Haber7'de şok Hamas yorumu!

AynAlı

Kıdemli Üye
Saatlerdir buradayım,nasıl kaçmış oldum çözememekle birlikte,savaş yanlısı olduğumuzu nereden çıkardınız diye sorma gafletinde de bulunmayacağım.:)

Çünkü Aynalı ve ben normal şartlar altında tartışma sergileyemiyoruz.
Nasılsa her seferinde söylemediğim mânâlar çıkarılıp bunda ısrarcı olunuyor.

Yemeyin zaten,mâlum Şehr-i Sıyâm.

Neyse,yine bir hataya düştük.
Bu konuda şahsîleşti.
tamam şahsileşti diyelim söylediklerinizden vazgeçin.ben hatalıyım deyin yakanızdan düşelim :D :D normal şartlar altında yani 24 derece oda sıcaklığı ve 1 atmosfer basınç altında ben gayet normal tartışabiliyorum :D

inşallah her konuda olduğu gibi filistin konusundada hepimiz gafletten uyanırız..

korakademik

Ordinaryus
Aman Allahım bu zihniyet karşısında şok geçirmemek elde değil. Nasıl bir mantıktır bu böyle.

Bir millet vatınını savundu, toprağını müdafa etti diye mal sevgisine dalmış oluyor öylemi. Yani millet olarak zilleti tercih etmiş oluyor.

Neden hem banane deyip hemde kendinizi yoruyorsun yorum yazmakla anlamadım.

Söylenecek çok şey var aslında ama sizin kullandığınız uslup karşısında susmak daha hayırlı olacak galiba.

Ahver kardeşimiz gerekeni söylemiş. Tabi anlayana.

vatanını savunan filsitinliler
neden peki vatanlarını sattılar yahudilere

kardeşim söylediklerimin bir kısmı ile cevap verme

gelsinler ülkemize göç etsinler komşu ülkelere
birleşsinler.
hep birlikte savaşsınlar.
orda pisi pisine ölüyorlar.

israil de filistinli müslümanlar ölüyor
peki israil de yaşayan onca arap var hristiyan var onların da vatanı değil mi?

ölenler şehitmiş hikayelerini bırakın
kim şehit nerden biliyorsunuz?

ölenlerinsadece müslüman olması niye iyi imiş
siz kendiniz de misiniz.
orda müslümanlar ölüyor.

Ahver

Âsî İşgâl Kuvvetleri
Vazgeçeceğim şeyleri neden söyleyeyim?

Hatalı bir şey söylemedim ki vazgeçeyim.Her söylediğimin ardındayım.Ama bir hata işlerim ve gelir "kardeşim şurada hata ettin"dersiniz,gerçekten hatalı isem bunu da kabullenirim,hiç mesele değil.

Genel uyarıları üzerinize alınacaksanız -ki genelde tartışmalar buradan çıkıyor- o zaman durum vahim.

Herkese N.Ş.A' da bol huzurlu günler diliyorum.

Amin,gafletten uyanmamız nasib olur inşaallah.

Ahver

Âsî İşgâl Kuvvetleri
Korakademik,siz insanı zorla çizgiden çıkarmaya çalışıyorsunuz mübârek gün.

Ve hep bu yöntemi kullanıyorsunuz nedense!

korakademik

Ordinaryus
bu benim görüşüm
varsa aksi fikriniz, konuşuyoruz üslübunca anlatın...

ben anlattım

korakademik

Ordinaryus
seviye ilginç bir kelime

kendinizi benden üstün mü görüyorsunuz?
yahudiler gibi

benim fikrime katılmıyor olabilirsiniz usulünce belirtin.
ama üslüb mü'mince olmalı

Zinnur£yn

s î
seviye ilginç bir kelime

yahudiler gibi

Alakay-ı turşu diye buna diyorlar herhalde...
Yaptığınız kıyasa söylecek fazla birşey bulamadık; 'yahudiler gibi' öyle mi...

Herkes anlayabildiği kadar yaşar ve anlayamadığı şeyleri umursamadan ölüp gider işte...

Üstelik bize ne, ne demek? Pisi pisine ölüyorlar, ne demek? Göç etsinler oradan, ne demek? Sizin zihniyetinizle yola çıkarsak şimdi.. Örneğin istiklal harbinde savunmasaydık vatanı. Bizim ecdadımız, atalarımız da göç etselerdi (kaçsalardı yani) madem zamanında komşu ülkelere, pisi pisine ölmüşlerdir nasıl olsa, vs...?

Haksızlığın önünde eğilmeyiniz. Zira hakkınızla beraber şerefinizide kaybedersiniz. Taleple falan yürümüyor bu işler...

Vesselam.

