Imh’de etkinlik | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!
Altın Burada

Imh’de etkinlik

mostar

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
6 Ara 2009
Mesajlar
1,011
Puanları
0
İMH’DE ETKİNLİK

Bir Vefa Gecesi
Bahattin Yıldız Ağabey için İMH tarafından bir gece düzenlenecek.

01 Aralık 2010 Çarşamba 16:28
Çocuklar için açılacak bir yetimhanenin kuruluş çalışması için Afganistan'da bulunan ve bindiği uçağın Hindikuş dağlarında düşmesi ile Rabbine yürüyen Bahattin Yıldız Ağabey için 3 Aralık Cuma günü saat 19’da Haliç Kongre Merkezinde İnsan ve Medeniyet Hareketi tarafından bir anma programı tertip ediliyor.
Program İkram Soltan’ın selamlama konuşması ile başlayacak. Bahattin Yıldız’ı yakından tanıyan dava arkadaşları Mehmet Güney, Mustafa Ağırman, Mustafa Keleşoğlu ve Mustafa Özel onun hayatını ve mücadelesini anlatacak. Bahattin Yıldız Ağabey için yazılan şiirleri Ahmet Mercan ve Davut Akgül okuyacak. Gecede sahne alacak Grup Genç, Bahattin Yıldız için bestelenen bir ezgiyi de seslendirecek. Genç kardeşimiz Bilal Kara, Bahattin Ağabeyine yazdığı mektubu dinleyicilerle paylaşacak. Sinevizyon gösteriminin ardından Bahattin Yıldız için okunan hatimlerin duası ile program sona erecek.
 

mostar

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
6 Ara 2009
Mesajlar
1,011
Puanları
0
İMH'DE ETKİNLİK

Mekke'ye giden yol
İnsan ve Medeniyet Hareketi'ne Muhammed Emin Yıldırım hoca 24 Aralık Cuma günü misafir olacak.

24 Aralık 2010 Cuma 11:35
Peygamber Efendimizin Mekke'ye sefer hazırlıkları bir çok ibret alınacak hadiseleri içermektedir. Günümüz insanına, özellikle yöneticilerine bir derstir Mekke'nin Fethi. Doğru anlaşılmalı, iyi irdelenmelidir.
İnsan ve Medeniyet Hareketinde Mekke Seferi hazırlıkları anlatılacak bu akşam. 24 Aralık Cuma saat 19.30'da başlayacak sohbette Muhammed Emin Yıldırım hoca konuşacak.
 
Üst