İhvan Üyelerinin Ahvâli

HENGAMe

Yeni
ben fayadalanmak adına bir çok sitede Ilmi mülahazalar yaptım okudum ...elime ne geçti?
Benim fikrimden olmayan insana saygı duyup herkes yoluna gitmek dedim veya hayır ben haklıyım benimsavunduğum doğrular en doğru diyip ilmi enaniyete giriştim bedbaht oldum..
Yani kimsenin eline bişey geçmedi..mülahazayı okuyanların bile........kaldıki izleyenlerde sadece şunu diyebildiler..vaybbee lafa bak maşallah ilmide geniş ,lafı nassı koydu gördünmü ustaa.bakalım o ona ne diyecek?

:)
çok basit değilmi..bukadar işte..

öğrenmek istediğim şeyi ben sanalda tartışarak hiç öğrenemiyorum..günümün boş vaktinde canım üçbeş dostla samimane gönül muhabbeti çektimi geçyorum pc başına basıyorum düğmeye çayımıda alıyorum,muhabbet ederken arada birde forum oyunları oynayıp içtimai hayattaki sıkıntılarımıza bikaç dakikalıkta olsa dur diyip eğlenmiş oluyoruz..hayat yeterince ciddi..sanalıda kendinize benzetmeyin..faydalı site diyorsunuzya,insan kafasına faydalammayı koysun yeterki,faydasız sanılan şeyler den bile fayda elde edilir:)
cahil muhabbetde beni çok güldürdü demeden edemedim..

Rakaful

Asistan
Web sitesi
www.tevhidkalesi.com
Durum söylediğiniz kadar basit değil Delimiyim Neyim. Şimdi buradakiler eleştiriye -isim bile vermediğim hâlde- tahammül edemiyorlar ama, ben bu tartışmalar (münâkaşa değil) vesîlesi ile çok şeyler öğrendim, diyebilirim. Hattâ başka kardeşlerimin istifâde ettiklerinden de haberdârım. Ben interneti günlük hayâtın debdebesinden uzaklaşmak için bir yol olarak görmediğim için, Allâh'ın bize verdiği bu ni'meti ciddîye alıp, ciddî meseleler için kullanmaya gayret ediyorum.

Akıllı insan her zamân ve durumda öğüt alabilen insandır.

su damlası

Asistan
Akıllı insan her zamân ve durumda öğüt alabilen insandır.

bence de her durumdan ibret alınmalı...Bana da her minakaşa bir şey öğretmiştir.Konuşulanlar değilse bile insanların üslupları...Kimi çok sert bir üslup kullanır bu bana üslubun sert olmaması gerektiğini öğretir mesela...

Verda

Gales
kıyamet kopmuş burda hayran inş...