Haz. Hüseyin , Nasrallah ve İran'dan beridir. | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Haz. Hüseyin , Nasrallah ve İran'dan beridir.

Ahter

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
1 Eki 2009
Mesajlar
5,252
Puanları
0
Lübnan'ın önce gelen Şii din adamlarından İslami Şura Meclisi sözcüsü Şeyh Muhammed el Hüseyni, Sünni Müslüman Alimler Heyeti lideri Şeyh Haris el Dari'nin cenazesinde yaptığı açıklamada Hizbullah, İran, Ayetullah Sistani ve diğer Şii milislerin ABD adına Sünni'leri katlettiklerini ve Hz Hüseyin'in onların faaliyetlerinden beri olduğunu duyurdu.Lübnan'ın önde gelen Şii din adamlarından İslami Şura Meclisi sözcüsü Şeyh Muhammed el Hüseyni Sünni Müslüman Alimler Heyeti lideri Şeyh Haris el Dari'nin cenazesinde yaptığı açıklamada Hizbullah, İran, Ayetullah Sistani ve diğer Şii milislerin ABD adına Sünni'leri katlettiklerini ve Hz Hüseyin'in onların faaliyetlerinden beri olduğunu duyurdu.Suriye'de Beşşar Esed'den başka ilah yoktur demeyen sivil halkı diri diri toprağa gömen(linkte) rejim askerleriyle beraber Sünniler için simgesel öneme sahip Halid Bin Velid Camii, Emevi Camii gibi mukaddes mekanları özellikle hedef alan ve 4 yılda 18 bini çocuk toplam 300 binden fazla insanı katleden İran denetimindeki Şii militanların İslam'dan beri olduklarını, amaçlarının Kabe de dahil mukaddes bölgeleri işgal etmek olduğunu ve İran'ın asıl amacının Fars milliyetçiliği olduğunu vurgulayan Şii din adamı Muhammed el Hüseyni önemli açıklamalar yaptı.

Caferilerin camilerle savaşıIrak'ta Amerikan silahlarıyla donatılmış ve ABD askerleri tarafından El Esed kampının da (linkte) aralarında olduğu bir çok kampta askeri eğitim gören Şii milislerin Sünni halkı katliamdan geçirdikleri, mollaların baltalar, ağaç testereleri ile Sünni sivillerin kesilip katledilmesine bizzat iştirak ettiği görülüyor.

Geçtiğimiz günlerde ellerinde ABD M 16 silahları, arkalarında ABD askeri araçları ve üzerlerinde ABD ordu envanterine kayıtlı kıyafetler bulunan İran yanlısı Caferi milisler ile Tikrit'te görüntülenen İranlı general Kasım Süleymani'nin yapılan Sünni katliamları konusunda ABD ve İsrail ile organizeli çalıştığı biliniyor. İran'ın geçtiğimiz günlerde Suriye'de Sünni'leri katletmek için Esed rejimine 10 adet savaş uçağı verdiği biliniyor. (Kaynak
linktedir.)


Şii Lider Tufeyli: Hizbullah İsrail'in BekçisidirABD'nin bir çok tank hediye ettiği(linkte) Irak Hizbullah'ı milisleri Sünni kasabalarda evleri yakıp yağmalar yapıyor (linkte) ve yakaladıkları Sünni erkekleri tank paletleriyle eziyor.http://www.siimezhebi.com/suriyedeki-siilerin-katliamlari-18/

Ya Hüseyin ve Ya Zeyneb sloganlarıyla Irak ve Suriye'de katliamlar yapan Şii ölüm timlerine İran askeri ve ekonomik destek verirken bir çok katliamcı tim Kum, Tahran, Beyrut gibi İran kontrolündeki şehirlerde askeri eğitim alıyor. Suriye halkını varil bombalarıyla yüzer yüzer katleden Esed rejimine geçtiğimiz günlerde 10 savaş uçağı hediye eden İran ve Hizbullah savaşçılarının Avrupa ve İsrail ile Esed'in devrilmemesi ve Sünni dünyaya karşı güçlü ve bölücü bir Şii hilalin Yemen, Irak, İran, Lübnan ve Bahreyn'i içine alacak şekilde kurulması konusunda işbirliği yaptıkları biliniyor.

