Herkes Risale-i Nur'dan Bir Vecize Yazsın

incitanem

Asistan
Bana hizmetiniz lazım değil ; uhuvvetiniz(kardeşliğiniz) lazım.
İnsanları canlandıran emeldir; öldüren ye'stir.
Güzel gören, güzel düşünür.Güzel düşünen, hayatından lezzet alır.
Ustadın en sevdiğim ve bas ucum olan sözlerinden birkaçı...

salimabi

Kısıtlı Erişim
10606345_10202567783860155_2495745189150126522_n.jpg

Yahayy

Kıdemli Üye
Ben sekiz-dokuz yaşında iken, bütün nahiyemizde (çevremizde) ve etrafında ahali Nakşî Tarikatında ve oraca meşhur Gavs-ı Hîzan namiyle bir zattan istimdad ederken, (yardım isterken) ben akrabama ve umum ahaliye muhalif olarak "Yâ Gavs-ı Geylanî" derdim. Çocukluk itibariyle elimden bir ceviz gibi ehemmiyetsiz bir şey kaybolsa, "Yâ Şeyh! Sana bir fatiha, sen benim bu şeyimi buldur." Acibdir ve yemin ediyorum ki, bin def'a böyle Hazret-i Şeyh, himmet ve duasiyle imdadıma yetişmiş. Onun için bütün hayatımda umumiyetle fâtiha ve ezkâr ne kadar okumuş isem, Zât-ı Risaletten (A.S.M.) sonra Şeyh-i Geylânî'ye hediye ediliyordu... (Sikke-i Tasdik-i Gaybi - 143)

MB860 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Havas

Kısıtlı Erişim
radyo ile tanışıp çalışmasını meleklere bağlayan adam said nursi.3 ay da tüm ilimleri hıfzederse olacağı bu..

Radyo bilbadehe kudret-i ilahiyenin bir cilvesidir ve o cilvenin kürre-i havaya umumca temsil eden bu gelen hadis-i şerifin meali gösteriyor, şöyle ki: Bir melaike var, kırkbin başı var, her başında kırkbin dili var, her dilde kırkbin tesbihat yapıyor. 64 Tirilyon tesbihat aynı anda söylüyor. Demek kürre-i hava bu melaike gibidir. Yani bu melaikenin tesbihatı adedince her kelimei tayyibe hava sayfasına yazıyor. Kürre-i hava diyor ki, bu hadis benden veya buna benzer memur meleklerden haber veriyor, külli bir şuurla yapılan bu iş yalnız tek bir zerrenin vazifesi ne bana yani kürre-i havaya ve ne de bütün eşyaya vermesi hiç bir ciheti imkanı yok, demek her yerde hazır nazır, ahadiyet cilvesiyle ve içinde ihatalı bir irade, muhit bir ilim bulunan bir kudret-i ezelliyenin cilvesidir. Buna milyonlar şahitlerden birisi radyodur (ihlas Dergisi, 1964, Nu.9, s.3..)

şimdi size said nursinin tefsir yöntemini örnekliyim.:)...Bu tefsirde esas ,,alıntı yapacığın kimseyi çok kutsayıp, kendini çok aşağılayıp mesajını vereceksin..

Son olaylar beni çok üzüyor.türkiyeninin hali ne olacak diye düşünürken,bediüzzaman said nursi k.s hazretlerinin internetteki makalesi gözümü ilişti .Şiddetle uyarıldım.yüce allah cc ,bediüzzam said nursi hazretleri diliyle bu mesajı yıllar öncesinde ,anur talebelerinin aciz kulu havas 'a açık ve net bilidiriyordu.
Yani bu melaikenin tesbihatı adedince her kelimei tayyibe hava sayfasına yazıyor. Kürre-i hava diyor ki, bu hadis benden veya buna benzer memur meleklerden haber veriyo
bedizzamanın hadisi kutsidede işaret ettiği gibi bu kurtarıcı tayyip erdoğan bi iznillah!
her musluman onu desdeklemelidir.Bu buhtan ancak böyle püskürtülür..

salimabi

Kısıtlı Erişim
radyo ile tanışıp çalışmasını meleklere bağlayan adam said nursi.3 ay da tüm ilimleri hıfzederse olacağı bu..

Radyo bilbadehe kudret-i ilahiyenin bir cilvesidir ve o cilvenin kürre-i havaya umumca temsil eden bu gelen hadis-i şerifin meali gösteriyor, şöyle ki: Bir melaike var, kırkbin başı var, her başında kırkbin dili var, her dilde kırkbin tesbihat yapıyor. 64 Tirilyon tesbihat aynı anda söylüyor. Demek kürre-i hava bu melaike gibidir. Yani bu melaikenin tesbihatı adedince her kelimei tayyibe hava sayfasına yazıyor. Kürre-i hava diyor ki, bu hadis benden veya buna benzer memur meleklerden haber veriyor, külli bir şuurla yapılan bu iş yalnız tek bir zerrenin vazifesi ne bana yani kürre-i havaya ve ne de bütün eşyaya vermesi hiç bir ciheti imkanı yok, demek her yerde hazır nazır, ahadiyet cilvesiyle ve içinde ihatalı bir irade, muhit bir ilim bulunan bir kudret-i ezelliyenin cilvesidir. Buna milyonlar şahitlerden birisi radyodur (ihlas Dergisi, 1964, Nu.9, s.3..)

şimdi size said nursinin tefsir yöntemini örnekliyim.:)...Bu tefsirde esas ,,alıntı yapacığın kimseyi çok kutsayıp, kendini çok aşağılayıp mesajını vereceksin..