Serdar55

Asistan
isra haber de kimin
tanımıyorum
tanımadığım kaynağı belirsiz birilerine nasıl güveneyim..
aa nın haberi yanlışsa düzeltilir.

aksi halde doğrudur.

İsra haberin kim olduğuna bir bak ondan sonra gel.Gavuru savunan ajansın haberleriyle kendini haklı çıkarmaya çalış.

Yazdıkların ilmini değil, enaniyetin için yaptıklarını gösteriyor.

girdap

Ordinaryus
Zamanında "İHH İsrail adına çalışıyor" gibi çirkin sözlerle foruma adım atan otorite severlerin, Kudüs gibi bir şehrin savunmasını yaparken şehid olan mücahidlere "pisi pisine ölüyorlar" deme terbiyesizliğine hiç ama hiç şaşırmadım..
Ve o kadar şükrdiyorum ki, Allah Mescid-i Aksa çevresini, sizler gibi davasız ve omurgasızlara değil, hakkıyla cihada koşanlara mekan etmiş.

bakış

Kıdemli Üye
seviye ilginç bir kelime

yahudiler gibi

Sn korakademik,gitgide bataklığa saplanıyorsunuz.geçende fetullah güleni sevmeyenlere şeytanın uşakları dediniz.bugün yahudiler gibi tabirini kullanıyorsunuz.Her mesajındaki alayda çabası.

Şu ramazan günlerinde neden şeytanın menziline girerek günah işliyorsun veya işletiyorsun

Serdar55

Asistan
vatanını savunan filsitinliler
neden peki vatanlarını sattılar yahudilere

kardeşim söylediklerimin bir kısmı ile cevap verme

gelsinler ülkemize göç etsinler komşu ülkelere
birleşsinler.
hep birlikte savaşsınlar.
orda pisi pisine ölüyorlar.

israil de filistinli müslümanlar ölüyor
peki israil de yaşayan onca arap var hristiyan var onların da vatanı değil mi?

ölenler şehitmiş hikayelerini bırakın
kim şehit nerden biliyorsunuz?

ölenlerinsadece müslüman olması niye iyi imiş
siz kendiniz de misiniz.
orda müslümanlar ölüyor.

Siyonist ağzıyla konuşup, milletin beynini sulandırma.

O bahsettiğin Flistinliler ne kadar toprak satmış gör

Yahudilerin Filistin topraklarında mülk edinmelerinin tarihine bir bakalım: Filistin toprakları 28 milyon dönümdür. 1948'de İsrail işgal devleti kurulduğunda yahudilerin sahip oldukları arazi miktarı 2 milyon dönümdü. Yani tüm Filistin topraklarının % 7'si.
Bunun 650 bin dönümünü Osmanlı devleti döneminde mülk edinmişlerdir. O dönemde mülk edinmeleri ise ta Kanuni zamanında başlamıştır. Osmanlı devletinde ilk yahudi lobisini oluşturan Yusuf Nassi'nin Kanuni'yle iyi ilişkilerinden dolayı Kanuni ona Taberiye gölü civarında bazı arazileri bağışlamıştı. İşte bu olayla başlayan mülk edinme çabalarıyla 1917'de Filistin'in işgaline kadar ki süre içinde toplam 650 bin dönüm arazi edinmişlerdir.
300 bin dönümünü İngiliz işgalciler onlara bağışlamışlardır. Şöyle ki İngilizler, Filistinlilere ağır arazi vergileri uyguluyor, bu vergileri ödeyemediklerinde de mülklerine el koyuyor ve sonra buraları yahudi göçmenlere peşkeş çekiyorlardı.
200 bin dönümünü yine İngiliz işgalciler, yahudilere göstermelik bir şekilde parayla satmışlardır. Bu şekilde satılan arazilere de zikrettiğimiz vergi oyunuyla el konulmuştu ve satım işlemi de sembolik paralarla gerçekleşti.
600 bin dönümü de kendileri Filistin dışından olan, Lübnan ve Suriye'de ikamet edip Filistin'de mülk edinmiş bazı Arap kökenlilerden satın almışlardır.
Buraya kadar ki kısımda Filistinlilerin herhangi bir dahlinin olmadığını görüyoruz. Yani yahudilerin 1948'e kadar edindikleri arazilerin 8'de 7'sinde Filistinlilerin müdahalesi söz konusu değildir.
250 bin dönüm araziyi de Filistinlilerden satın almışlardır. Yani Filistinlilerden satın aldıkları toplam arazi miktarı Filistin topraklarının % 0,9'una (binde 9'una) tekabül ediyordu. Arazilerini satanlar da halktan çok şiddetli tepkilerle karşı karşıya kaldıklarından Filistin'i terk etmek zorunda kalmışlardı. Şimdi satılan arazilerin tüm topraklara oranıyla onları satanların genel nüfusa oranlarını denk kabul ederek düşünelim: Bir halk hakkında hüküm verirken % 0,9'un tavrına göre mi yoksa % 99,1'in tavrına göre mi hüküm verilir? Filistin halkının en az % 99'u göçmen yahudilere arazi satmama konusundaki kararlılıklarını korumuşlardır. Bu kararlılığa bağlı kalmayanları da içlerinde barındırmamışlardır. Her halkın içinde mutlaka o halkın genel tavrına muhalefet edenler, kararlılığa uymayanlar çıkar. Eğer yahudi göçmenlerin, yahudi göçünü teşvik eden örgütlerin bütün teşviklerine, cazibeli fiyat tekliflerine rağmen 30 yıl içinde satılan toplam arazi miktarı binde dokuzda kalmışsa bu, Filistin halkının bu konudaki dayanışmasını, kararlılığını ve üstün mücadele azmini gösterir. Ama ne yazık ki Filistin halkı bütün bu kararlılığına rağmen iftiraya uğramıştır. Bu tıpkı iffetini koruma konusunda oldukça dikkatli bir insana fuhuş iftirasında bulunulması gibidir.

