Hilafet Tartışmaları - Hilafeti Kimler Neden İstemez?

ihvanistanbul

AkhenAton
Devletin asli görevi adaleti sağlamaktır ama adaleti kendi yasa ve kuralarına göre değil sünnetullah çizgisinde olması gerekiyor. Firavunlukta bir yönetim şeklidir ama adaletsizdir
Yönetim şekli olarak değil firavunlar adil olmadığı için adaletsizdir. Akhenaton isimli firavun tek tanrıya inanır Allah'ı öven şiirler yazar ve putlara tapinmsyi yasaklar mesela. Nasıl bu adama zalım diyebiliriz?

adams77

Kanalizasyoncu
Yönetim şekli olarak değil firavunlar adil olmadığı için adaletsizdir. Akhenaton isimli firavun tek tanrıya inanır Allah'ı öven şiirler yazar ve putlara tapinmsyi yasaklar mesela. Nasıl bu adama zalım diyebiliriz?

Kitaptaki firavun kavramı ile mısırdaki krallara verilen firavun ismi farklı reis :)
Kafirler adil olamazlar adı üzerinde onlar gerçeklerin üzerini örtenlerdir

kebîkec

İhvan Forum Üye
İddia eden ispatla mükelleftir.
Şöyle düşün, bir Müslümanın yada kitle halinde Müslümanların, Allah'ın mülkünde Allah'ın kanunları geçerli olmalıdır demesinden daha meşruu birşey olabilir mi?
Müslümanları yaftalamaktan, suçlamaktan eline ne geçiyor? Belki bir zaman diliminde sen de bahsettiğin insanlarla oturup, kalktın. Bu insanlar, sadece Hilafet istedikleri için şu hapis yatıyorlar. Sen konuşmaktan ve iftira atmaktan başka ne yapıyorsun?
Kafirler, sayfa sayfa Hilafet'in kurulmasını nasıl geciktiririz diye raporlar yayınlıyorlar, benim Müslüman kardeşim, sağdan soldan duydukları ile 55 ülkede faaliyet gösteren, Hilafet ile özdeştirilmiş ve bedel ödeyen bir kitleye ve mensuplarına ileri geri konuşuyor. Forum dediğin şey ne güzel. At ortaya istediğin fikri. Ama unutma kardeş, Allah buraya yazdıklarından da soracak.
Mesele, şu kitle bu kitle değil? Mesele, İslami hayatın yeniden başlatılması, bu da ancak Hilafet ile mümkün.

halifeniz veya halife adayınız var mı ?

Mehmet Çetinbudak

İhvan Forum Üye
Abes değil tabiiki ama önce temel atıyorlar sonra giriş sonra birinci sonra ikinci katı atıyorlar. Binaya üçüncü kattan başlayanlara Allah yardım eder mi ? Temel atarken karnına taş bağlayabilirsin çünkü çalışıyorsun. Ama karnına taş bağlayıp üçüncü kattan binaya başlama planları kurduğunda ne sevap kazanırsın ne de o bina biter... Sanal tasarımları kast etmiyorum. Sanal dünyada her şey olur ama modemin fişi çekilince kül kedisi normal hayatına dönüyor :)

Tepeden inme bir yönetimden bahsetmiyorum. Bir kavim nefislerindekini değiştirmedikçe Allah o kavmin halini değiştirmez. Muhakkak bahsettiğimiz değişim ümmetin evlatları ile iç içe yapılıyor. Paralelinde kanaat önderleri ve nusret ehli ile görüşülüyor. Her işte olduğu gibi bu işte önderimiz Allah Rasulu. Metod, O'nun siretinden çıkarıldı. Yoksa gidişatın nasıl olacağına ne ben karar verebilirdim ne de sen.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Tepeden inme bir yönetimden bahsetmiyorum. Bir kavim nefislerindekini değiştirmedikçe Allah o kavmin halini değiştirmez. Muhakkak bahsettiğimiz değişim ümmetin evlatları ile iç içe yapılıyor. Paralelinde kanaat önderleri ve nusret ehli ile görüşülüyor. Her işte olduğu gibi bu işte önderimiz Allah Rasulu. Metod, O'nun siretinden çıkarıldı. Yoksa gidişatın nasıl olacağına ne ben karar verebilirdim ne de sen.

