İlahiyat Ve İmamhatipler Kapatılınca Türban Serbest Olsun

Masmavi_

Paylaşımcı
Prof. Dr. Erhan Nalçacı, "Kanımızın son damlasına kadar türbanla mücadele edeceğiz." dedi. Nalçacı, türbanı asla bir özgürlük olarak görmediklerini ileri sürdü.

"İHL VE İLAHİYAT FAKÜLTELERİ KAPATILSIN; O ZAMAN TÜRBAN SERBEST OLSUN"

Prof. Dr. Erhan Nalçacı, türbanın serbest bırakılması için şartlarının olduğunu ifade ederek, "İmam hatip liseleri ve ilahiyat fakültelerinin kapatıldığı; emekçi sınıfların birlikte iktidarda olduğu bir ülkede, tarikatların yasaklandığı; ülkenin egemen bağımsız olduğu. gericiliğin kaynağının kurutulduğu; Kürt ve Türk kavgasının durduğu; ülkenin çıkarı için bilim yapılan bir ülke bir türbanlı öğrenci deyin ki o zaman üniversiteye gelse o zaman 'vah canım bir sorunu mu var acaba, Rehberlik Servisi'ne başvuralım; bir psikolojik buhran mı geçiriyor'. O zaman gelsin gitsin isterse vicdan sorunu olsun hiç önemli değil. Böyle bir ülke kuralım o zaman türbana 'evet' derim. Ama bugün asla ve kanımızın son damlasına kadar." dedi.

"AKP İŞBİRLİKÇİ VE HAİN BİR SİYASET İÇİNDEDİR"

Türbanın tehlikeli bir araç olarak kullanıldığını iddia eden Nalçacı, "AKP emperyalistlerin temel ajanı olarak seçilerek bir ülkeye karşı bir operasyon yapılmaktadır. Bu operasyon ülke için bir hainliktir. İçinde yaşadığımız dönemde türbanı bir özgürlük olarak görmemiz mümkün değil. Buna asla izin veremezsiniz. Bunu demokrasi sorunu olarak alamazsınız. Bu çok kirli, işbirlikçi ve hain bir siyasetin taktiğidir. Bir şeyin üzerini örterek aracı oluyor; ama o aracı şeyde çok tehlikelidir. İslamlaştırma tehlikesi içerisinde yaşıyoruz." diye konuştu.

Hükümetin üniversitelere yönelik bir operasyon yaparak ülkesini seven insanları yok etmek istediğini iddia eden Nalçacı, üniversitelerin liberalleştirilerek kalite kontrol yöntemiyle yönetilmeye çalışıldığını ileri sürdü.

AKP hükümetini "emperyalist güçlerin işbirlikçisi" olarak nitelendiren Nalçacı, "AKP önceki iktidarlardan çok daha işbirlikçi ve ilkesiz bir hükümettir. Bu hükümet döneminde ülkeye yönelik operasyon daha da hızlanmıştır. Bu süreç bu yıl daha da hızlanmıştır. Adamlar pervasızca arka arkaya bütün yasaları çıkarıyorlar." dedi.

CİHAN

K

Kemalist

Guest
Sayın Erhan Nalçacı güzel konuşmuş, katılıyorum.

missilo

Asistan
katılıp katılmama konusunu teşekkür etme veya etmemenizden anlayabiliriz sayın kemalist...ancak mesajınızda yorumlarınızı(görüşlerinizi) görmek isteriz...sırf mesaj olsun diye cevap yazmayalım lütfen...

gamzedeyim

Asistan
sizin bu siteye niçin geldiğiniz belli.
herneyse işte ağzı olan konuşuyor,şimdi de imamhatip liselerine ve ilahiyat fakültelerine göz diktiler yakında Diyaneti kaldıralım derlerse şaşmayın !!!

Tek_Hece

Üye

Sayın kemalist kardeşim hiç özgün,özgür ve akılcı yorum yapamamışsınız adınıza üzüldüm...

