Hergüne bir dua...

SİRAC

Üye
Allâhümme ağninî bil ilmi ve zeyyinnî bil hilmi ve ekrimnî bit takvâ ve
hammilnî bil âfiyeti.

Allahım! Beni ilimle zenginleştir, yumuşak huylulukla (hilmle) benim
ahlakımı güzelleştir, bana Senin lütfundan takvayı ihsan et, Senden
hakkıyla korkmamı nasib et ve bana sıhhat ve afiyet ver Ya Rabbi!

reyyan85

Üye
Ya Hayyü Ya Kayyümü Birahmetike esteğisü fe aslihli şen'i küllehü ve telkini ila nefsi tarfete aynin.

ANLAMI;Ya Hayy Ya Kayyum olan Allah'ım!
Benim bütün işlerimi,hal ve hareketlerimi düzelt.Beni en ufak göz kırpmamda bile nefsime bırakma!!!

ruhefza

Üye
Bazen aniden bir sıkıntı oturur yüreğine...
Ve oturduğu yeri eritir birdenbire...
ALLAH...
Ya Rab dokun yüreğime...
Ki,serinlesin Ya Rab derdimin dermanı sende
Dokun Yüreğime...

Ya rabbim bizi sadık kulların arasında kıl bize Eyyüb peygamber sabrı ver nefslerimizden bizi kurtar Gaflatte uyuyanları uyandır uyanmayanları bizden uzak tut. :(

seher

Doçent
Allah'ım sana ve Rasûlune hakkıyla tabi olan ve hakiki aşıklardan olmamızı nasip eyle (Âmin )

gül

Doçent
YA RABBİ SINAVLARIMIZI BİZE KOLAY KIL...ZİHİN AÇIKLIĞI VER[AMİN]

Enes

İhvan Forum Üye
Ya Rab!!

Elimden tut diyenin elini geri çevirmezsin biliyorum...

Tut ellerimden bırakma...

B

BeHReM

Guest
Rabb'im beni bana bırakma,beni Sensiz bırakma.............

Hanne

Doçent
Rabb'im kapına geldim ellerimi boş çevirme..

^diyar^

susss gönlüm!!!
ـ1ـ عن أبى هريرة رَضِيَ اللّهُ عَنْهُ قال: ]كَانَ رَسُولُ اللّهِ # يَقُولُ في دُعَائِهِ: اَللَّهُمَّ أصْلِحْ لِى دِينِى الَّذِي هُوَ عِصْمَةُ أمْرِِى، وَأصْلِحْ لِى دُنْيَاىَ الَّتِى فِيهَا مَعَاشِى، وَأصْلِحْ لِى آخِرَتِى الَّتِى فِيها مَعَادِى، وَاجْعَلِ الحَيَاةَ زِيَادَةً لِى في كُلِّ خَيْرٍ، وَاجْعَلِ المَوْتَ رَاحَةً لِى مِنْ كُلِّ شَرٍّ[. أخرجه مسلم .
"Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) dua ederken şunu söylerdi: "Allahım, dinimi doğru kıl, o benim işlerimin ismetidir. Dünyamı da doğru kıl, hayatım onda geçmektedir. Ahiretimi de doğru kıl, dönüşüm orayadır. Hayatı benim için her hayırda artma (vesilesi) kıl. Ölümü de her çeşit şerden (kurtularak) rahata(kavuşma) kıl."

gül

Doçent
RABBİM YAPILAN BÜTÜN DUALARI KABUL EYLESİN AMİN

SeNoL

MUEYABYA
RABBİM YAPILAN BÜTÜN DUALARI KABUL EYLESİN AMİN

Web sitesi
www.ihvan-forum.com
Rabbİm Ellerİmİzİ AÇip Sana Yalvarmaktan Bİzİ Alikoyma..
Bİzİ Uykumuzda Dahİİ Senİ Zİkreden Kullarindan Eyle..........

CÜmle KardeŞlerİn Ve ArkadaŞlarin Dualarini Kabul Olur İnŞallah ..
S.a​

B

.BeYzA.