Türkiye'de Alptekin Dursunoğlu, Atasoy Müftüoğlu, Nurettin Şirin gibi İran yanlılarının mezhep savaşı çıkmaması adına İran ve Şii milisleri eleştirmediği, Suriye ve Irak'ta bulunan 30 bine yakın Şii ve Türkiye'den Esed adına savaş için giden 4 bin katliamcı Alevinin ise gündeme getirilmeyip medyanın Sünni yabancı savaşçılara odaklandığını, Batı'nın da bu algı operasyonunu desteklediği görülüyor.

Şii Din Adamının açıklamasının tam metni:"Yemen'in başkenti Sana işgal edilmiştir. Maalesef Bağdat işgal edilmiştir.

Bugün İran Devrim Muhafızları generali Kasım Süleymaniyi görüyoruz. Irak'a kahve içmeye geliyor ve onlara işte ben size geri döndüm diyor. Ey Arap Şii'leri. Ey Irak Şiileri. Sapkın davetçi ve önderlere dikkat edin. Rahmetli Şeyh'in El Cezire'de Şeriat ve Hayat isimli programda ne dediğini hatırlayın. İslami vahdete dikkat çekmişti ve İran'da Hamaney liderliğindeki vilayeti Fakihin sizi mezhepçi bir çatışmaya ittiğini ve bunu planladığını açıklamıştı. Çünkü İran (Vilayeti fakih) ancak bir mezhep çatışması haliyle varlığını sürdürebilir.

Hepimizin dini birdir İslamdır, Rabbimiz birdir Kur'an ve peygamberimiz birdir. Ümmet coğrafyalarını tarumar eden düşmanımız birdir. Başkentlerimize bir bakın. Neden Tahran istikrarlı ve güvenilir? Neden bütün musibetler biz Arap'ların başında? İran'ın oyuncağı Kasım Süleymani ve Nasrallat, Suriye'de Hz Hüseyin adına şerefli aileleri katledip, mallarını gasp edip onları esir almak için gittiklerinde (ki Hz Hüseyin ondan beridir) Yemen'e girerek Arap bölgelerini işgal etmeye çalışıyorlar ve buradan Mekke ve Medineyi işgal edeceklerini ilan ediyorlar.

Ve Irak'a giriyor Kasım Süleymani ve Nasrallah liderliğindeki Şiiler.O Irak ki ordusu Safevilere karşı engelleyici bir set ve kaleydi. Aralarında sonradan İran'ın ile beraber Irak'a dönen işbirlikçiler hariç.Üzüntü ile söylüyorum. O kişiler Velayeti Fakih nizamıyla beraber Irak'a döndüler. Bugün söz fayda etmez. Ama eylem fayda verir. El ele direniş gerek. Şerefli bir mücadele. Çünkü bugün Irak İran tarafından işgal edilmiştir. Ey Irak, Lübnan, Suriye ve Yemen Şii'leri! İran sizleri ümmete sızmak için köprü, geçiş yolu ve araç olarak kullanıyor. İran sizin faydanıza hesap yapmıyor. Şüphesiz İran'ın bu işgali batıldır ve Batıl asla kalıcı olmaz. Ve biz hak taraftayız. Ve inşaallah bu işgale karşı tez zamanda duracağız. Ey Şiiler. Eğer Mü'minlerin Emiri Hz Ali'nin taraftarlarıysanız o şöyle diyor. Zalimin belini kıran, mazluma da destek olan olunuz.

Siz bugün zalimle berabersiniz. Sizi tekrar tekrar uyarıyorum. Bugün hesap olmadan amel yapma günüdür. Ama ahiret amel olmadan hesabın olduğu gündür.Özünüze, asaletinize dönün, Araplığınıza dönün, Irak'ınıza dönün ve işgalcileri temizleyin. Ayetullah Sistani'ye bakın bir. Ben nelerin döndüğünü biliyorum. Sistani'nin bürosunda İran istihbaratı hakimdir. O hiç bir açıklamayı anlamıyor, görmüyor hatta bilmiyor. Ondan yapılan her fetva, beyan ve söz İran'ın çıkarlarına uygun olarak hazırlanıyor."Tikrit'te öldürülen Şii Mollalardan bir tanesi:


Tikrit'te öldürülen Hizbullah militanlarından bazılıranın cenazesi:


