İçimizden Geldiği Gibi!

spesifik

آزادی قید و بند
Biz hicret edeli yıllar olmuş tabi zihin sadece göç olarak kabul edince hicreti nereden idrak etsinler =)

Kaptan

Mecra Yazarı
Dün selefilerin birkaç videosunu izledim..
Anne baba da olsa müşriklerin cenaze namazının kılınıp kullanamayacağı meselesi, Turkiye'deki camiler mescid-i dırar, oy vermek, pantolonun paçasının uzunluğu kısalığı :) vs.

spesifik

آزادی قید و بند
1947

Cenan

Ordinaryus

Bu söz bir müslümana ait olamaz. Bizim insanımız dertliyle dertlenir yeri geldiğinde gözyaşı döker. Sevincini de gönülden paylaşır.
Aksi davrananlar zaten normal değillerdir.

ihvanistanbul

AkhenAton
Bu söz bir müslümana ait olamaz. Bizim insanımız dertliyle dertlenir yeri geldiğinde gözyaşı döker. Sevincini de gönülden paylaşır.
Aksi davrananlar zaten normal değillerdir.
:)

Abla hadsizlik olarak anlamazsınız umarım fakat pamuklara sarılı veya bu ülkeden uzakta mı büyüdünüz? bizim insanımız karşısındaki düşsün diye bekler düşünce acır. ha sadec acır. Çok azı müstesna kolay kolay kimse yardım etmez.
derdinizi anlatırsınız iyi ihtimal Allah yardımcın olsun der. Ortalaması kendi derdini anlatmaya başlar, kötüsü sizi suçlar.

adams77

Kanalizasyoncu

Abla hadsizlik olarak anlamazsınız umarım fakat pamuklara sarılı veya bu ülkeden uzakta mı büyüdünüz? bizim insanımız karşısındaki düşsün diye bekler düşünce acır. ha sadec acır. Çok azı müstesna kolay kolay kimse yardım etmez.
derdinizi anlatırsınız iyi ihtimal Allah yardımcın olsun der. Ortalaması kendi derdini anlatmaya başlar, kötüsü sizi suçlar.

Ben bu büyük acımı ve tüm sıkıntılarımı sadece Allah'a arz ediyorum.

Cenan

Ordinaryus

Estağfirullah. Okudum ve şaşırdım.
Genelleme yapmışsınız. Kesinlikle katılmıyorum size. Bizim insanımız bu kadar mı düşmüş? Bahsettiğiniz insanları normal değil kişilik bozukluğu olanlar kategorisinde değerlendirmek gerek.

ihvanistanbul

AkhenAton
Estağfirullah. Okudum ve şaşırdım.
Genelleme yapmışsınız. Kesinlikle katılmıyorum size. Bizim insanımız bu kadar mı düşmüş? Bahsettiğiniz insanları normal değil kişilik bozukluğu olanlar kategorisinde değerlendirmek gerek.
Anormalin cogunluk oldugu yerde "normal" anormal kalir.

Guvenilir esnaf parmakla gosteriliyorsa, yemek satan yerleree helal sertifikasi araniyorsa, ev kiralanirken kiracinin sozunu geçtim kefil istenmesini gectim memur kefil araniyorsa, cocuk istismari gibi en adi suclar tavan yaptiysa faziletlerden bahsetmek ruya anlatmak gibi degil mi?

InsaAllah eski faziletlerimize kavusuruz.

Cenan

Ordinaryus
Anormalin cogunluk oldugu yerde "normal" anormal kalir.

Guvenilir esnaf parmakla gosteriliyorsa, yemek satan yerleree helal sertifikasi araniyorsa, ev kiralanirken kiracinin sozunu geçtim kefil istenmesini gectim memur kefil araniyorsa, cocuk istismari gibi en adi suclar tavan yaptiysa faziletlerden bahsetmek ruya anlatmak gibi degil mi?

InsaAllah eski faziletlerimize kavusuruz.

Bu dedikleriniz bir şekilde herzaman varolagelmiş. İnsanlığın imtihanı her dönem aynı olmuş, haddi aşanlar karşılığını bulmuşlardır. Bu demek değildir ki yurdum insanın %80 i bu haldedir.

Allah iyilerle karşılaştırsın. Duanıza "amin" diyorum.