http://www.vahdet.com.tr/soru/cevap34.html

korakademik

Ordinaryus
İsra haberin kim olduğuna bir bak ondan sonra gel.Gavuru savunan ajansın haberleriyle kendini haklı çıkarmaya çalış.

Yazdıkların ilmini değil, enaniyetin için yaptıklarını gösteriyor.

evet söyleyin isra haber hangi grubun
onca araştırma yaptım bulamadım.
iyi saklanıyorlar.
bak bizim medya grubumuzu şıkır şıkır sayarsınız.
gizlimiz saklımız yok
ama iş isra ya gelince sır küpü
karanlık işlerle uğraşanlar saklanır...

korakademik

Ordinaryus
yüzde 7
2 milyon dönüm
iyi para kazanmışlar zamanında

eh şimdi de torunları harcıyor

yahudiler dağı satın alıcak değiller ya
ovayı satın almışlar yerleşmek için...

diğer gerekçeleriniz ise geçersiz... vergiymiş şuymuş buymuş...
topraklarını satın alan yahudileri bir gece boğazlayıp kurtulamıyorlar mıydı...
elleri armut mu topluyordu o dönemde etleri butları neydi...
bugün öleceklerine o gün ölselerdi de bu zilleti yaşamaya mahkum olmasalardı.

korakademik

Ordinaryus
Zamanında "İHH İsrail adına çalışıyor" gibi çirkin sözlerle foruma adım atan otorite severlerin, Kudüs gibi bir şehrin savunmasını yaparken şehid olan mücahidlere "pisi pisine ölüyorlar" deme terbiyesizliğine hiç ama hiç şaşırmadım..
Ve o kadar şükrdiyorum ki, Allah Mescid-i Aksa çevresini, sizler gibi davasız ve omurgasızlara değil, hakkıyla cihada koşanlara mekan etmiş.

yalan mı son eylemle gazze ablukası uluslar arasında resmen haklı görüldü
bunu mısır bile kabul etti.
iran kabul etti. (gemi yolluyordu:D )
isteyerek veya istemeyerek ama sonuçları itibariyle aptalca bir girişimdi...
sonuçları da hezeyan oldu... gemiye aldıkları çeşitli suçlarla hapis yatmış 11 hükümlü tuzu biberi

Ahver

Âsî İşgâl Kuvvetleri
Başlığı şöyle değiştirmemiz mümkün mü:

"İhvanforum'da şok(!) Korakademik Yorumu!(yâhut hezeyanları)"

(Kanal 7 günah keçisi oldu.Buradaki ifadelere bakanlar Kanal 7'yi çok mâsum bulacak bundan eminim.)

Sinirlere idman yaptırma konusunda çok iyisiniz evet.

Aslında sizi mü'mince üslûbunuzla(!) başbaşa bırakmak en doğrusu idi belki, ne var ki insan, haddini aşmış , bol hezeyan ve tezatlık içeren mesajlara tepkisiz kalamıyor .

korakademik

Ordinaryus
kadircik ten ufak tarih dersi

Lütfu setredip saklayan kahra veya celâl içindeki cemâl tecelliye tarihten bir misal verelim:

Mâhud “Moğol İstilâsı” İslâm Âlemi’nin yakılıp yıkılmasına, medenî mâmûrelerin harabeye çevrilmesine sebep olan dehşetli bir kahır tecellisi idi. Zulüm denince ilk akla gelen isimlerden biri olan Hulâgû tarihlerin rivâyetine nazaran, Hilâfet merkezi Bağdat’ta dînî ve ilmî eserleri ker*** gibi kullanarak kendisine bir saray yaptırmıştı. Ancak bu müthiş kahır, zulüm ve istilâ, önüne katıp sürüklediği “Müslüman Türk” kitleleriyle Anadolu’nun türkleşmesi ve islâmlaşması gibi mes’ud bir neticeye de âmil olmuştur. Böylece, zaafa uğramış İslâm Dünyası’na bir “tâze kan” olarak Türk unsurunun katılmasını sağlamıştır.

