü dinin kendisi olarak görmeyiniz
bismuhu teala
"ve ma teşune illa yeşa Allah"
bir kimse iman etmek istediğinde bu Allah tealanın iznine tabidir
çünkü hadi olan odur
aslolan bu teferruattır
niyetle bütünleşir
elhamdülillah müslmanım sözü ile
İnşaAllah müslümanım sözü arasında
şüphe ve emniyet herzaman vuku bulmaz

He ya, ne çabuk ta inşaallah'la elhamdulillâhın arasını buldun ?
Ama ne yazık ki ulema senin gibi düşünememiş ve bu iki kelimenin aralarını bulamamış ! "İnşaAllah müminim" demek bazı alimlerce elfazı küfürden sayılmıştır.
Bakınız :
Es-selam.net Din Portali... Hizmet Nimettir...! .. Her Seye Ragmen Ask Ile Yola Devam..!! - - Content2

UBEYDUN

Ordinaryus
Arkadaş,
Sen 50 yaşına gelmene rağmen halâ hiçbir şey öğrenememişsin ! Düşman olarak sadece Tağut, diye diye senin beynini uyuşturanlar ne yazık ki sana, bir müslümanın asla "inşaAllah müminim-müslümanım!" demenin caiz olmadığını öğretmemişler ! Netice bu bize nasip oldu :) (eğer kabul edersen tabi !) Müslümanlar her zaman "Ehamdulillâh müminim-müslümanım" derler. Bunu hiçbir zaman unutma ! :rtfm:

He ya, ne çabuk ta inşaallah'la elhamdulillâhın arasını buldun ?
Ama ne yazık ki ulema senin gibi düşünememiş ve bu iki kelimenin aralarını bulamamış ! "İnşaAllah müminim" demek bazı alimlerce elfazı küfürden sayılmıştır.
Bakınız :
Es-selam.net Din Portali... Hizmet Nimettir...! .. Her Seye Ragmen Ask Ile Yola Devam..!! - - Content2
fakiri bak kendin söylüyosun bazı alimler diye
şimdi eğer hakkı ifade için uğraşıyorsan şimdide o bazlarının dışındaki görüşleri getir

yok amacın kiliselerin adedi olan aforozu hortlatmak sa zaten diyecek bir şey yok

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Bu Ülkede nasıl yapacağız ?

Hangi Malları almayıp ekonomik savaşımızı sürdürüp direniş yapacağız.

Misyonerlerin Dairelerden bozma Kliseleri ile yasal nasıl mücadele edeceğiz.

Borç alan emir alır Türkiyenin borçları nı azaltmakta üzerlerimize düşen görevler.

Dünya devlerinle nasıl mücadele edip Dünya devi olucaz.

Ne zaman Müslümanlar arasında fitne kaynaklarını kurutacağız?

Buyrun benim aklıma gelmeyip sizlerin aklına gelenler

ŞENOL BEY İSTEDİĞİNİZ GİBİ SANKİ BİLGİ EKLEMİŞİM GİBİ DÜZELTME YAPTIM.BAKALIM NE OLACAK.

Allah senden razı olsun agbicim.Aslında sen Milli Görüşçüsünde haberin yok kendinden.. :clap2:

onuri

Paylaşımcı
Arkadaş,

fakiri

önce senin arkadaşın değilim.bunu bil.

ikincisi :bu yazdığını öğrendiğimde sen değil senin baban kısa donla gezerdi.

üçüncüsü: ''inşallah müslümalardanım'' de diyen o-bu-şu değil Allah c.c dir.

dürdüncüsü:şirk-tağut-rab-ilah-din-münafık-müşrik-kafir -müslüman ayırımını bize Kur'an da açıklayan Allah c.c dir.

beşincisi:müftüm dediğin ilin din adamı Laik-demokratik-kapializm dininin adamıdır.

altıncısı: müftüye desen ki peygamberim putları kırdı sen arkana astın
sana ne cevap verir.?

inşallah anlayanlardan olman dileğimle.

Allah c.c yar ve yardımcımız olsun.

fakiri

Kıdemli Üye
fakiri bak kendin söylüyosun bazı alimler diye
şimdi eğer hakkı ifade için uğraşıyorsan şimdide o bazlarının dışındaki görüşleri getir
yok amacın kiliselerin adedi olan aforozu hortlatmak sa zaten diyecek bir şey yok

Bazı alimler dediğimiz yani cumhur-u ulemadır. Yani alimlerin büyük bir ekseriyeti "İnşaAllah müminim-müslümanım" demeyi doğru bulmamuşlardır. Çünküi burada bir şüpheli açıklam vardır. Oysa, iman kesinlik ifade etmelidir. Böyle bir söylemin ancak, son nefes için söylenebileceği bazı laimlerce ifade edilmiştir. Yani, inşaAllah son nefesimizde imanla öte alem göçeriz demek olur. Ehlüi sünnet kaynakalrın hemen hepsinde bu konudaki beyanlar böyledir. vesselâm.