Bizim köyün ahırlarında kücük pencereler vardır.Bu pencerelerin boyutu kücük oldugundan gözünüz sadece kafanızın girdigi kadarı ile önünü görebilir eger kafanızı tam olarak sokamamışsanız dışarıdan gelen ses ve havaya göre gördügünüzü düşünür ve hayal edersiniz e tabi cogu zaman büyük oranda hayal ettiginiz ve düşündügünüz gercegin cok uzagında olur...

Bizim medeniyetimizin de cok büyük pencereleri vardır.Bu pencerelerden ister doguya ister batıya nereye bakarsanız bakın hep güzeli gösterir,güzeli anlatır,güzeli söyler dolayısı ile bu pencereden bakanlar hep güzelden yana,ahlaklı olandan yana,dürüstlükten yana kısaca dünyanın ihtiyacı olan herşeyden yana güzel şeyler görürler...

Rahman penceremizi kapattırmasın...

K

Kemalist

Guest
Zorunuza mi gitti beyler :D

Ne var bunda katılıyorum, kendi görüşümde oyledir. Oldu mu ? Sorunuz varsa o konu hakkında görüşümü soylerim.Soda tavsiyemdir.

Bir arkadaş diyanet demiş.Diyanet'in Atatürk zamanında hiçbir yetkisi yoktu, tek yetkisi dini yobazlarin elinden kurtarmakti.Bence diyanette kapatilmali yada Atatürk devrinde oldugu gibi olmali.

gamzedeyim

Asistan

Ne var bunda katılıyorum, kendi görüşümde oyledir. Oldu mu ? Sorunuz varsa o konu hakkında görüşümü soylerim.Soda tavsiyemdir.

Bir arkadaş diyanet demiş.Diyanet'in Atatürk zamanında hiçbir yetkisi yoktu, tek yetkisi dini yobazlarin elinden kurtarmakti.Bence diyanette kapatilmali yada Atatürk devrinde oldugu gibi olmali.
:p:p

yaban_gülü

~N€ST€R€N~

OLDU.. memleketteki herşeyi sizin istediğiniz gibi yapalım.. Rabbim boşuna koymuş kuralları sanki(Haşa). başımızı açıp okuyalım, diyaneti kaldıralım.. yaa hatta imamları ve hafızları hapse atalım.. bu sizi çok mutlu eder değilmi...

K

Kemalist

Guest
Ama başınızı açmayin millet saldirir yoksa :D Türban İslam'in emri degildir bence.Sizin görüşünüz beni ilgilendirmez.

yaban_gülü

~N€ST€R€N~
Ama başınızı açmayin millet saldirir yoksa :D Türban İslam'in emri degildir bence.Sizin görüşünüz beni ilgilendirmez.

senin düşüncelerin asıl biz inanları ilgilendirmez..İslamın emri değil demenle başörtüsünü kaldırmış olmuyorsun bizim gözümüzde.. Bizde tek geçerli kanun var.. Kuran-ı Kerim..sende istediğini düşün..

gamzedeyim

Asistan
dini emirler senceyle benceyle olmaz.İmanına zarar verir bu konuşmaların (Tabi varsa) Sizi inançlara saygıya davet ediyorum

K

Kemalist

Guest
Atatürkün desteklediği ve din alimi kabul ettiği elmalının tefsirini okudunuzmu????

