İlahiyat Ve İmamhatipler Kapatılınca Türban Serbest Olsun

misak

Profesör
bayılıyordur şimdi yaf..bizim PEYGAMBERİMİZ(S.A.S.) yasaklamış ama bunlar(!) içedursun..

dinleri gereği içtiklerinden kendilerinden geçer bunlar:D nede olsa bağlı oldukları dine göre helal bunlar.

K

Kemalist

Guest
Yok kardeş merak etme, ben zaten şaka yaptim kemalist olamama ramen içki içmem, tadi hosuma gitmiyor.Ama içinede helal olsun başkasina zarar vermedikden sonra yarasin.Atatürk'de çok içerdi helal olsun Ata'mıza..

Tek_Hece

Üye
Ben tarih okuyorum masmavi kardeşim mehmet akife istiklal marşı yazdırılmamıştır o kendisi yazmıştır...Mehmet akife teklif edilen paraya zam yapmak,onu şairler ile ilgili mevki sahibi yapmak ve ayrıca dikkat ediniz ödülüde onun istedigi şekilde şekillendirecek şekilde ondan yazı istenilmiş lakin o bunu kabul etmemiş sonra yazıyı kendiside vermemiş meclise göndererek okutmuştur...Sana yukarıda verdigim bilgiler icin istiklal mahkemeleri kayıtlarını oku bak daha neler bulacaksın lakin o kitap yasaktı tühh nasl unuttum :) biz bu kayıtları batılı yazarlardan okuyoruz aslına bir ulaşabilsek...Dikkatli konuş mehmet akife yazdırılmamış o kendisi yazmıştır sen mehmet akif neden sürüldü zannediyorsun...Hamdili yzarın meal yazdıktan sonra pişman oldugunu biliyormusun sen cünk pişman ettiler...

BeHReM

Doçent
haa tadı hoşuna gitse içeçen yani:D

AynAlı

Kıdemli Üye
Yok kardeş merak etme, ben zaten şaka yaptim kemalist olamama ramen içki içmem, tadi hosuma gitmiyor.Ama içinede helal olsun başkasina zarar vermedikden sonra yarasin.Atatürk'de çok içerdi helal olsun Ata'mıza..
hakkattende sen kendinde değilsin ve sana nasıl izin veriyorlar bilmiyorum..şiirde bira geçiyor diye konuyu kaldırdınız be abim..içki içki diye kafamızı şişiriyor bu aciz..

K

Kemalist

Guest
Ayrica istiklal marsinin kalan 8 kıtasi neden okunmaz sanıyorsunuz..Çünkü irtica içeriyor, okunamaz.. ;)

Tek_Hece

Üye
:D :D :D ...Size celişkiler dünyasının 1 numaralı ödülüü vermek lazım sakın nedir o diye sorma ? :) De hadi keyfine bak sen...

K

Kemalist

Guest
Haha islam düşmanı olduk :D İftiralarla mi cennete gidiceksiniz yahu..

AynAlı

Kıdemli Üye
Haha islam düşmanı olduk :D İftiralarla mi cennete gidiceksiniz yahu..
biraz ciddi ol biraz sana uzak ama olsun denemeye çalış..senin yaptığın apaçık düşmanlıktır.o kadar aciz birisinki her lafında pişmiş kelle gibi sırıtıyorsun.bunca laf söyledinde ciddiyetini göremedik,bizde adam diye cevap veriyoruz sana..

Sofuoglu

Ordinaryus
yok yok iki dakikalık yönetici yapın beni uçuram ha bu islam düşmanını uzaya..

1 bu sahisin avatari ofsayt

2 imzasi kural disi

3 soyledigi her sozu, cumlesi sapikca

4 ciddi fikirsel manada hicbir kelami yok

bu haliyle 65 mesaja ulasmis

ha fikri anlamda cikip dogrularini edeplice ve usulunce anlatsa amenna ama hicbir tutulur tarafi yok

bazilarina 3 mesaj dahi gosterilmeyen sabir ve musamaha bu kisiye karsi ne diye hala gosterilir onuda anlamis degiliz:lac:

talib

Kıdemli Üye
Samimiyet yok, ilim yok, edeb yok, anlayış yok, fikir yok...

