İhvanForum'da Sosyal Etkinlik Açılımı

talib

Kıdemli Üye
Kuyu ve hediyede ben de varım :) Ve dahi İstanbul'un anadolu yakasında bir maça :)

Altın günü de organize edilebilir :p

Kuyu açmak zor gibi görünse de birlik olunca kolay oluyor. Katılacak kişi sayısı belirlendikten sonra şartlar değirlendirilebilir. Para toplayan insanlar değiliz ama kuyu hadisesinde birazcık toplamışlığımız var. Çünkü Afrika'daki insanların suya ihtiyacından ziyade bizim bu hayra ihtiyacımız var. Bu minval üzere biraz yardım istedik sağdan soldan.

Berbere gittik, 10 lira verdik, anlattık, 50 lira sözü aldık. Bir misal..

Çevremizde çok insanlar var ve bunların sadece teşvike ihtiyacı var. Bir abimiz bir esnafa bir iki bahsettik, etkilendi, kendisi tek başına bir kuyu açtırıyor diyor. İş sadece kuyu açtırmakla da bitmiyor. Bu işe himmet edenler Afrika'da hristiyanlara karşı bir sed çektik diyorlar. Kur'an kursları ile vs. Pek çok hidayet öyküleri vardır.

Biraz himmet :)

talib

Kıdemli Üye
Su kuyusu tabi ki, petrol kuyusu lüks kaçar şu anda :)

İşin şakası bir yana, hayra ihtiyacı olan biziz. Ve suya hasret insanlara su kavuşturmanın ne kadar mühim olduğunu bir tasavvur edin. Kötü meslek sahibi bir kadın, bir köpeği suya kavuşturdu diye cennet nasip oluyor ise, bedenler kavrulan insanları suya kavuşturmanın ecrini beraber düşünelim. Ve oralara İslam'ın kurtarıcılığının taşınması, ehil insanlar tarafından..

Peygamber Efendimizin mübarek aileleri, annelerimiz, bir hayır yaptıkları zaman, gönderdikleri kişilere derlermiş, bak bakalım, verdiğin kişi nasıl dua edecek, ezberle gel. Ezberler gelirmiş ve annelerimiz aynı dualarla karşılık verirlermiş. Aldıkları dua yapılan hayıra karşılık gelmesin diye. İnfak edebine bakın, dua dahi beklenmeyecek ve yardım eden kişi teşekkür edecek, hayrına vesile olduğu için...

_Berceste_

bir tutam delilik...
bende sizleri destekliyorum :D

Kırmızı_zambaK

Profesör
Bir çok arkadaş fotoğraf çekiyor bence olumlu bir yarışma olur..Fotoğrafçılık :D :Cool:

ibrahimi

Has Uşak
Nerde kalmıştık.
Özür diliyorum beklettim.Okulda sunumdu ödevdi,özel hayatımın karmaşıklığı sebebiyle bu konuya eğilemedim.
Sayfaları baştan okuyup değerlendirme yapalım inş.

Bîçâre

Profesör
İstanbul'da olanlar Mavi Marmara gemisini karşılama vesilesiyle önümüzdeki Pazar buluşabilir örneğin...

-Muhammed-

Profesör
Ders var iş var güç var nasıl karşılicaz :/

bence kurandan ayet ve hadis olsn.çünkü günümüzde kuranı keri okumak içn değilde rafa kaldırmak için öğreniliyor.eğer böyle bir etkinlik olrsa allah bize ne demiş öğrenmiş oluruz.siz daha iyisini bilirsiniz.selam ve dua ile.

eylül

Veled-i kalbî
Kayseri'deki hanımlarla buluşmak isteriz bizde ;)