İslamı aşağılamaya suç duyurusu | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

İslamı aşağılamaya suç duyurusu

arifan yolcusu

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
9 Ağu 2010
Mesajlar
1,303
Puanları
48
Yaş
38
İslamı aşağılamaya suç duyurusu


Bilim ve Ütopya Dergisi’nin kapağında yer alan İslâm dinine yönelik hakaret ve aşağılama içerikli ifadeler yargıya taşındı.


Perşembe 09.09.2010 - 03:00

Ağustos sayısında “İslâm’da Peygamberliğe Reddiye” kapağıyla çıkarak İslâm dinine hakaret ve aşağılamada bulunan Bilim ve Ütopya dergisi sorumluları hakkında suç duyurusunda bulunuldu.
Dergi 194. sayısında yer verdiği kapak konusuyla Allah’a, Hazreti Muhammed’e ve İslâm’a saldırdı. Duyarlı bir vatandaş tarafından Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusunda “Derginin kapak konusunun kısaca özetlenerek anlatıldığı ilk sayfasında, derginin genel yayın yönetmeni Gani Bayer tarafından bir sayfalık yazı kaleme alınmıştır. Bu yazıda da aynı şekilde Allah’a ve İslâm’a yönelik hakaret ve aşağılayıcı ifadeler yer almıştır” denildi. Dine hakaret ve aşağılamayı kapsayan Türk Ceza Kanunu’nun 216. maddesinden yapılan suç duyurusunda başkasının ağzından da olsa hakareti nakletmek ve yayınlamanın suç olduğu belirtilerek genel yayın yönetmeni Gani Bayer’in cezalandırılması talep edildi. Suç duyurusunda ayrıca derginin sorumlu yazı işleri müdürü Semih Koray hakkında da işlem yapılması istenildi. Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı şikâyet üzerine soruşturma başlatırken şikâyetçi Serkan Yumru’nun müşteki sıfatıyla ifadesine başvuruldu. İlerleyen günlerde derginin genel yayın yönetmeni Gani Bayer ve sorumlu yazı işleri müdürü Semih Koray’ın da ifadelerine başvurulması bekleniyor.

Vakit
timetürk
 

arifan yolcusu

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
9 Ağu 2010
Mesajlar
1,303
Puanları
48
Yaş
38
bu tür dergileri zaman zaman dindar kardeşlerimiz de okumakta...
bu yayınlarda evrimci ve siyonist çizgileri ayıklamak gerek...
bu hakaretlere karşı duyarlı olmak lazım...
 
Üst