lost ocean

Üye
Kemalist Arkadaşim....hepimiz Bu Vatanin Evlatlariyiz...nasil Beş Parmağin Beşi Bir Değilse;fikirlerimizde,düşüncelerimizde Farkliliklar Olmasi çok Doğaldir...insan;karşisindaki Ile Ayni Fikirde Olmasa Da;ayni Düşünce De Olmasa Da Saygi Duymayi öğrenmelidir....türban Farkli,başörtü Farkli Demişsin....lütfen Bizlerden Artik Babaannelerimiz Gibi Tülbent Takmamizi Beklemeyin....yaşam Ve Koşullari Her An Değişiyor...islam'da örtünmenin Emir Olduğuna Inanan Bir Kişinin ;bu Isteğine Saygi Duymak ;evrensel Standartlarda Demokrasiyi Hazmetmiş Insan Davranişidir

Sayha

Asistan
Prof. Dr. Erhan Nalçacı, "Kanımızın son damlasına kadar türbanla mücadele edeceğiz." dedi. Nalçacı, türbanı asla bir özgürlük olarak görmediklerini ileri sürdü.

"İHL VE İLAHİYAT FAKÜLTELERİ KAPATILSIN; O ZAMAN TÜRBAN SERBEST OLSUN"

Prof. Dr. Erhan Nalçacı, türbanın serbest bırakılması için şartlarının olduğunu ifade ederek, "İmam hatip liseleri ve ilahiyat fakültelerinin kapatıldığı; emekçi sınıfların birlikte iktidarda olduğu bir ülkede, tarikatların yasaklandığı; ülkenin egemen bağımsız olduğu. gericiliğin kaynağının kurutulduğu; Kürt ve Türk kavgasının durduğu; ülkenin çıkarı için bilim yapılan bir ülke bir türbanlı öğrenci deyin ki o zaman üniversiteye gelse o zaman 'vah canım bir sorunu mu var acaba, Rehberlik Servisi'ne başvuralım; bir psikolojik buhran mı geçiriyor'. O zaman gelsin gitsin isterse vicdan sorunu olsun hiç önemli değil. Böyle bir ülke kuralım o zaman türbana 'evet' derim. Ama bugün asla ve kanımızın son damlasına kadar." dedi.

"AKP İŞBİRLİKÇİ VE HAİN BİR SİYASET İÇİNDEDİR"

Türbanın tehlikeli bir araç olarak kullanıldığını iddia eden Nalçacı, "AKP emperyalistlerin temel ajanı olarak seçilerek bir ülkeye karşı bir operasyon yapılmaktadır. Bu operasyon ülke için bir hainliktir. İçinde yaşadığımız dönemde türbanı bir özgürlük olarak görmemiz mümkün değil. Buna asla izin veremezsiniz. Bunu demokrasi sorunu olarak alamazsınız. Bu çok kirli, işbirlikçi ve hain bir siyasetin taktiğidir. Bir şeyin üzerini örterek aracı oluyor; ama o aracı şeyde çok tehlikelidir. İslamlaştırma tehlikesi içerisinde yaşıyoruz." diye konuştu.

Hükümetin üniversitelere yönelik bir operasyon yaparak ülkesini seven insanları yok etmek istediğini iddia eden Nalçacı, üniversitelerin liberalleştirilerek kalite kontrol yöntemiyle yönetilmeye çalışıldığını ileri sürdü.

AKP hükümetini "emperyalist güçlerin işbirlikçisi" olarak nitelendiren Nalçacı, "AKP önceki iktidarlardan çok daha işbirlikçi ve ilkesiz bir hükümettir. Bu hükümet döneminde ülkeye yönelik operasyon daha da hızlanmıştır. Bu süreç bu yıl daha da hızlanmıştır. Adamlar pervasızca arka arkaya bütün yasaları çıkarıyorlar." dedi.

CİHAN

AK PARTİyi emperyalist işbirlikçi olarak tanımlıyor, tehlikeli buluyorda, tutuklanan Ergenekoncu rektörler, yargı elemanları, emekli askerler tehlikeli olmuyormu?

Veli küçük pkk silah taşıyormuş bu tehlikeli olmuyormu?

Belkide böyle ahkam kesenlerinde ergenekon ile bağlantısnın olmadığı ne malum.