içinizde fizikten anlayan varmı?

fakiri

Kıdemli Üye
Selam
Doğru bir tercih yapmışınız...Af dileğiniz güzel bir tercih...İlerleme var!...
Anlamadığınızdan dolayı şükrediyorsunuz o da güzel...Buradan anlıyoruz ki siz gerçekten bolca şükrediyorsunuz!...
Selametle...

Elbetteki herhangi bir konudaki senin bilgiçliğine biz her zaman cehaleti tercih ederiz! Çünkü, cahil bilmediğini bilir. Ukalaların ise, onca rezillikleri ortaya çıktığı hâlde yüzleri hiç kızarmaz !..

adams77

Kanalizasyoncu
Selam

Şükretmeye devam...

Kendinizce bir şeyler söyleyerek rahatlıyorsunuz!...Devam devam!...

''Cehaleti'' tercih ettiğiniz doğru ama bizim ''bilgiçliği'' değil bilgiyi tercih ettiğimiz doğru....

Ayrıca bir sorun var kullandığınız kelimelerin bile farkında değilsiniz.Bakın ''ukala'' ne demekmiş araştırın. Sonrasında anlamını bulduğunuzda ''bilgiçlik'' kim yapıyormuş görürsünüz...

Umarım bu sefer yüzünüz kızarır!...

Selametle...

kendi söylüyorya kızarmas diye :)

adams77

Kanalizasyoncu
Elbetteki herhangi bir konudaki senin bilgiçliğine biz her zaman cehaleti tercih ederiz! Çünkü, cahil bilmediğini bilir. Ukalaların ise, onca rezillikleri ortaya çıktığı hâlde yüzleri hiç kızarmaz !..

A'raf 176. Ayet

fakiri

Kıdemli Üye
Selam
Şükretmeye devam...
Kendinizce bir şeyler söyleyerek rahatlıyorsunuz!...Devam devam!...
''Cehaleti'' tercih ettiğiniz doğru ama bizim ''bilgiçliği'' değil bilgiyi tercih ettiğimiz doğru....
Ayrıca bir sorun var kullandığınız kelimelerin bile farkında değilsiniz.Bakın ''ukala'' ne demekmiş araştırın. Sonrasında anlamını bulduğunuzda ''bilgiçlik'' kim yapıyormuş görürsünüz...
Umarım bu sefer yüzünüz kızarır!...
Selametle...

Beyimiz bilgiyi tercih ediyormuşmuş ! Yani, “ruh” kelimesinin Kuran-ı Kerimde insana atfedilmediğini ve insanlarda ruh” diye bir şey olmadığı bilgisiyle (!) mücehhez birisi !.. Ve biz halâ bu bilgenin (!) “kuantumla- ruhul kûdus’un“ nasıl bir bağlantısı olduğu şeklindeki ibaresini bakalım nasıl bir saçmalıkla açıklayacağını bekliyoruz !

lafons7275

Kıdemli Üye

Ve biz halâ bu bilgenin (!) “kuantumla- ruhul kûdus’un“ nasıl bir bağlantısı olduğu şeklindeki ibaresini bakalım nasıl bir saçmalıkla açıklayacağını bekliyoruz !

Ben beklemiyorum, sen de bekleme. Böyle bir beklenti, karşımızdakinin kendisini önemli biri gibi hissetmesine ve enesinin kabarmasına sebep olur.

lafons7275

Kıdemli Üye
Selam

Bu sizin için geçerli değil mi?

Ayrıca bendeniz defalarca söyledim ki ''Allah adına'' konuşmuyorum ''Allah'ın adıyla'' konuşuyorum diye...

Resul olmayıp da ''Allah adına'' konuşanlar düşünsün!...

Biz yorum yaptığımızı ve bu yorumları paylaştığımızı söyledik söylüyoruz ama birileri kendi yorumlarını ''ed-din'' diye sunmaya ve anlatmaya devam ediyorlar.Biz yorum yapıyoruz demiyorlar...Bizse ''ed-din''den anladığımız bu diyerek haddimizi bilerek konuşmaya ve yazmaya çalışıyoruz...

Bunu ayırt etmeyi başaramayanlarla elimizden geldiği kadarıyla uzak kalmaya çalışıyoruz...Çünkü bir verimli bir tablo ortaya çıkmıyor...

Selametle...

Benim seviyemde yazmadığın için seni anlayamıyorum. Dilin avam dilinden çok farklı.

adams77

Kanalizasyoncu
Sünnetullahı okumayıp yasa ve kanunlardan haberdar olmak yerine kendi gibi okumak ile yükümlü kişilerin görüşlerine bakandan ne beklenir.

bir köre rengi nasıl anlatabilirsin ki?

adams77

Kanalizasyoncu
Selam

Gerçekten doğru söylüyorsun adams 77 ...''Laf olsun torba dolsun...''

Kime ne anlatmaya çalışıyorsun ki?

Birisi ''mühürcü geldi hanım tekfirlik mühürlerim var''! diye bohçacı birisinden aldığı ''mühürle'' tekfir hastalığına yakalanmış,ağzı devamlı ''hakaret'' ile meşgul; diğeri ise ''niyet okumacılığına'' devam eden söylenilen sözlerin bile farkında varmadan devamlı karşı tarafı ithama eden bir tavır içerisinde hareket eden....

Sonrasında ''cevab vereceğini sanmıyorum'' diyerek yine algısı ve niyet okuyuculuğuna devam eden ama başkaları yaptığında ise ayat paylaşma durumundan kaçınmayan ve bu tezatlığı fark etmeyen birisine ne anlatılabilir ki?Önce bu tavrından vazgececek ki konuşma fayda versin....

