Hamas, Filistinlileri 'Öfke Cuması' Gösterilerine Katılmaya Davet Etti

spesifik

آزادی قید و بند
Katılım
18 Ağu 2007
Mesajlar
24,861
Tepkime puanı
4,103
Puanları
113
Konum
Hayâlistan/bul
Hamas, Filistin halkını selamladı. Filistin'in tüm köylerinde ve kentlerinde düzenlenecek 'Öfke Cuması' gösterilerine kalabalık bir şekilde katılmaya davet etti.
İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistin halkını yarın (31 Temmuz Cuma) Mescid-i Aksa'ya destek amacıyla Cuma namazının ardından Filistin'in tüm köylerinde ve kentlerinde düzenlenecek "Öfke Cuması" gösterilerine kalabalık bir şekilde katılmaya davet etti.
Hamas Hareketi sözcülerinden Abdurrahman Şedid, bugün konuyla ilgili yaptığı açıklamada, sabitelerine sarılan ve tüm gücüyle topraklarını ve kutsal değerlerini savunan Filistin halkını selamladı.
Batı Yaka'da, Kudüs'te, 1948'de işgal edilen topraklarda ve kuşatma altındaki Gazze Şeridi'nde işgale karşı direnişlerini sürdüren Filistinlilerin fedakârlıklarına övgüde bulunan Hamas Hareketi, Cuma günü düzenlenecek gösterilerin Filistin halkını ve kutsal değerlerini hedef alan işgalciye karşı yapılması gereken en basit bir görev olduğunu ifade etti.
Hamas milletvekillerinden Şeyh Hasan Yusuf da Filistin Enformasyon Merkezi'ne konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya düzenledikleri baskınlara ve ihlallerine karşı yapılacak "Öfke Cuması" gösterilerinin önemine dikkat çekerek, Filistinlilerden gösterilere katılmalarını istedi.
Filistin Haber
 
Üst