fakiri

Kıdemli Üye
fakiri

önce senin arkadaşın değilim.bunu bil.
ikincisi :bu yazdığını öğrendiğimde sen değil senin baban kısa donla gezerdi.
üçüncüsü: ''inşallah müslümalardanım'' de diyen o-bu-şu değil Allah c.c dir.
dürdüncüsü:şirk-tağut-rab-ilah-din-münafık-müşrik-kafir -müslüman ayırımını bize Kur'an da açıklayan Allah c.c dir.
beşincisi:müftüm dediğin ilin din adamı Laik-demokratik-kapializm dininin adamıdır.
altıncısı: müftüye desen ki peygamberim putları kırdı sen arkana astın
sana ne cevap verir.?
inşallah anlayanlardan olman dileğimle.
Allah c.c yar ve yardımcımız olsun.

vatandaş onuri ! (Arkadaş dememi yasakaldığın için böyle demk zorunda kaldım.)

Bir kere benim arkadaşım olman için can atan biri değilim.
İkincisi,kısa donla veya donsuz olarak senin de gezdiğin zamanlar olmuştur şüphesiz. Bu sebeple başkasını gülme lüksün olamaz !
Üçüncüsü; bütün ehl-i sünnet uleması "İnşaAllah müslümanlardanım" demenin elfazı küfür olduğunu belirtmişlerdir. (Yukarıya açıklamasını yaptık ve kaynağını verdik...)
dürdüncüsü ; Rabbimizin bize açıkladığı konular sadece yazdıklarınla sınırlı değildir.
beşincisi; kime müftüm dedimi hatırlayamadım ! Lâkin, müftülere de müftü demekte bir sakınca görmeyiz.
altıncısı; Biz başkalarının herhangi bir konu hakkında ne cevapalr verecekelrini bilemkten aciziz. Böyle bir yeteneğimiz yoktur. doalysıyla hiç kimse namına da konuşmak gibi bir tuhaflığımız olamaz.
yedincisi; sen bize ne anlatmış oldun ki, bir onları anlayanlardan olalım ? Bunu çok merak ettim ! :blink:

UBEYDUN

Ordinaryus
Bazı alimler dediğimiz yani cumhur-u ulemadır. Yani alimlerin büyük bir ekseriyeti "İnşaAllah müminim-müslümanım" demeyi doğru bulmamuşlardır. Çünküi burada bir şüpheli açıklam vardır. Oysa, iman kesinlik ifade etmelidir. Böyle bir söylemin ancak, son nefes için söylenebileceği bazı laimlerce ifade edilmiştir. Yani, inşaAllah son nefesimizde imanla öte alem göçeriz demek olur. Ehlüi sünnet kaynakalrın hemen hepsinde bu konudaki beyanlar böyledir. vesselâm.
cumhuru ulema muhalefet eden diğer ulemanın sözlerini elfazı küfür olarak değerlendirmiştir
bunu yeni öğrendim şimdi

son söz için söylenebileceği hususunda bu zaten duadır yani temennidir
o azze ve celle dilemedikçe yaprak kımıldamazken
o sadırlardakinide hain bakışları da bilirken
onun dilemesi ile müslümanım demek şüphe iktiza edecek
en azından sonuç elfazı küfür olarak değerlendirilecek
büyük söz

niyyetil mümini hayrun min amelihi diyelim efendimiz aleyhisselamın bu sözü ile bitirelim

fakiri

Kıdemli Üye
cumhuru ulema muhalefet eden diğer ulemanın sözlerini elfazı küfür olarak değerlendirmiştir
bunu yeni öğrendim şimdi

son söz için söylenebileceği hususunda bu zaten duadır yani temennidir
o azze ve celle dilemedikçe yaprak kımıldamazken
o sadırlardakinide hain bakışları da bilirken
onun dilemesi ile müslümanım demek şüphe iktiza edecek
en azından sonuç elfazı küfür olarak değerlendirilecek
büyük söz
niyyetil mümini hayrun min amelihi diyelim efendimiz aleyhisselamın bu sözü ile bitirelim

Biz bildiğimizi nakledelim de, siz nasıl yorumlarsanız yorumlayın :
Kitap : EHLİ SÜNNET AKAİDİ
Müellif : M.ZAHİD KOTKU
Yayınevi : SEHA YAYINLARI
Konu : EHLİ SÜNNET VE’L CEMAAT AKİDESİ

49 - Her mü’min: Ben Hakka müminim demelidir. İnşallah ben mü’minim demek te’vil ile olsa dahi doğru değildir. Şek ile olursa, ittifakla, söyleyen dinden çıkar.

agbi

Yasaklı
ALİM ler yine burda

Konu

Bugünkü yşamda

YASAL ve bir Müslümana yakışır şekilde İSLAM a bakışları belli olan kişilere karşı Nasıl MÜCADELE edebiliriz.

BU KONU da bile BULUŞAMADIK ya PES doğrusu.