Osmanlı Devleti’ni kurmuş olan “Kayı Han Aşireti” de bu sûretle Türkistan’ın “Mahan Bölgesi”nden çıkarak Batı’ya yönelmişti. İlk istikâmetleri an’anevî göç hedefi Cezîretü’l-Arab idi. Bu maksadla Sûriye’ye geçerlerken reisleri Süleyman Şah, Fırat Nehri’nde akıntıya kapıldı. Ayağının atın özengisine takılması yüzünden kurtulamayarak şehid oldu. Aşîret mâteme gark oldu. Süleyman Şah’ı Câber’de toprağa verdikten sonra, istikâmetlerinin uğursuzluğuna hükmederek geri dönüp Ahlat’a geldiler. Eğer Sûriye’ye gitselerdi, daha önceki bir çok Türk aşîreti gibi orada kaybolup gidecekleri muhakkaktı. Kiminle mücadele edip de yükseleceklerdi. Etraf hep müslümandı. Ama Ahlat’ta kendisine mürâcaat ettikleri Selçuklu Sultanı bu cengâver topluluğa yerleşmeleri için Söğüt ve Domaniç’i göstermişti. İhtimal buna da canları sıkılmıştı. Zira sürüleriyle bütün bir aşîret takriben bin kilometre bir mesâfeyi kat’etmek mecburiyetinde kalmıştı. Halbuki, önü küffâr olan bu mıntıkada onların cihad gayret ve kâbiliyetlerine -sevk-i kaderle- engin bir saha açılmış oluyordu. Bu kahrın içine saklanmış bir lütuftu. Meknuz ve mestur bir murâd-ı ilâhî idi.

neymiş efendim bugün kötü gibi görünen ilerde hayır olarak yad edilebilir miş...
filistinliler zillet için de yaşamak istemiyorlarsa
göç edicekler müslümanlarla birleşicekler...
gerçek bir güç olarak geri dönmek isterlerse dönücekler

olmadı başka bir müslüman milletlerinden birileri onların yerlerini alıcak...
kudüs ü kurtarmak için filistinli olmaya gerek yok...
Allah kerimdir. bakalım hangi millete nasip edicek... dünyaya hakim olmayı

K

Kaçak

Guest
Selam millet :)
Nasılsınız görüşmeyeli , Oh Ahver Teacher how are you :)
Siz hala "selam" demeyi ögrenemedinizmi

Ahver

Âsî İşgâl Kuvvetleri
Selam millet :)
Nasılsınız görüşmeyeli , Oh Ahver Teacher how are you :)
Siz hala "selam" demeyi ögrenemedinizmi

Aleyküm selam...

Hamdolsun hocam,sizi sormalı?

Selam diyorum da,selamım havada kalınca "aleyküm selam"demek üzere tekrar giriş yapıyorum.: )

fakiri

Kıdemli Üye
Alllah, Allah ... Hamas ne yapmalı da kendine gelmeli acaba.Flistin ve İsrail'in barışı diyorlar.Bahsettikleri Filistin, Mahmud Abbas hükümeti.Yani Ell-Fetih.
El Fetih İsrail'le anlaşan, Hamas'a kurşun yağdıran bir örgüt.Ramazan günü hakka girmeyin.

Evet, Hamas ne yapmalı? sorusuna bizim de aklımıza gelen bazı cevaplar var. Hatta El-Kaide de ne yapmalı ? sorusuna da cevap olabilir bunlar.
Meselâ bu iki örgüt te şunları yapmalıdır !
1-Hemen barış ve kardeşlikten yana olduklarını söylemeliler ve ardında da ABD ile diyalog kurmalıdırlar!
2- Genetiği değiştirilmiş veya Ilımlı İslâm olduklarını açıklamalıdırlar !
3- İsarili ve ABD'yi terörist veya haydut bir devlet değil de, dünya barışını ayakta tutan şefkatli ve çok merhametli iki devlet olarak görmelidirler !
4- Hoşgörü kanatlarını o kadar çok açmalıdırlar ki, diğer dinlere mensup olanlar bunların kanatları altında bile kendilerini çok mesut ve mutlu hissetmelidirler !
5- Her ne yapacaklarsa ABD'den ve İsailden izin almadan asla yapmamalıdırlar !

İşte bütün bunları yaptıkları takdirde, içimizdeki müslümanım diye geçinerek gezenlere belki bir nebze kendilerini beğendirmiş olabilirler diye düşnüyorum !

:good: