Halkbank 5 yıldır ABD`nin hedefindeymiş

Havas

Kısıtlı Erişim
Amerikada böyle bir durum olsa inanın cemaat ,tüm parasını verse tazminatları ödeyemez çökerdi çok ağır cezası vardır..türkiyeyi bilmiyorum..olan bizim garibana oluyor..

ramazan_17

Yasaklı
Bulut: Erdoğan SPK'ya talimat verdi
A Haber'de canlı yayınlanan "Gündem Özel"programında '17 Aralık' operasyonunun perde arkasını anlatan Yiğit Bulut, "Başbakan Erdoğan operasyondan sonra SPK'ya hisse senetleri ile ilgiliderin bir inceleme başlatmaları talimatı verdi" dedi..
İşte Bulut'un o açıklamaları:
- Sermaye piyasasında işlem gören hiç bir şirketle ilgili kamoyu önünde ameliyat yapamazsınız. Bunun prosödürü bellidir, sermaye piyasası kuralları bellidir, Amerika ve Avrupa'da bu işlerin nasıl yapıldığı bellidir. Bakın, Fransa'da bir savcı banka ile ilgili bir işlem yapmaya kalktı, o işlemden dolayı Fransa'daki şirketin değeri etkilendi ve savcının meslek hayatı bitti. Mahkeme aynen şu kararı verdi: Üçüncü kişilerin bu işte ne suçu var? hissedarı korumak SPK'nın birinci işidir. Dolayısıyla atılan adımlar suçtur, birinci gün 25 milyar kayıpları olan şirketler vardır. Şunu düşünün ben eğer operasyonun yapılacağını önceden biliyorsam ve 1 milyar TL'lik hisse senedi açığa sattıysam ne kadar para kazanırım?
BAŞBAKAN TARAFINDAN SPK'YA TALİMAT VERİLDİ
- Şimdi SPK'ya şuan itibarıyle gerekli talimatlar Başbakan tarafından verildi, SPK bunları araştırmaya başladı. Bununda altını çizeyim. SPK kanuna göre suç olan bütün eylemleri araştırıp yargıya intikal ettirmek zorundadır. Şimdi sizi örnek alalım, Halkbank halka arz edildi sizde gittiniz hisse satın aldınız, ne suçunuz var? Sizin suçunuz olmadığı gibi sizin hakkınızı korumak yargının görevidir, çünkü SPK kanununa göre bunları korumak birinci görevdir. Ben yolsuzluğu tartışmıyorum herkes iyi dinlesin, ben burda başka bir suçtan bahsediyorum.HABER 7

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Kutudaki Paranın Sırrı Ortaya Çıktı

Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan, evinde ayakkabı kutuları içinde bulunan 4.5 milyon dolarla ilgili ifade verdi.
624900.jpg

21 Aralık 2013 Cumartesi 10:09
İstanbul'da yapılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan, evinde ayakkabı kutusu bulununması tartışmalara yol açmıştı. Aslan o paralar için ilginç bir savunmaya imza atarak “O paralar okul yapmak için toplanan bağış paraları” dedi.
Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında gözaltına alınan Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan, evinde ayakkabı kutuları içinde bulunan 4.5 milyon dolarla ilgili savcıya verdiği ifadede “O paralar okul yapmak için toplanan bağış paraları” dedi.
Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerin ardından Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi. Soruşturmayı yürüten savcılar Süleyman Aslan’a evinde ayakkabı kutuları içerisinde bulunan dolarlarla ilgili soru sordu. Aslan ifadesinde “Evimden çıkan 4.5 milyon doların tamamı bağışlardan toplanan paralardır. Bu paralar Makedonya’da Balkan Üniversitesi ve Osmancık’da İmam Hatip Lisesi’nin yapımında kullanılacaktır. Yardımsever insanlardan toplanan paralardı ve bunları oralara gönderecektim” dedi. Aslan’ın avukatı Ersan Şen “Süleyman Bey ifadesini verdi. Bu paraların hepsi bağış için toplanmış paralardır. Bunların
delilleri sabit ve savcılığa bu delilleri sunduk. Bir korkumuz
yok” dedi.

http://www.habervaktim.com/haber/355366/kutudaki-paranin-sirri-ortaya-cikti.html

Birincisi 4 milyon dolar gibi çok çok büyük bir paranın EVDE tutulması garip.