Son olaylar beni çok üzüyor.türkiyeninin hali ne olacak diye düşünürken,bediüzzaman said nursi k.s hazretlerinin internetteki makalesi gözümü ilişti .Şiddetle uyarıldım.yüce allah cc ,bediüzzam said nursi hazretleri diliyle bu mesajı yıllar öncesinde ,anur talebelerinin aciz kulu havas 'a açık ve net bilidiriyordu.

bedizzamanın hadisi kutsidede işaret ettiği gibi bu kurtarıcı tayyip erdoğan bi iznillah!

hadi canım sağ dan
ürün çıkmaz bu bağdan
yemek bile yapılmaz bu yağdan

Havas

Kısıtlı Erişim
hadi canım sağ dan
ürün çıkmaz bu bağdan
yemek bile yapılmaz bu yağdan

salim kardieşim seni severim.Böyle saçmalıkların dinde yeri yok.bunlara tolerans gösterilmez kutsanmaz.

Ben de derin bir dereye bakar bir katran ağacı altında oturdum. Müteessifâne şöyle düşündüm ki: Küflenmiş bir parça ekmeğimiz var; bu akşam ancak ikimize yeter. İki gün nasıl yapacağız ve bu sâfi-kalb adama ne diyeceğim diye düşünmedeyken, birden bire başım çevrilir gibi başımı çevirdim. Gördüm ki, koca bir ekmek, katran ağacının üstünde, dalları içinde bize bakıyor.
Dedim: "Süleyman, müjde! Cenâb-ı Hak bize rızık verdi."
O ekmeği aldık; bakıyoruz ki, kuşlar ve hayvânât-ı vahşiye, hiçbiri ilişmemiş. Yirmi otuz gündür hiçbir insan o tepeye çıkmamıştı......said nursi..

Ağaçdan ekmek toplayan bir adam ne anlatmak ister?

Allahın rahmet ,kudretinimi yüceltiyor yoksa kendisinimi?

resulullahın hiç böyle ağaçlardan çöllerden ekmek topladığını duydunmu?karnına taş bağlayıp 2 sene çöllerde sürünen resulullaha bir rehmet inmedimi?

"Üstadla gelen bereket""Üstad Barla'ya ayak bastığı zaman burada öyle bir mahsul oldu ki, her sene dışarıdan buğday alırken, o sene dışarıya biz mahsül sattık. O buradan gidince, o bizleri terk edince mahsüllerimiz azaldı. Eski bolluk ve bereket kalmadı. Barla'nın bağ ve bahçeleri sarardı, kurudu. Ekin onda bire düştü. Eskiden çiftçilik yapan 200 aile vardı, şimdi 5'e düştü.

üstadı barlaya ayak basıyor mahsul çift katlıyor bire 10 veriyor.benim resulum çöllerde sürünüyor hiç bir şey olmuyor.:blink:
böyle bir saçmalık olabilirmi?bunlara inanılırmı?

her insanın güzel sözü olabilir .o ayrı bir şey .güzel sözlerin arkasında dinine inancına atılan iftiralarıda görmezden gelip red etmiyorsak gafletteyiz demektir.

salimabi

Kısıtlı Erişim
salim kardieşim seni severim.Böyle saçmalıkların dinde yeri yok.bunlara tolerans gösterilmez kutsanmaz.

Ağaçdan ekmek toplayan bir adam ne anlatmak ister?

Allahın rahmet ,kudretinimi yüceltiyor yoksa kendisinimi?

resulullahın hiç böyle ağaçlardan çöllerden ekmek topladığını duydunmu?karnına taş bağlayıp 2 sene çöllerde sürünen resulullaha bir rehmet inmedimi?

üstadı barlaya ayak basıyor mahsul çift katlıyor bire 10 veriyor.benim resulum çöllerde sürünüyor hiç bir şey olmuyor.:blink:
böyle bir saçmalık olabilirmi?bunlara inanılırmı?

her insanın güzel sözü olabilir .o ayrı bir şey .güzel sözlerin arkasında dinine inancına atılan iftiralarıda görmezden gelip red etmiyorsak gafletteyiz demektir.
Havas kardeşim ben seni sevmem bilnediğim şeye düşmansın düşman olacaksan gel dershanelerimize öğren ondan sonra düşman ol

Havas

Kısıtlı Erişim
Havas kardeşim ben seni sevmem bilnediğim şeye düşmansın düşman olacaksan gel dershanelerimize öğren ondan sonra düşman ol
beni sevmene gerek yok ..eğerki dersanalerinize rağmen durumunu değerlendirmeden aciz bir şekilde eleştirile net bir cevab veremiyorsan veya görmek istemiyorsan seninde bu pastadan nemalandığını ,çıkarın çerçevesinde gelir kapının kapanmasnı istemediğini,yada dersanelerin din adına size hiç şey kazandırmadığını düşünürüm.
reslulllah şirkle mucadeleye başladında ona en büyük tepkiyi verenlerin temel nedeni allaha inanmak değildi.kabede 360 put var ,bir sürü hacı bu putları ziyerete geliyor bize para kazandırıyorlar.şimdi muhammed çıktı tek allaha çağırıyor aracıyı red ediyor.biz nasıl para kazanırız?diye endişeleleri vardı..

Amacınızı biliyorum da , kendinizle sorununuzu çözmüş değilim halen daha.. Rica ediyorum bir kere tenkid maksatlı değilde, tam olarak istifade etmek amacıyla okusanız bir şey değişir mi? Merak ediyorum doğrusu!.. Orda yazılı olan şeyler senin aklımda dolastırdığın bin tilkiden daha fazla değer taşıyor.. Merak ediyorum acaba imanını kurtarma ya çalışmak yerine bütün vaktini telefon ile veyahutta bilgisayarın başında insanlara cevap vermeye çalışmakla mi geçiriyorsunuz??

Ha, benim imanım tam sorun yok diyorsanız o başka tabi..
Selametle!