Bildiğimiz Hizbuttahrir söylemi. Bal gibi de tepeden inme bir teoridir. Ne kadar iyi niyetli olursa olsun ayakları yere basmayan bir söylemdir. Belli zamanlarda meydana çıkıp hilafet istemekle hilafet gelmiyor. Halife veya mehdi gelebilir ama hilafet gelmez... Köklü değişim önemli ama kökü İslamda olmak kaydıyla :)

Hakperest

Kıdemli Üye
Bildiğimiz Hizbuttahrir söylemi. Bal gibi de tepeden inme bir teoridir. Ne kadar iyi niyetli olursa olsun ayakları yere basmayan bir söylemdir. Belli zamanlarda meydana çıkıp hilafet istemekle hilafet gelmiyor. Halife veya mehdi gelebilir ama hilafet gelmez... Köklü değişim önemli ama kökü İslamda olmak kaydıyla :)
O bu şu bilmem ama
Ümmet zavallı konumunda
Sembolik olsa da bir tane diksin başına yahu
Tahrirciler iyi çene yapıyor da diğerleri çok mu samimi

kebîkec

İhvan Forum Üye
2777

İhtilalle Hilafet teorisi :)

Kulabdullah006

İhvan Forum Üye
İddia eden ispatla mükelleftir.
Şöyle düşün, bir Müslümanın yada kitle halinde Müslümanların, Allah'ın mülkünde Allah'ın kanunları geçerli olmalıdır demesinden daha meşruu birşey olabilir mi?
Müslümanları yaftalamaktan, suçlamaktan eline ne geçiyor? Belki bir zaman diliminde sen de bahsettiğin insanlarla oturup, kalktın. Bu insanlar, sadece Hilafet istedikleri için şu hapis yatıyorlar. Sen konuşmaktan ve iftira atmaktan başka ne yapıyorsun?
Kafirler, sayfa sayfa Hilafet'in kurulmasını nasıl geciktiririz diye raporlar yayınlıyorlar, benim Müslüman kardeşim, sağdan soldan duydukları ile 55 ülkede faaliyet gösteren, Hilafet ile özdeştirilmiş ve bedel ödeyen bir kitleye ve mensuplarına ileri geri konuşuyor. Forum dediğin şey ne güzel. At ortaya istediğin fikri. Ama unutma kardeş, Allah buraya yazdıklarından da soracak.
Mesele, şu kitle bu kitle değil? Mesele, İslami hayatın yeniden başlatılması, bu da ancak Hilafet ile mümkün.
Bir dakika ben söylediklerimi ispat ederim... İsim verebilirim istersen benim kastettiğim o güruh ve zavallı piyonlarının tek tek isimlerini iftiralarını yazabilirim... Birde bu güruh birilerine hakaret ve iftira atmaktan başka bir şey yapmıyor. Allah rızası için değil ingilizlerin örgütlediği saçmasalak şeyler için hapiste yatıyorlar.

Kulabdullah006

İhvan Forum Üye
Halife adayların da aranan şart
1_Arap olacak
2_kadınlarla tokalaşacak
3_ingiliz ordusundan maaş alan ürdünlü nün tüm fikirlerini kabul edecek (saçmasalak olsabile)
4-abd yi eleştirecek ama ingilizlerden bahsetmeyecek...
5-bir olay karşısında sorun yaşayan iki kişi hakkında hüküm verirken kendi lerinden birisi varsa o kesin haklıdır diyecek.
....
.....
....