Bağış parası denmiş.

BAĞIŞ PARALARI olduğunu dair DELİLLERİ medyaya da vermeliler. Kim toplamış, kimin adına toplanmış, kim vermiş vs.vs. bu konuda medyaya belgeler verilirse bu şüpheler giderilir.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
@levent48 'in aşağıdaki mesajında belirttiği ihtimallerin ikisi dışında halk bankası-MİT ilişkisinin gerçek olması halinde hükümetin paraların neyin nesi olduğunu açıklaması halinde bunun harakiriden farkı kalır mı?

Hükümet açıklamalarında devlet sırrı ifadesinin kullanılması ve bu olayların gerçekte devlet sırrı olduğu noktasında gerçek payı bulunuyorsa, olayların içyüzünün dünya aleme duyurulması ne derece doğru olur?
operasyonun asıl ve önemli sebebinin halk bankasına ve MİT'e yönelik olduğu, operasyonun arkasında uluslararası güçlerin parmağı olduğu sabit ise, ve rüşvet yolsuzluk iddialarının aslında dikkatleri başka yöne çekme amacı taşıdığı doğrulanırsa, bu operasyon sonuç itibarıyla amacına ulaşsa da ulaşmasa da abd ve israilin ve tabiki yerli işbirlikçilerinin nihai amaca ulaştıklarını düşünüyorum.

paranın rüşvete dayandığı mahkeme oturumlarında belgelerle kanıtlanırsa bunda bir sorun yok.
ortada rüşvet varsa kimin canı yanarsa yansın cehennemin dibine kadar.

ikinci ihtimal : paranın kaynağı rüşvete dayanmayıp özgür suriye ordusuna gönderilmesi düşünülen para olduğu iddiasına güçlülük sağlanırsa bunda da sorun yok.

ammaa
halk bankasının MİT'in finans kaynağı olduğu noktasına odaklanırsa ki bu devlet sırrının ifşasına alet olanın yedi sülalesi vatan hainidir benim nazarımda.
dünyanın iti puştu MİT'e yüklendiği bir dönemde önce HakanFidanın tasfiyesine aracılık eden cemaat başta olmak üzere israil ve abd ortaklığında MİT'e yönelik Oslo sürecinden kalma bir rövanş niteliğindeki bu hamlenin varlığı ortaya çıkarsa, bu hainliği yapanın yanına kar bırakan, herhangi bir yaptırım ve ceza vermeyen Hükümeti de Başbakanı da bu yedi sülaleye .... dahil etmek lazım.

Arkadaşım MİT ile ilgili bir paranın, 4 milyon dolar gibi bir paranın bir bankanın genel müdürünün evinde olması mantıklı değil... MİT adı üstünde... para mit ile alakalı ise onu en iyi saklayacak olan yer yine MİT olur. Bence mit vs. olayı bana göre akla yatkın değil.

Bunun dışında bağış vs. deniyor bu durumda yukarda yazdığım gibi BELGELER medyaya sızdırılmalı ve olay açıklığa kavuşturulmalıdır.

Ha dediğin gibi rüşvet vs. ise yapanın da yaptıranın da Allah belasını versin diyelim.

