h.z muhammed öldü demek suçmuş

Okyanus

Profesör
Bunu bana değil ölmediğine inananların duyması daha doğru..
@lafons
@hirhos @abdullah birisi @ABDULLAH yuce v.b
@menzllciler taifesi..

evet aynen öyle söylemek gerekiyor..bende şaşırıyorum velevki durum bu!...
söylesen ne oluyor sanki..onların pirine göre kabirinde cima bile ediyormuş....

Diğer konularda zaten mutabıkız!

Aslında sorun şu'ki

Aşırı peygamber yuceltme hastalığına yakalanmışlar peygambere ölümü hakaret sayıyorlar!..
ölmüş bi peygamber lafı hoş gelmiyor onlara..

Kuranı kerimde peygambere uymakla ilgili tüm ayetler peygamberin bize mirasına işaret eder .
o tek mirasda kuranı kerimdir..

sözler ve menkıbeler tarihsel veri çerçevesinde kuran süzgecinden geçirilmelidir.
eğer bu yapılmazsa ayrılık kaçınılmazdır..

Bırakalım ehli sunneti ,şai nın kitabıda kuran ,bizim kitapda kuran,peki bu taban tabana zıtlığı sağlayan ne ?
kurana uymakmı?
Hayır!
tavarihi hurefa ,menkubetul evliya ,mevzu hadisler..!

Sayın Havas Allahın Rasulünün tek mirası Kuranı kerim midir?
Senin gibi düşünecek olsak,bu zamanda yaşayan bizlerin rasulü örnek alma,yada itaat etme ayetlerini nasıl anlamamız lazım.Tek miras Kuranı kerim olsa idi.Rasule itaatla ilgili ayetlerin yerine sadece kurana itaatla ilgili ayetler olması gerekmez mi idi?

Okyanus

Profesör
arkasından ölmek nedir sorsam....
abdullah kardeş ölümlü olan hayat bu dünya hayatıdır.ahiret gerçek hayattır,o noktadan baktığımız zaman ölen aslında diriliyordur.ama biz buradayız, buradan bakmak durumundayız,buradan baktığımız zaman dünyada vaktini tamamlayan bedenen ölmüş oluyor.saygılar.

ömerusta

Kıdemli Üye
burada kılıcı sadece sallıyorlar kime vede nasıl değerse değsin iki taraf arasında muallim 08 kardeşim güzel açıklamış
lakin diğerleri yazık bu ümmete bunlar yakışmıyor hayırlı geceler

fakiri

Kıdemli Üye
..Geçen bir ceza aldım .Fakat gelen cevab beni çok şaşırttı.."muhammet öldü" demek suçmuş....:blink::blink:kuranı kerimde iki ayete bakalım..."kullu nefsun zahkatul mevt""kullu men aleyha faan" ölümcül olduğumuzu bizim yüzümüze vursada ,ne yapıyım bu forumda özel kimseleri ölmesi yasak galiba!kim muhammade taıpıyorsa bilisinki mumammet ölmüştür .Kima allah'a tapıyorsa bilinizki Allah asla ölmez o bakidir...ebubbekir.rahimehullah..abbi taasubun körelttiği zır cehaletten sana sığınırım!.....

Bay hava-cıva!
"Muhammed (s.a.v.) öldü"demek,bir suçdeğil ve olamaz. Ama, RabbimizinO biricik Habibinden bahsederken, sanki onun çocukluk, okul, askerlik, hastane arkadaşıymışsın gibi edepsizce bahsetmek en büyük suçtur. Sanırız, forumun hassasiyeti de bu doğrultuda olmuştur.

Havas

Kısıtlı Erişim
Bay hava-cıva!
"Muhammed (s.a.v.) öldü"demek,bir suçdeğil ve olamaz. Ama, RabbimizinO biricik Habibinden bahsederken, sanki onun çocukluk, okul, askerlik, hastane arkadaşıymışsın gibi edepsizce bahsetmek en büyük suçtur. Sanırız, forumun hassasiyeti de bu doğrultuda olmuştur.

edebabiyat-ı şahaneleriniz sizin olsun....

ikincisi rabbimizin habibi değil peygamberi..ALLAHIN BİRİCİK HABİBİ DİYE BİR KAVRAM YOKTUR!

aynen bizim gibi bir insan.. bir mahalle arkadaşı ,bir hastane arkadaşı olabilir.

faklı olarak seçilmiş olmaları..sözlerinin dinlenmesi, o okunuştuğu zaman susulması ona uyulması ,hürmet gösterilmesine dikkat edilmesi..

fakiri

Kıdemli Üye

ikincisi rabbimizin habibi değil peygamberi..ALLAHIN BİRİCİK HABİBİ DİYE BİR KAVRAM YOKTUR!

aynen bizim gibi bir insan.. bir mahalle arkadaşı ,bir hastane arkadaşı olabilir.

faklı olarak seçilmiş olmaları..sözlerinin dinlenmesi, o okunuştuğu zaman susulması ona uyulması ,hürmet gösterilmesine dikkat edilmesi..

İşte, Ebu Cehil de aynı senin gibi baş gözüyle onu böyle görüyordu !
Senin ondan ne farkın var ?

mavikuş

Profesör
..Geçen bir ceza aldım .Fakat gelen cevab beni çok şaşırttı..
"muhammet öldü" demek suçmuş....:blink::blink:

kuranı kerimde iki ayete bakalım...

"kullu nefsun zahkatul mevt"
"kullu men aleyha faan"

ölümcül olduğumuzu bizim yüzümüze vursada ,ne yapıyım bu forumda özel kimseleri ölmesi yasak galiba!

kim muhammade taıpıyorsa bilisinki mumammet ölmüştür .Kima allah'a tapıyorsa bilinizki Allah asla ölmez o bakidir...ebubbekir.rahimehullah..

yarabbi taasubun körelttiği zır cehaletten sana sığınırım!.....
aynı gün bende miraçta elli vakit namazın musa aracılığıyla nasıl beş vakte düşürüldüğü hadislerinin yalan olduğunu yazdım benide cezalandırdılar.bende anlayamadım hadisleri i savunanlar bile bu hadislerin uydurma olduğunu söylüyorlar.Demekki bazıları uydurma seviyorlar.

mavikuş

Profesör

evet kardeş doğrusunu söylüyorsun. gene kendi hadislerinde bile bedevinin gelip mescitte muhammed hanginiz diye soruyormuş,oturup istediğ isoruları sorabiliyormuş. birde üstelik peygamber aynı zamanda devlet başkanı.sen güzel özetlemişsin.