Hüsnü Mübarek'in Sağlık Durumu İsrail'i Korkuttu | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Hüsnü Mübarek'in Sağlık Durumu İsrail'i Korkuttu

cahid

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
18 Ağu 2009
Mesajlar
5,497
Puanları
113


İsrail, Mısır Devlet Başkanı Mübarek'in yakalandığı kanser hastalığının seyrini ve sağlık durumunun gidişatını endişeyle takip ediyor.

Dün İsrail Başbakanı Binyamin Netenyahu ile Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek’in bir araya gelmesi bekleniyordu. Fakat her iki başkanlık ofisinden ulaşan bilgilere göre liderlerin buluşmaları iki kez ertelendi. İlk önce görüşmenin Şarm Şeyh’te olması beklenirken saha sonra Netenyahu’nun Mısır’a gelmesine yönelik talepte bulunuldu.

Netenyahu’nun ofisinden ‘ Her iki başkanın zaman takvimindeki karşılıklı nedenlerden ötürü buluşma iptal edildi ‘ açıklaması geldi. Fakat İsrailli yetkililere göre görüşmenin iptal olmasının sebebi son günlerde başkan Mübarek’in hastalığının ilerlemesi ve sağlık durumunun günden güne kötüye gitmesi.

Hüsnü Mübarek yaklaşık dört ay önce Almanya’da safra kesesinin ve bağırsaktaki kötü huylu tümörün alınması için ameliyt olmuştu.

Lübnan gazetesi Sefir, Msır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek’in Pazar gününden bu yana kamuoyunun önüne çıkmadığını, acil olarak tedavi amaçlı Almanya’ya gittğini ve orada en az on gün kalacağını yazdı.

Dün Mısır radyosu, Hüsnü Mübarek’in sağlık durumunda ani bozulmaların olduğunu ve üç Mısırlının İsrailli yetkilileri telefonla arayarak liderlerin buluşmalarının ertelenmesinin ardındaki gerçeğin ne olduğuna ilişkin araştırmalara girdiklerine dair haberler yayınladı.

Hüsnü Mübarek’in çevresindeki yetkililere yakın olan üst düzey bir kaynağın İsrail gazetesi ‘Yedioth Ahronot’a verdiği demeçte ‘Hüsbü Mübarek’in sağlık durumu son derece iyi olduğu, kendisinin şu an Mısır’da bulunduğu ve önümüzde ki günlerde yurt dışına gitmek gibi bir planı olmadığı‘ açıklamalarına yer verildi.

Aynı kaynağın haberine göre Mısırlıların görüşmeyi ertlemesindeki bir diğer sebep te Libya’nın düzenlediği gemi organizasyonunun bitmesini beklemek. Mısırlılar “Kimsenin aklına Mübarek-Netenyahu buluşması İsrail deniz kuvvetlerinin Libya gemisine saldırısından sonra olması amaçlanıyor fikri gelmesin. Bu iki lider arasında bir toplantı düzenlendiği ve iki kere ertelendiği doğru ama bazen olağan üstü durumlarda böyle şeylerle karşılaşılabilir” açıklamalarında bulundular.

Aynı zamanda Hüsnü Mübarek Filisitn Yönetimi Başkanı ile de görüşmesini iptal etmişti. Hüsnü Mübarek’in Netenyahu’ yu ağırladıktan sonra Başkan Mahmud Abbas’la bir araya gelmesi bekleniyor.

Netenyahu görüşme esnasında Hüsnü Mübarek’i Beyaz Saray’da konuşulanlardan haberdar edeceği ve İsrail ile doğrudan görüşmelere başlaması için Abbas’ı ikna etmesi talebinde bulunacağı tahmin ediliyor.

Bu sabah Hüsnü Mübarek’in Mısır Havaalanı yolunda bir cadde açılışında bulunacağı bekleniyor. Eğer bu etkinlikte iptal edilirse Mübarek’in yakın çevresi çok zor durumda kalacaktır. Çünkü Dünya İstihbarat Teşkilatlarının büyük bir kısmı Hüsnü Mübarek’in kötüye giden sağlık durumuna ilişkin araştırma içindeler.

isra haber
 

cahid

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
18 Ağu 2009
Mesajlar
5,497
Puanları
113
Mübarek'in eceli gelmiş ise yerine "Mübarek" birisinin geçip geçmeyeceği de tabii ki ayrı bir konu olsa gerek..
 

KFK

Yeni Üye
İhvan Üyesi
Katılım
2 Ocak 2010
Mesajlar
481
Puanları
0
Ne hüsnüdür ne de mübarektir.Kukladır;dalaksızdır,ciğersizdir,hemzemindir...
 
Üst