Ne diyelim hayırlısı...

Selametle...

Bunlar evrene bakmazlar kendilerini kral ilan ederler. Bunlar kendilerine halife deyip kainata efendi olurlar

Nerede olduklarını bilmezler ahkam keserler

adams77

Kanalizasyoncu
Görünen köy kılavuz istemez

tecrübe diye bir şey var daha önce hiç yanıltmadın ki?

lafons7275

Kıdemli Üye
Selam

Onun için

1-Kitab'dan öğrendiğimiz bir kaç yöntemi uygulayarak devam etmeye çalıştık.

2-Sorularla yönlendirerek

3-derinlemesine araştırmayı,

4- bazı bilgiler paylaşarak açılım yapmayı,

5- bazı konuları da derinlemesine işleyerek paylaşmayı vb. tercih ettik.

Kuantumun Ruhul kudusle bağlantısı var dedin, kenara çekildin. Yukardaki 5 madden güme gitmiş oldu.

lafons7275

Kıdemli Üye
Aslında senin sorunun ne fakr biliyor musun diye bir başlasam ve pat pat pat saysam ve hepsi de doğru olsa, sen bunların hiçbirini kendinde görmeyeceksin.

Ben de kendi zaaflarımı, yanlışlarımı, eksiklerimi görmeyeceğim ve bu böylece sürüp gidecek. Adamsın dediği gibi laf olsun, günah torbamız dolsun...

lafons7275

Kıdemli Üye
Selam

Kenara mı çekildik...Güldürmeyin Allah aşkına...

İthamlarınıza cevap vermekle meşgulüz ya...

Ama yine aynı tavır yine aynı hal...

Şimdi sorarsınız ne var ki?

Daha o beş(aslında 4 madde çıkar) maddeyi doğru değerlendiremediğinizi ve yorumunuzun doğru olmadığını görüyorum...

O sözü (Ruhul Kudus ile bağlantılıdır) sözünü söyleyerek ''açılım ve yönlendirme'' maddesini gerçekleştirmiş olduk....

Ayrıca o madde bütün forumdaki davranışlarımız ile alakalı idi.Cümleyi bütün olarak okuduğunuzda bunu rahat bir şekilde anlardınız/anlarsınız...(Soru sorarak yönlendirdiğimiz,konu açarak derinlemesine paylaştığımız,bazen soru ile başlayıp genişleterek bitirdiğimiz bazende selam diyerek bitirdiğimiz mesajlarımız mevcut...)

Eeeee işte güme mi gitmiş yoksa eksik okuma mı yapmış birileri bilemiyorum artık....

Bakış açısı doğru değilse sonuçta isabet etmiyor maalesef...

Diğer açıdan kopyala yapıştır yapan bazı arkadaşlar paylaştıklarını ciddi olarak okumuyor sanırım.Çünkü kendi paylaştıkları bazı yazılarda buna rahat bir şekilde işaret ediyor...Neden acaba yoksa neye inandıklarının veya neyi paylaştıklarının farkında değil mi?

Tavır değişmeden cevap beklemeyin...Çünkü öncesinde biz tavır değişikliği olmamasına rağmen kendimize yakışanı yapmış ve cevap vermiştik.Ama birileri bu tavrını devam ettirmeye devam ettiriyor bizde bundan sonrasında yine bize yakışanı yaparak kitab'dan öğrendiğimiz bir başka yöntem ile devam edeceğiz...

Selametle...

Benim önkabullerim var, benim olmazsa olmazlarım var, benim önüme İslama dair atalarımdan ne ulaşmışsa Buhari, Müslim, Ebu Davud, Tirmizi, Nesai vs. kabul ettim ve itaat ettim.

Eski alimlerin sahih dediği hadisler benim için tartışmasız doğrudur. Bunları sorgulayan, yanlışlayan kişilere şiddetli düşmanlığım vardır.

lafons7275

Kıdemli Üye
Selam

Yine sorduğun soruya benim yerime cevap vermeye devam ediyorsun işte...Kendin çalıp kendin oynuyorsun!...

Meseleyi daha anlamıyorsun...

Ve bir dene bakalım...Adaletli ol ve bendeniz de gördüğün yanlışları sırala bakalım.Eğer zann'ın ile hareket etmeyip doğru bir teşhis koymuş isen neden bunu kabul etmeyim ki?Yeter ki doğru bir tanımlama olsun?Mesele ''elbiseyi temizlemek'' değil mi?...

Selametle...

HALKA ŞEFKATLE MUAMELE

Bil ki, yüce Allah'ın yarattığı varlıklara şefkat göstermek, yüce Allah'ın emrini yüceltmektir.

Halka şefkat şöyle olur: Senden bir şey isterlerse verirsin. Onlara, taşıyamadıkları yükü yüklemezsin.

Kendileriyle akıllarının seviyesine göre konuşur, onlara bilmedikleri dillerden ve hallerden bahsetmezsin.

lafons7275

Kıdemli Üye
Selam

Diğer açıdan kabul ettiğini ve itaat ettiğini söylediğin kabullerin veya isimlerin gerçekten söylediklerini kabul edip etmediği ise kişinin bir algısı da olabilir. Yani aslında bahsettiği isimlerin arkasında gittiğini sandığı halde onlara bile muhalefet ediyor olabilir.Buna dikkat etmek lazım....

Bu konuyla ilgili bende yanlışlar gördüysen lütfen beni ikaz et.