levent48

Kıdemli Üye
ilginç bir video

Hasan Karakaya da operasyona gizli kardinal adını vermeyi teklif ediyor bugünkü yazısında...
...............
GİZLİ KARDİNAL
Oturdum masama başladım düşünmeye... Gerek “şoför”le konuşmamızı, gerek “olan-biteni” değerlendirirken, “Hükümet’e karşı operasyon”un düğmesine kimin bastığını ve “bu operasyona niçin isim konulmadığını”düşünmeye başladım.
Gerçekten de, bir “operasyon” yapıldığında hemen adı konulurdu: “Şafak operasyonu... Gün batımı... Kangal... Sütbeyaz... Duvar... Vesaire.”
İyi de; bu operasyona niye isim konulmadı acaba?.. “Herkesten gizli yapıldığı” için mi?..
Derken, aklıma bir “operasyon adı” geldi... Operasyon, madem ki “gizli”yapılmıştır o halde acaba şöyle denilebilir mi;
“Gizli Kardinal Operasyonu!”
Öyle ya;
Bu operasyonun bir ucu ABD ve İsrail’deki “istihbarat örgütleri”ne dayanıyorsa, bir ucu da Hıristiyan dünyasının kalbi Vatikan’a dayanıyor.
Vatikan’da da, “Gizli Müslüman Kardinaller” olduğu gibi, “Müslüman Kisveli Gizli Hıristiyanlar” da bulunduğu, öteden beri söylenir... MerhumAytunç Altındal bu işlerle çok ilgilenmişti...
İşte buradan hareketle, diyorum ki;
Operasyonun adı,
“Gizli Kardinal Operasyonu” olsun!..
....................

http://www.habervaktim.com/yazar/62811/son-operasyon-icin-isim-teklifim-gizli-kardinal.html

Muminaga

Yeni
Arkadaşım MİT ile ilgili bir paranın, 4 milyon dolar gibi bir paranın bir bankanın genel müdürünün evinde olması mantıklı değil...
banka genel müdürünün evindeki 4 milyon dolardan söz etmedim. dikkatle oku.
halk bankası-MİT ilişkisi (ki böyle bir durum varsa) üzerinden düşüncelerimi yazdım.

banka genel müdürü ve 4 milyon dolar ile ilgili olarak ta eğer böyle bir yolsuzluk rüşvet olayı varsa kimin canı yanarsa yansın cehennemin dibine kadar dedim. yeterince açık değil mi?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
banka genel müdürünün evindeki 4 milyon dolardan söz etmedim. dikkatle oku.
halk bankası-MİT ilişkisi (ki böyle bir durum varsa) üzerinden düşüncelerimi yazdım.

banka genel müdürü ve 4 milyon dolar ile ilgili olarak ta eğer böyle bir yolsuzluk rüşvet olayı varsa kimin canı yanarsa yansın cehennemin dibine kadar dedim. yeterince açık değil mi?

Dğrudur sen bahsetmemiş olabilirsin ama ben ısrarla evde çıkan paradan bahsediyorum..sen de bana cevap verince tekrar cevap vermek zorunda kaldım.

Yerin dibine demene de katıldım zaten.

Muminaga

Yeni
@redyellow halk bankasından açıklama bekliyordun

işte açıklama :

Halk Bankası`ndan operasyon açıklaması

Üç gündür her hangi bir açıklama yapmayan Halk Bankası Genel Müdürlüğü bugün sosyal medya üzerinden bir açıklama yayınladı. yapılan açıklamada hem ihtar vardı hem de bankanın hedef gösterilme nedeni...

Resim_1387617516.jpg

Yapılan açıklamanın bir basın açıklması şeklinde yayınlanmış olması dikkatlerden kaçmadı.
Yaşanılanların sebebini açıklayan cümlelerin yer aldığı mesajların metin haline getirilmiş hali şu şekilde;

HALKBANKASI NEDEN HEDEF SEÇİLDİ?

Türkiye , Kuzey Irak`la petrol ve gaz rezervini dünyaya açma konusunda el sıkıştı. Söz konusu gelirin Türkiye`de bir kamu bankasında tutulması ve Irak yasalarına göre Bağdat ile Erbil arasında paylaşılması teklifini sundu

Transferde Halkbank merkez olacaktı.
Ancak son iki ayda paranın ABD bankalarında tutulması yönünde girişimler yapıldığına dair haberler yayıldı.

Petrol ve gazdan cironun yıllık 100 milyar doları bulabileceği belirtiliyordu.

