İslami Cihad'dan Müzakere Açıklaması

cahid

Kıdemli Üye
Katılım
18 Ağu 2009
Mesajlar
6,032
Tepkime puanı
1,413
Puanları
113
Konum
Muamma...!
5358.jpg


Müzakereleri destekleyen işgalin kökleşmesine katkıda bulunur....


http://www.tevhidhaber.com/news_detail.php?id=67709


Filistin İslami Cihad Hareketi, Siyonist işgal devletiyle yapılacak her türlü müzakereyi reddettiğini ifade ederek, Siyonistlere ve uluslararası baskılara boyun eğilerek doğrudan müzakerelere onay verilmemesi için uyarıda bulundu.

İslami Cihad Hareketi konuyla ilgili bugün (29 Temmuz Perşembe) yayınladığı bildiride şöyle dedi: "Müzakerelerin devam etmesi Kudüs'ün Yahudileştirilmesi ve Filistin halkının sabit haklarının kaybedilmesi anlamına gelmektedir. Ayrıca işgalciyle müzakereleri destekleyenler, işgalin kökleşmesine ve topraklarımız üzerinde tümüyle hakimiyet kurmasına doğrudan katkıda bulunmuş olmaktadırlar."

Filistin halkının haklarını ve sabitelerini koruyacak uzlaşıyı ve birliği sağlamanın Siyonistlere boyun eğmek anlamına gelen müzakerelerden daha önemli ve öncelikli olduğunu belirten İslami Cihad, müzakerelerin "garantiler" ve "ölçütler" gibi yalanlarla Filistin halkının geleceğini ve davasını rehin aldığını söyledi.

Arap Barış Girişimi İzleme Komitesi'nin müzakerelere onay verme gibi bir yetkisinin olmadığına dikkat çeken İslami Cihad, Filistin halkının hiç kimseye kendisi adına konuşma yetkisi vermediğini ve kimsenin müzakereleri reddeden Filistin halkını temsil etme hakkına sahip olmadığını bildirdi.

İslami Cihad Hareketi, Arap Birliği'nden Amerika'yı ve Siyonist işgal devletini razı etmek için toplanmak yerine Arap Birliği zirvesinde alınan Kudüs'ü destekleme kararlarını uygulamasını istedi.fiem
 
Üst