Tikrit


bölgesinde ABD askeri araçlarında Ya Ali diye slogan atan Şii milisler:Şii militanlar Irak'ta Sünnilere ait yerleşim yerlerini yakıyorlar:
Irak Hizbullah'ı Amerikan tankları ile gövde gösterisi yapıyor
 

alı

Yeni
İhvan Üyesi
Katılım
12 Eki 2006
Mesajlar
1,784
Puanları
0
Bir gün olmasın ki şiilere saldiranlar ara vermiş olsun.
Ehli Sünnet müdafaa hattı oluşturacam kaygısı ile tekfir makinesine dönüştüğünüzün farkında olmanızı Allah tan diliyorum...
 

Ahter

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
1 Eki 2009
Mesajlar
5,252
Puanları
0
Bir gün olmasın ki şiilere saldiranlar ara vermiş olsun.
Ehli Sünnet müdafaa hattı oluşturacam kaygısı ile tekfir makinesine dönüştüğünüzün farkında olmanızı Allah tan diliyorum...
Biz gerçek Ali şiasına değil, nusayri zalimlerini destekleyen safevi şiasına karşıyız..İran hakiki Ali şiasını temsil etmiyor..Hizbullah da öyle..
 

hirahos

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
9 Kas 2006
Mesajlar
35,948
Puanları
83
Yaş
52
İran'ı ve temsil ettiği imamiye Şiası zulüm ve fitnesini, Afganistan, Azerbaycan, Yemen vs. geçtik; Irak ve Suriye'deki cürümlerine bakarak anlayamayan, galiba kıyamet kopana kadar anlayamayacak, demiştik. İlk yazı, bilmeyenlere çok net bilgiler veriyor. (Şii alim diyor, demek ki aralarında halen vicdan ve insaf ehli vardır)

İran ve Lübnan (imamiye şiası), büyük fars imparatorluğu peşindedir; bu yolda yahudi ve hıristiyanların desteğini alarak ve onlara da menfaat vererek, yolu üzerindeki bütün Sünni Müslümanları katlederek YOK ETME, evlerini camilerini başlarına yıkma, ırzlarına ve mallarına el koyma emelindedir. Kendine taptıran Esed kafirine, kendi emeli için destek vermektedir. Yeter ki ortalıkta SÜNNİ kalmasın. Halbuki kendileri de esed ve nusayrilere kafir derler! Irak ve Suriye'den sonra gücü yetse, Türkiye'yi de katliamdan geçirir. 70 milyonu göz kırpmadan yok etmeye kalkışır. Kendisi yapamasa, Abd, Rusya ve İsrail'in Türkiye'yi işgal etmesini ister. İla ahir.

Irak'ta Işid zulmünden önce Şia zulmü vardı. Işid zulmünün defedildiği yerlerde yine Şia zulmü başladı. Bölge haberlerini takip edenler bilirler. Bidatçinin biri sazı bırakıyor diğeri alıyor.

Tarihte moğol kafirleriyle el birliği edip MÜSLÜMAN KATLİAMINA destek olmuş İran, bugün Abd ve İsrail işgallerine destek oluyor, katliamlara devam ediyor. Hep böyle idi. Galiba hep böyle olacak. Ta ki yeryüzünden silininceye kadar. Mehdi As. zamanına münteziriz.
 

alı

Yeni
İhvan Üyesi
Katılım
12 Eki 2006
Mesajlar
1,784
Puanları
0
Biz gerçek Ali şiasına değil, nusayri zalimlerini destekleyen safevi şiasına karşıyız..İran hakiki Ali şiasını temsil etmiyor..Hizbullah da öyle..
İşiniz gücünüz sizin gibi düşünmeyenleri tekfir etmek...

Link verdiğiniz sitenin bakış açısı isminden anlaşılıyor...

bi etrafınıza bakın her düşünceyi tekfir ediyorsunuz...

Gerçekten haklı oldugunuz konular mevcut ama yonteminiz "emri bil maruf nehyi anil münker" yöntemi değil esas olan yöntemi öğrenin sonra sizinle sonuç alınacak konular hakkında analiz yapalım.
Beğenenler sizi aldatmasın. Bilinmelidir ki beğenen kesimin de algısı bize yabancı değildir...
 
Üst