Günahkar Kişi ile Sosyal İlişki(Nureddin yıldız)

spesifik

آزادی قید و بند
[video]https://www.facebook.com/#!/photo.php?v=283298905046473[/video]

Rızkı Allah mı veriyor diploma mı!

agbi

Yasaklı

Bu mesajınızı anlıyamadım ?

GELELİM KONUMUZA

RIZKI veren ALLAH cc bunun aksini kimse iddia edemez Besmeledeki RAHMAN cc sıfatı bizlere bunu anlatmıyormu ?

Bence konu RIZIK a vesile olan etknler yani ALLAH cc vereceği rızıka belirlediği vesileler.

ALKOL satanda RIZIK lanıyor , Faiz alan da vb.yapanlarda.

Bence Konu ALLAH cc bizlere HELAL nedenlerle vesile etkenler için yönlendirmesine DUA etmek.

spesifik

آزادی قید و بند
@agbi

facebook videolarını direk atamıyoruz foruma
eklediğim videoda insanoğlunun nankörlüğünü anlatıyor.
Başlık o idi yani...

selamlar

veri

Yasaklı
tembellik yapma
bilgisayarına indir
youtube ye yükle

hatta gülencilerin yaptığı gibi youtebe de canal satın al..

nefahtü

Kıdemli Üye
Yeni konu açmadım kirlilik olmasın diye artık kim görürse bildiği doğrultuda cevaplar..
soracağım bu konuya da biraz yakın..
Komşun inançsız ve biraz da dağınık ve çok da temiz değil ise helal kazndığından da çok emin değilsen ,
sana vereceği yemek vs ikramı alınca yemelimiyiz...
Bazen bazı kişilerin yemeklerini yiyemiyorum ailemede yedirmek istemem bu durumda ne yapmalıyız?
@abdullah birisi de cevaplarsa sevinirim..

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Yeni konu açmadım kirlilik olmasın diye artık kim görürse bildiği doğrultuda cevaplar..
soracağım bu konuya da biraz yakın..
Komşun inançsız ve biraz da dağınık ve çok da temiz değil ise helal kazndığından da çok emin değilsen ,
sana vereceği yemek vs ikramı alınca yemelimiyiz...
Bazen bazı kişilerin yemeklerini yiyemiyorum ailemede yedirmek istemem bu durumda ne yapmalıyız?
@abdullah birisi de cevaplarsa sevinirim..

Medinei Münevverede bulunan Hocam, hizmetinde ve idareciliğini yaptığı misafirhaneye gelen hediye ambalajlı yiyecekleri kabul eder, maddi tutarları ne ise, fakirlere dağıtırdı.... misafirhanenin gelir ve giderine karıştırmazdı.....

kişinin inaçsız olması, kazancının haram olduğunu göstermez, dağınıktan kastınız ne anlamadım,,, helal kazandığından emin değilseniz, yani şüpheli iseniz, fetva olanı, helal kazanca niyet ederek yemeniz....
amma yiyeceğin kendisi haram ise, haram hazırlanmışsa bunu yememeniz gerekir...

nefahtü

Kıdemli Üye
Medinei Münevverede bulunan Hocam, hizmetinde ve idareciliğini yaptığı misafirhaneye gelen hediye ambalajlı yiyecekleri kabul eder, maddi tutarları ne ise, fakirlere dağıtırdı.... misafirhanenin gelir ve giderine karıştırmazdı.....

kişinin inaçsız olması, kazancının haram olduğunu göstermez, dağınıktan kastınız ne anlamadım,,, helal kazandığından emin değilseniz, yani şüpheli iseniz, fetva olanı, helal kazanca niyet ederek yemeniz....
amma yiyeceğin kendisi haram ise, haram hazırlanmışsa bunu yememeniz gerekir...
dağınıktan kastım çok açık yazamadım ayıp olmasın diye kirli temiz olmayan ev...

nefahtü

Kıdemli Üye
Temiz el , tırnak evin temizliği ki en önemli yer mutfak temizliği..abdestli olmayı geçtim bunların bizi etkilediği ve o zaman içimize siniyor..Komşudan yada birinden gelen yemeği yemesek hata mı yapmış oluyoruz..

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Temiz el , tırnak evin temizliği ki en önemli yer mutfak temizliği..abdestli olmayı geçtim bunların bizi etkilediği ve o zaman içimize siniyor..Komşudan yada birinden gelen yemeği yemesek hata mı yapmış oluyoruz..

müftüye sormuşlar, sayın müftü eve tv sokmak caizmi, müftü de sanki lan senin evde tv varmı diye sorulmuş gibi, Valla, benim evde var demiş... bizim ev aly üst abive kardeşler oturduğu için pek yaşamadım... lakin etraftan gelse yermiydim,,, en güzel cevap, bilmiyorum..:)

nefahtü

Kıdemli Üye
Bayan üyeler de katılırsa sevinirim..En iyi hanımlar anlar bir yemek pişerken ne kadar temizlik gerektiğini ...