HDPbarajı aşamazsa Türkiye silahlı çatışma günlerine geri döner | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

HDPbarajı aşamazsa Türkiye silahlı çatışma günlerine geri döner

ummuhan

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
1 Eyl 2007
Mesajlar
12,943
Puanları
113
Elif Şafak'tan bir skandal yazı daha

Elif Şafak, Financial Times'a yazdığı yazıda, HDP'nin barajı aşamaması durumunda ülkede kan akabileceğini belirtti.Elif Şafak, İngiliz gazetesi Financial Times'a yazdığı yazıda Türkiye'de 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
HDP'NİN BARAJI AŞAMAMASI

Elif Şafak, 7 Haziran genel seçimlerine ilişkin HDP'nin barajı aşamaması durumunda Türkiye'nin silahlı çatışma günlerine geri dönebileceğini yazdı.

KÜRTLERİN BABASI APO

Elif Şafak, ''Kürtlerin sürpriz hediyesi Türkiye'de birlik olabilir'' başlıklı yazısında Abdullah Öcalan'ı 'Kürt halk hareketinin babası' olarak nitelendirdi.

Elif Şafak'ın Financial Times'a yazdığı yazıdan bir bölüm;

''Seçimde sonuç ne olursa olsun, demokrasinin Kürtler için inişli çıkışlı bir yol olarak kalması muhtemeldir. Hareket ülkenin geri kalanına da egemen olan otoriterlik kültüne bağışık değildir. PKK'nın hapisteki lideri Abdullah Öcalan Kürt hakları hareketinin babası kabul edilir.

HDP yüzde 10 barajını geçmede başarısız olur ve Kürtler Meclis'te temsil edilemezse, Kürt siyasetinde şahinlerin etkisi artabilir. Türkiye de silahlı çatışma günlerine geri dönebilir''
 

can feda

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
11 Ocak 2015
Mesajlar
1,014
Puanları
0
Terörist Başını ifade şekli dışında...silahlı çatışma günlerine geri dönebilir kısmında haklılık payı var...

Çözüm süreci...çözülme sürecine doğru hızla gidiyordu...seçim arası verildi duruldu biraz...

ancak sırrı süreç bitmiştir dedi...süreci yöneten yalçın aydoğan sürekli seçim malzemesi olarak kullanıyor süreci...erdoğan masa yok vs dedi yanlış hatırlamıyorsam...ortada süreçle ilgili ilk zamanlarda olduğu gibi halen bir kargaşa hakim...bakalım...hayırlısı olur inşAllah...
 

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63
Hoooşt

Fistanlarını hazırlasınlar
 
Üst