Guest
Rabbim en güzel duaları hakkımızda kabul eylesin...amin

gul_irana

Üye
Hazreti Ali (Radiyallahü Anh)’a Ait, Tasa ve Kederden Emîn Olmak İçin Okunabilecek Bir Dua

اَللّٰهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ يَا عَالِمَ الْأُمُورِ الْخَفِيَّةِ * وَيَا مَنِ الْأَرْضُ بِعِزَّتِهِ مَدْحِيَّةٌ * وَيَا مَنِ الشَّمْسُ وَالْقَمَرُ بِنُورِ جَلاَلِهِ مُشْرِقَةٌ مُضِيئَةٌ * وَيَا مُقْبِلاً عَلَى كُلِّ نَفْسٍ مُؤْمِنَةٍ زَكِيَّةٍ * يَا مُسَكِّنَ رُعْبِ الْخَائِفِينَ وَأَهْلِ التَّقِيَّةِ * يَا مَنْ حَوَائِجُ الْخَلْقِ عِنْدَهُ مَقْضِيَّةٌ * يَا مَنْ لَيْسَ لَهُ بَوَّابٌ يُنَادَى، وَلاَ صَاحِبٌ يُغْشَى، وَلاَ وَزِيرٌ يُؤْتَى، وَلاَ غَيْرُ رَبٍّ يُدْعَى، وَلاَ يَزْدَادُ عَلَى الْإِلْحَاحِ إِلاَّ كَرَماً وَجُودًا * أَنْ تُصَلِّيَ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَأٰلِهِ، وَأَعْطِنِي سُؤْلِي، إِنَّكَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ *

* * *

Rabbim! Açık-gizli bütün işleri gören ve bilen yalnız ve yalnız Sen’sin! Yerküre Sen’in izzetinden yayılıp dürülmüştür; Güneş ve Kamer de, arzı ve gökleri aydınlattıkları ışıklarını Sen’in nurundan almışlardır.
Ey temiz gönülleri her zaman lütuflarıyla sevindiren, hayatını takva yörüngeli sürdüren gönül erlerinin korkularını izale eden ve kullarının ihtiyaçlarını gönderen Sultanlar Sultanı Allahım! Sen öyle yüce bir sultansın ki, dergahında kapıcı bulunmaz; zaten Sen’in de öyle bir kapıcıya ihtiyacın yoktur. Sen bir vezîre, bir yardımcıya da asla muhtaç değilsin. Sen’den başka bir rabb olmadığını ve Sen’in el açıp yalvarılacak yegane ma’bûd olduğunu bütün kâinat değişik lisanlarla haykırıp durmaktadır.
Ya Rab! Hiç ayrılmadan Sen’in dergahının önünde bekleyenler ve ısrarla el açıp yalvaranlar, başka değil Sen’den sadece lütuf ve ihsan görürler. Allahım! Sen ‘Lâ havle velâ kuvvete illâ billah” kenzinin tek sahibisin; Sen’in her şeye gücün yeter. Habîbin Hazreti Muhammed hürmetine, ehl-i beyti hürmetine bizi de umduklarımıza nâil eyle!..

^diyar^

susss gönlüm!!!
öncelikle ihvandaki arkadaşlarım için BU DUAM

Ya Rabbi! Bize dünyada ve ahirette iyilik ver, bizi cehennemin o korkunc azabindan koru.Ya Rabbi! Zerre kadar ser veya hayr olsun, igneden iplige, yastan kuruya, her seyin hesabinin soruldugu büyük mahkemede yüksek huzuruna cıktigimiz zaman sen bize annemize babamiza ve affina muhtac bütün Müslumanlara merhamet ihsan eyle… Ya Rabbi! Günesin etrafinin bütün sicakligi ile kasip kavurdugu, yerin üzerinde gecen olaylari haber verdigi, iyi amelden baska malin, mülkün, soyun, sopun hicbir fayda vermedigi boynuzsuz koyunun boynuzlu koyundan hak iddia ettigi ellerin ayaklarin sahitlik yaptigi herkesin nefsi yanii ulu Allah’in yüce huzurunda ben nasil hesap verecegim diye feryad ettigi ve kisinin hesap vermek endisesiyle kardesinden, colugundan cocugundan kactigi, anasindan ve babasindan kactigi büyük mahkemede en büyük affettiricimiz Hz. Muhammed sallallahu aleyhi vesselemin sancaginin altinda hepimizi hasr ve cem eyle ....

B

.BeYzA.

Guest
(Allahım) Yalnız Sana ibadet eder, yalnız Senden yardım dileriz. Bizi dosdoğru yola ilet, sapanların ve yoldan çıkmışların yoluna değil(amin) -fatiha-

gülmisal

Üye
Yâ Rabb! Sana hamd ederiz. Bu hamdimiz senin ihsan etmiş olduğun ni'metlerine mukabil olamaz, ve senin azamet-i ulûhiyyetin ve rubûbiyyetin hakkını îfâya asla kâfi değildir. Sana gerektiği gibi hamdedemediğimiz için aczimizi arzederiz. Ey Rabbimiz! Zîrâ nimetlerini saymak mümkün değildir."