Irak islam devleti Mısır halkını cihada çağırdı

muhammedusame

Asistan
Katılım
27 Eyl 2010
Mesajlar
233
Tepkime puanı
4
Puanları
0
Yaş
38
Irak islam devleti Mısır halkını cihada çağırdı
El Kaide Mısır halkını cihada çağırdı

"Şeriat kurallarına bağlı bir hükümet kuralım."

AlQaedaBlackFlag.gif


(Haberin içeriği ajanslardan olduğu gibi alınmış içeriği değiştirilmemiştir)

İnternetteki İslamcı siteleri gözetleme merkezinin (SITE) verdiği bilgiye göre, Irak İslam Devleti adlı örgüt, Mısır'da Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'e karşı gösteri yapan protestocuları, ''cihat edip şeriat kurallarına dayanan bir hükümet kurmaya'' çağırdı.

İlk defa El Kaide'ye bağlı bir grubun Mısır'da süregelen gelişmelere tepki verdiğini belirten SITE'ye göre, ISI'nın mesajı cihatçı forumlarda dün yer aldı.

ABD'de bulunan SITE'nin bildirdiğine göre, ISI mesajında, Mısırlı göstericileri, demokrasinin "hayal kırıklığına uğratan yollarını" ve "putperestlik olan milliyetçiliğin çürümüş yollarını bırakıp, şeriat düzenin kurulması amacıyla cihat etmeleri" gerektiğinin altını çiziyor.

ISI ayrıca, Mübarek'i "Mısır zalimi" olarak tanımlarken, ABD ve İsrail'i de "Mübarek'in efendileri" olarak nitelendiriyor.
Kaynak: islami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler
Mısır'da, Hüsnü Mübarek'e karşı gösterilerin 25 Ocaktan bu yana yoğunlaştığı, dün binlerce kişinin ülkenin başkenti Kahire'nin ve diğer kentlerinin sokaklarında, Mübarek'i protesto ettiği belirtiliyor.

AA​
 
Üst