Ben ata'nın bizzat kendi elleriyle yazdigi din görüşünü okudum, sanada okutturayim ;

Türk’ler Arap'ların dinini kabul etmeden evvel de büyük bir millet idi. Arap
dinini kabul ettikten sonra, bu din, ne Arapların, ne aynı dinde bulunan
Acemlerin ve ne de Mısırlıların vesairenin Türk'lerle birleşip bir millet teşkil
etmelerine hiçbir şekilde tesir etmedi.. Bilakis, Türk milletinin milli
rabıtalarını gevşetti, milli hislerini, milli heyecanını uyuşturdu. Bu pek tabii
idi. Çünkü Muhammed'in kurduğu dinin gayesi milliyetlerin fevkinde şamil bir
Arap milliyeti siyasetine müncer oluyordu. Bu arap fikri ümmet kelimesi ile
ifade olundu (Medeni Bilgiler ve Atatürk'ün el yazıları , Prof. Dr. A.AFETİNAN ,
sayfa 364-365)

Yetmediyse başka din hakkındaki Atatürk'ümüzün görüşlerini sana gösterebilirm.

agbi

Yasaklı

Lütfen siz ATATÜRK ten daha iyimi bileceksiniz ATATÜRK ELMALININ TEFSİRİNİ yazılmasında vesile olmuştur.Açın bakalım Elmalının tefsirini.

Arkadaş siz ATATÜRK ün bu vatan için BÜYÜK TEHLİKE GÖRÜP KAPATTIRDIĞI MASON KULUP ÜYELERİNİN SÖZLERİNE DEĞER VERMEYİN.

Bende anlıyamadım bu vatan için BÜYÜK TEHLİKE GÖRÜP KAPATTIRDIĞI MASON KULUPLERİNE ÜYE OLANLAR ORTADA ATATÜRK çüyüm diye dolaşıyorlar bunu bana anlat arkadaşım

Masmavi_

Paylaşımcı
Lütfen siz ATATÜRK ten daha iyimi bileceksiniz ATATÜRK ELMALININ TEFSİRİNİ yazılmasında vesile olmuştur.Açın bakalım Elmalının tefsirini.

Arkadaş siz ATATÜRK ün bu vatan için BÜYÜK TEHLİKE GÖRÜP KAPATTIRDIĞI MASON KULUP ÜYELERİNİN SÖZLERİNE DEĞER VERMEYİN.

Bende anlıyamadım bu vatan için BÜYÜK TEHLİKE GÖRÜP KAPATTIRDIĞI MASON KULUPLERİNE ÜYE OLANLAR ORTADA ATATÜRK çüyüm diye dolaşıyorlar bunu bana anlat arkadaşım

Bende bu soruya cevap vermenizi rica ediyorum sayın kemalist.Can alıcı soru bu?

Elmalıyı okudunuzmu?

Atatürk elmalıya kuranı niçin tefsir ettirdi?

K

Kemalist

Guest
'Bazı yerlerde kadınlar görüyorum ki, başına bir bez, peştemal veya buna benzer bir şeyler asarak yüzünü, gözünü gizler ve yanından geçen erkeklere karşı arkasını çevirir veya yere oturarak yumulur. Bu tavrın manası neye delalet eder? Medeni bir millet anası, bir millet kızı için bu garip şekiller, bu vahşi vaziyet nedir? Bu hal milleti çok gülünç gösterir ve derhal düzeltilmesi lazımdır' (Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, II. Cilt, s. 211.)

Buda Atatürk'ün Türban görüşü,

:yn:

Lütfen uslubunza dikkat ediniz.. Fikirlerinizi alaycı bir tavırla sergilemekten vazgeçin,ve sadece kendiniz soru sormaktanda vazgeçin,sizin sorularınız gayet sakin ve medeni bir biçimde cevaplanıyor,saygı görmek için saygı gösterin

reis

Kıdemli Üye
Tamam tut ki Başörtüsü İslam'ın emri değildir.
Keyfimizden Başörtüsü takıyoruz öyleyse. Bir itirazın mı var.
Hem Kravat'ta İslam'ın emri değildir ama Kravat takanlar yasaklanmıyor.
Ne iş..

Masmavi_

Paylaşımcı
kemalist elmalıyla ilgili soruyu neden görmezden geliyorsunuz?

K

Kemalist

Guest
Masmavi sorunu anlamadım, ne diyorsun anlatarak sor ?

Reis, Baş örtüsünü benim Babaannemde takar saygimiz vardir, ama konu TÜRBAN !