Güvenlik Kameraları Kullanmanın Hükmü Görüntüler, Şeri Kanıt Kabul Edilir Mi? -

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Bunu da bilime mi maal edelim.. Bu konular felsfeye girer. Etik felsefe diye bir şey var.. Kapitalizim başka, felsefe ve bilim başkadır.

Bak link verdiğin başlıkta ki etik konular bile Avrupa'dan geliyor. Onlar bunları tartışmasalar bizden bu tartışmalar çıkmaz gözüm.. Yani, dünyanın sömürüldüğünü, hatta bizim sömürüldüğümüz, petrolün sömürü düzeni falan, kapitalizmin zulmünü falan biz yazamayız. Zaten bize uyan bir zihniyyet bu bir bakıma :D

Yanlış anlama, avrupa hayranı falan değilim. Ben sadece neyin ne olduğu fark edilsin, bilinsin ki artık kendimize çekidüzen verelim diye bu örnekleri veriyorum.. Beni bir bakıma, onca uyuyanın içinde uyanıp gerçeği görüp ''lan uyanın elin oğlu almış başını gidiyor'' diyen gibiyim.. Hayranlık değil bu..

müttaki

Profesör
On sene evvel bi ateistle yazışmalarımı hatırladım. Bize allah indinde bir gün sizin bin yılınız gibidir ayetinde nasıl zamansız ve mekansız olan allahın günü olabilir diye sormuştu. Bizde düşünüp 1000 yıl= 365.000 gün yapar. Işık hızı sn.de 300.000 km olduğu için arada ki durum maddeyi aşan bir durum diye çözümlemiştik. Allah razı olsun sayesinde bol tefekkürler ettik.
Aklımız aciz kaldı sığındık. Fakat akıl bu alem için var ise herşeyde akla uygun olmalıdır. Herşey hem iman için hem inkar için olabilir. Hiçbirşey akla zıt olamaz.

Bilim aklın ufkunu açar. Evreni seyreden ne kadar aciz olduğunu görür. Yani bilim hem bast hemde kabz için aklın yoldaşıdır.

...

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com