Ayrıca Hindistan ın İran`a uluslararası yaptırımların başladığı günden bugüne kadar bu ülkeye 5 milyar euro borcu birikmiştir.

Hindistan Milli Petrol Şirketi, geçen hafta hem bunun hem bundan sonraki ödemelerin Halkbank üzerinden geçmesinin planlandığını duyurdu.

Türkiye ile İran arasındaki petrol ticaretinin, diğer ülkelerden yapılan alımlardan farklı bir yönü de vardı.

Türkiye, İran`a petrol alımı karşılığında TL bazlı ödeme yapıyordu. Küresel ekonomik abluka nedeniyle İran, dünya ile ticaretini altın karşılığı sürdürmektedir.

Türkiye`den bu ülkeye yönelik ihracat, Türkiye nin dış ticaret açığını daraltmaktadır. Bu iki alışverişte de Halkbank kilit konumdaydı.
İran`a yönelik yaptırımların gevşemesinden sonra Dünya finans otoritelerinin "En güçlü bankalardan biri olacak" dediği Halkbank HEDEFTİR !

ABD, Kuzey Irak petrolünün parasının Halkbank`ta toplanmasına karşı çıkmış, aracı finans kurumunun ABD menşeli olması için bastırmıştı. Bu baskınla bankamız databasenden elde edilen Türk İş Dünyasına ilişkin veriler çok değerlidir ve korunması hayatidir.
Ülkemizin ticari bilgilerini içeren bu verilerin korunması gerektiğini ve YABAN ELLER`e servis edilmemesi gereğini İHTAR ediyoruz !

Özellikle Ülkemize yurtdışı misafir(!) lerin yoğun geldiği şu günlerde Amerikan Hazine Bakanlığı analisti Jonathan Schanzer İran`la varılan anlaşmalardan en karlı çıkacak ülkenin Türkiye olduğunu açıklamıştır.

Jonathan Schanzer şu an ülkemizde bulunması kuşkuları arttıran bankamızı ``HEDEF`` leyen David Cohen in mesleki ortağıdır. Schanzer bir yazısında Bakan Zafer Çağlayan`ın "Yakında bütün Türk bankaları İran`la normal transferlere geçebilir" sözüne dikkat çekmiştirSyn.Zafer Çağlayanın ve Bankamızın Genel Müdürünün başına gelenleri bu bilgilerle birlikte yorumlayalım.

Resim_1387617395.jpg

Muminaga

Yeni
@hirahos mesajının bu konuyla da alakası olduğunu düşündüğümden buraya da alıntıladım.
Enerjide %75 dışarıya bağımlıyız. 10 sene önce bağımlılık oranımız %90'larda idi. Her yıl 30-40 milyar doları dışarıya ödeyip enerji sağlıyor ve hayatımızı devam ettiriyoruz.

Dışarısı enerji fiyatlarıyla oynayarak bizi dize getirmeye çalışan ÇAKALLARLA dolu... Peşpeşe zamlar geliyor.

Bu durumda, millet sevdalısı bir iktidarın yapması gereken, bu bağımlılığı ve bu dış müdahaleyi azaltmak ve kısa vadede enerji alımlarının yönünü değiştirmek.

Hükumet, bir yandan petrol arama faaliyetlerini hızlandırıyor, öbür taraftan enerji santralleri kurmaya çalışıyor; öte yandan gizli açık İran, Irak, Azerbaycan, Hindistan vs. gibi ülkelerle anlaşıp bağımlılığı azaltmanın, enerjiyi ucuzlatmanın, müdahalelerin önünü kesmenin çarelerini arıyor.

Ve süpriz. Gizli ilişkilerini yürüten bankaya, şahıslara; cemaat adamı yargı ve emniyetçiler kimseye haber vermeden operasyon düzenleyerek, o gizliliği bütün dünyaya aşikar ediyorlar. Ele geçirdikleri bilgiler, medyada şurda burda havada uçuşuyor. Operasyon yaptıkları banka ve şahıslara birkaç senedir abd ve israil de ateş püskürüyor meğer... Tam bu sırada amerikanın mali casusları Türkiye'ye damlayıveriyor. Herkesin şüphesi; acaba gizli bilgiler abd'ye mi uçurulacak?! Cemaat adamlarının valiz dolusu evraklarla havaalanlarında yakalandığını bilen bizler bu şüpheyi canlı tutuyoruz.

