İhvan Forum yolculuğu..

Admin

Administrator
Yönetici
Sitemize yıllar önce üye olup, henüz sosyal medya uygulamaları insanları kıskacına almamışken ihvan forumda vakit geçiren üyelerimiz için bir nostalji hazırladım. Bakalım kim ne hatırlıyor...

1- Neredeyse ilk ihvan forum. Bu görüntü Aralık 2006 yılının ihvan forumu. Oldukça feminen bir siteymişiz. Lila renk ağırlıklı ve üyelerinin çoğunun 20li yaşlarda olduğu bir site.
ekim2006.png

Admin

Administrator
Yönetici
2- Ne olmuş bilmiyorum ama biraz daha zaman sonra sitemiz bu hale gelmiş. Bu logoyu hangi akla hizmet kullandık bilmiyorum ama o günlerden en iyi hatırladığım her ay 2 hatim için cüz dağıtabiliyorduk.
ocak2007.png

Admin

Administrator
Yönetici
3- Yenilik bizim kanımızda var. Sürekli "yeni bir ihvan forum geliyor" demişiz. Amaç zamanın ihtiyaçlarına ayak uydurmaktı. Hep daha iyiye gittiği söylenemez ama bugün hala yayındaysak bence yenilikçiliğin büyük bir katkısı var.
Screenshot_6.png

Admin

Administrator
Yönetici
4- Herkes bilmez ama ilk enternasyonal forumlardan biriyiz. Bünyemizde yabancı dil bilen ve gurbetçi üyelerimiz sayesinde epey bir süre 3 dilde konularımız vardı.
Screenshot_7.png

Admin

Administrator
Yönetici
5- Msnyi bilen var mı? Zamanın teknolojileri haliyle forumda konuşuluyordu. O zamanlar Androidler IOS lar yoktu. MSN vardı bir de sony ericson k750i
Screenshot_8.png

5A- Sony Erricson K750i
sony_ericsson_k750i.png

5B- MSN Messenger
msn-messenger-13.jpg

Admin

Administrator
Yönetici
6- Ve tabi büyük felaket! Kuruluşundan bir müddet sonra ve çok aktif bir zamanda bir hacker gurubu tarafından hacklenen ve doğru yedek alınmadığı için 2 yıllık içeriği çöp olan sitemiz.
Screenshot_9.png

Devam edeceğiz.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Hayırlı yolculuklar ihvanforum. Sonbahara direnip kışı göğüslemiş, baharı da inşallah hep beraber görürüz. :)

Hakperest

Kıdemli Üye
Forum eskiden de aynıydı ama insanlar forumları aynı zamanda sosyal medya olarak kullanıyorlardı; bu yüzden sayı kabarıktı. Günümüzde ise sosyal medya bir nevi forum görevi de gördüğü için forumda azalma olsada, forumun yerini başka bir şey dordurmaz. Forum gerçek hayatta ve sosyal medyada söyleyemediklerini söyleyebildiğin yerdir; bu yüzden insanların ve düşüncelerin saf haline ulaşmak mümkün. Beden forumlarda nick maskesi ardında ama ruh artık gerçek yüzünü eleverir.

Ben msn ve forumları hatırlıyorum hatta sanal radyolarda vardı. Cht yapılıyordu. Tabi bunun artısı oldugu gibi eksisi de vardı. Islami radyo denilip arka planda her tür pislikler de dönüyordu. Ha o günlerden özlem duyuyormuyum? Bazı şeyleri; evet! Ama sahte insanların sanallaşmış hallerini özlemedim. Ama msnyi ve forumu özledim. Mesela forumda şiir ve güzel sözler bölümleri özledim. Whatsapp, twitter, instagram, facebook, o kadarda eskiler gibi haz vermiyor. Belli bir süre sonra sıkıcı geliyor.

cemaliii

Kıdemli Üye
Tasavvuftaki seyri sülukumuzun neredeyse yarısını burada tamamladık. Kimler yoktu ki, selam, dayi, ankakuşu, müttaki,gönülkuşu,tiryaki,hirahos, talib.

Ne güzel tasavvuf sohbetleri olurdu.

LoNeLY

Kişisel Biri
2006 yili dedinizde, siteyi murat abiyle birlikte kurmustuk. Kendisi hala buralarda mi? :) Masallah hala ayakta.

uzAyli

İhvan Forum Üye
2006 yili dedinizde, siteyi murat abiyle birlikte kurmustuk. Kendisi hala buralarda mi? :) Masallah hala ayakta.
Murat abiyi bende çok merak ediyorum. Bir kaç kez ulaşmak istediim ama başaramadım. Umarım iyidir. :)

talib

Kıdemli Üye
En eskilerden biri de fakir herhalde. Gerçekten çok güzel insanlar tanıdık ama herkes birer birer koptu gitti.

Enes

İhvan Forum Üye
Bugün forumun 13. yıl dönümü. elimdeki bazı nostaljik dökümanları paylaşayım.

1479

maTRax benim :)