Türkiye'yi bağımlılıktan kurtarmak için çalışan kadroların, gizli ilişkilerini ortalığa dökmek, büyük bir İHANETTİR. Bunu yapan kripto yahudiler, kripto hıristiyanlar olsa, deriz ki tabiatları gereğidir. Bu büyük İHANETE imza atan, herkesin bunlar Müslüman dediği bir şebeke... Bu ihanetlerinizi bu millet unutmayacak. Er geç bu ihanetlerinizin en ağır cezalarını çekeceksiniz.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
@redyellow halk bankasından açıklama bekliyordun

işte açıklama :

Halk Bankası`ndan operasyon açıklaması

Üç gündür her hangi bir açıklama yapmayan Halk Bankası Genel Müdürlüğü bugün sosyal medya üzerinden bir açıklama yayınladı. yapılan açıklamada hem ihtar vardı hem de bankanın hedef gösterilme nedeni...

Resim_1387617516.jpg

Yapılan açıklamanın bir basın açıklması şeklinde yayınlanmış olması dikkatlerden kaçmadı.
Yaşanılanların sebebini açıklayan cümlelerin yer aldığı mesajların metin haline getirilmiş hali şu şekilde;

HALKBANKASI NEDEN HEDEF SEÇİLDİ?

Türkiye , Kuzey Irak`la petrol ve gaz rezervini dünyaya açma konusunda el sıkıştı. Söz konusu gelirin Türkiye`de bir kamu bankasında tutulması ve Irak yasalarına göre Bağdat ile Erbil arasında paylaşılması teklifini sundu

Transferde Halkbank merkez olacaktı.
Ancak son iki ayda paranın ABD bankalarında tutulması yönünde girişimler yapıldığına dair haberler yayıldı.

Petrol ve gazdan cironun yıllık 100 milyar doları bulabileceği belirtiliyordu.

Ayrıca Hindistan ın İran`a uluslararası yaptırımların başladığı günden bugüne kadar bu ülkeye 5 milyar euro borcu birikmiştir.

Hindistan Milli Petrol Şirketi, geçen hafta hem bunun hem bundan sonraki ödemelerin Halkbank üzerinden geçmesinin planlandığını duyurdu.

Türkiye ile İran arasındaki petrol ticaretinin, diğer ülkelerden yapılan alımlardan farklı bir yönü de vardı.

Türkiye, İran`a petrol alımı karşılığında TL bazlı ödeme yapıyordu. Küresel ekonomik abluka nedeniyle İran, dünya ile ticaretini altın karşılığı sürdürmektedir.

Türkiye`den bu ülkeye yönelik ihracat, Türkiye nin dış ticaret açığını daraltmaktadır. Bu iki alışverişte de Halkbank kilit konumdaydı.
İran`a yönelik yaptırımların gevşemesinden sonra Dünya finans otoritelerinin "En güçlü bankalardan biri olacak" dediği Halkbank HEDEFTİR !

ABD, Kuzey Irak petrolünün parasının Halkbank`ta toplanmasına karşı çıkmış, aracı finans kurumunun ABD menşeli olması için bastırmıştı. Bu baskınla bankamız databasenden elde edilen Türk İş Dünyasına ilişkin veriler çok değerlidir ve korunması hayatidir.
Ülkemizin ticari bilgilerini içeren bu verilerin korunması gerektiğini ve YABAN ELLER`e servis edilmemesi gereğini İHTAR ediyoruz !

Özellikle Ülkemize yurtdışı misafir(!) lerin yoğun geldiği şu günlerde Amerikan Hazine Bakanlığı analisti Jonathan Schanzer İran`la varılan anlaşmalardan en karlı çıkacak ülkenin Türkiye olduğunu açıklamıştır.

Jonathan Schanzer şu an ülkemizde bulunması kuşkuları arttıran bankamızı ``HEDEF`` leyen David Cohen in mesleki ortağıdır. Schanzer bir yazısında Bakan Zafer Çağlayan`ın "Yakında bütün Türk bankaları İran`la normal transferlere geçebilir" sözüne dikkat çekmiştirSyn.Zafer Çağlayanın ve Bankamızın Genel Müdürünün başına gelenleri bu bilgilerle birlikte yorumlayalım.

Resim_1387617395.jpg

Bunlar HALK BANKASININ açıklaması değil.. birilerinin açtığı bir hesap bu.

Bu senin aktardığın hesapda aynen şöyle yazılı:

Halk Bankası
@TChalkbankasi
Küresel Güçlerin saldırısı altında olan Milletin Bankası. Resmi Hesap @Halkbank tır.
İstanbul

https://twitter.com/TChalkbankasi

Yani Halkbankasının resmi twet hesabı:

https://twitter.com/Halkbank

Ve burada da bu açıklama yok...

İstanbul

Dua Nur

Kıdemli Üye
Ergün Diler : Unutmayın!--HALK BANKASI NEDEN HEDEFTE

DADAS

Yeni
Hedefte olur tabiki. Bugün Yiğit Bulut'u dinledim habertürkte, Halkbankası 10-15 gün içerisinde sırbistan'da bir banka almak üzereymiş. Tam bu noktada bu operasyonların ortaya çıkması pek te sürpriz olmasa gerek.

Burda küffarın (batının) iradesiyle milli irade çatışma halinde. Küffar diyorki; senin neyine kendi uçağını, arabanı, insansız hava aracını, nükleer santralini yapmak, dış borcu kapatıp IMF'ye borç verir hale gelmek vs vs...

Bu işte kesinlikle küffarın parmağı var. Gülen cemaati de (bilerek veya bilmeyerek Allahu alem) bu oyuna bal kaymak sürerek destek olmaktan vazgeçsin artık !!!

hirahos

Kıdemli Üye
İmam Hatip'e bağışı öğrendi baskın gerçekleşti

Halkbank Genel Müdürü'nün evindeki paranın, İHL'ye bağış olduğunu telefon dinleyerek tespit eden savcı, operasyonun zamanlamasını buna göre ayarladı.

22 Aralık 2013

Fatih Belediye Başkanı da İmam Hatipli öğrencilere tahsis ettiği yurt nedeniyle suçlanmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından 14 ay boyunca yürütülen ve 17 Aralık'ta aralarında iş adamları, bürokratlar ve üç bakanının oğlunun da bulunduğu 81 kişinin gözaltına alındığı 3 ayrı 17 Aralık operasyonunda basına servis edilen görüntüler arasında en çarpıcı olanı gözaltına alınan Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın evindeki ayakkabı kutularından çıkan 4.5 milyon dolardı.

Genel Müdür Aslan, savcılık ifadesinde paranın "Makedonya Balkan Üniversitesi ve Osmancık'ta İmam Hatip Lisesinin yapımında kullanılmak üzere toplanan bağışlar olduğunu ve ilgili yerlere gönderileceğini" söyledi.

Aslan'ın avukatı Prof. Dr. Ersan Şen de, "Süleyman Bey'in ifadesindeki gibi bu paralar bağış paralarıdır. Bunların delilleri sabit ve savcılığa sunduk" ifadesini kullandı...

hirahos

Kıdemli Üye
BcA03q9CEAEHxCp.jpg

Cemaatçiler kime hizmet ettiklerini görmek zorundadırlar!!!

hirahos

Kıdemli Üye
Gasteciden twit:

Hilâl Kaplan ‏@hilal_kaplan

Emekli savcı Reşat Petek: "Bir savcı 'Askeri bitirdim,Başbakan'ı da bitirecem' demişse,Başsavcı o savcı hakkında derhal işlem başlatmalıdır"